Koç Burçlarının Ölmeden Önce Yapması Gerekenler

Ateş grubunun savaşçı kişilerini Koçlar oluşturur. Yaşamın kendisi onlar için adeta bir mücadele alanı olmuştur. Sürekli hedef belirleyip elde edene kadar direnirler. Bunu angarya değil zevk olarak nitelendirirler. Hayatta oldukları sürece yapmaları gerekenleri beğenilerine göre seçebilirler. Ölmeden önce neler yapacakları konusunda aşağıdaki listeyi inceleyip fikir edinebilirler.

İş Kurmak

En girişimci burçlardan biri olarak azmiyle öne çıkar. Başkalarının tereddüt ettiği konulara balıklama atlayış yapar. Koç burçları, kariyer konusunda hırslı olurlar ancak lider vasıflarından ötürü emir almaktan haz etmezler. Dolayısıyla çalışan değil patron koltuğunda oturmak kişilikleriyle daha fazla örtüşür. Riske girme potansiyelleri de olduğu için hayatlarının bir döneminde iş kurmak için kolları sıvayabilirler. İşinden memnun değilse veya kazancı yetersizse, sahip olduğu vasıflarla başarılı bir patron olabilecek potansiyeldedirler.

Maratona Katılmak

Zodyak’ın hareketli kişilerinden olup, sürekli enerjilerini kanalize edecek mecralar ararlar. Spor bu anlamda onlara uygun bir aktivitedir. Koşu hızlı bir spor olduğu için Koç burçlarını yeterince tatmin eder. Fiziksel olarak dayanıklı olup maratona katılabilecek güçtedirler. Yaşam tarzlarından ötürü daha önce böyle bir fırsatları olmamışsa bir başlangıç yapabilirler. Bu sayede beden sağlıklarını da korumuş olurlar. Zamanla kendilerini daha enerjik hissedecekler.

Siyasete Soyunmak

Kitlelere hitap etmek ve onları yönlendirmek söz konusuysa Koç burçlarının eline kimse su dökemez. İnsanları kolayca gaza getirip motive ederler. İkna kabiliyetleriyle siyasette etkin olabilirler. Politikayı yakından takip ediyorlarsa zorlanmadan bu alanda ilerleyebilirler. Rekabetten keyif alır, yarışmaktan yorulmazlar. Öyle büyük seçimler için mücadele etmelerine gerek yok. Küçük adımlarla başlayıp büyük arenalarda siyaset yapacak kıvama gelebilirler.

Etkinlik Organizasyonu

Sorumluluk almaktan kaçmaz aksine görev üstlenmeyi severler. Koordinasyon konusunda yetenekli olup ekip yönetmekte üstlerine yoktur Koçların. İşleri hızlı bir şekilde yürütürler. Şu zamana kadar herhangi bir etkinlik organize etmemişlerse insanlar için büyük kayıp olmuştur. Dizginleri eline alan Koç burçları mükemmel bir organizasyona imza atabilirler. Özellikle parti, festival, kahvaltı gibi eğlenceli etkinlikler Koçlar için daha keyifli olur.

At Biniciliği

Koç burçları, astroloji aleminin cesur ve dinamik kişiler arasındadır. Riskli ve aksiyon içeren sporlara bayılırlar. Özellikle kendilerini bir savaşçı gibi hissettikleri aktivitelere ruhunu inanılmaz bir doyuma ulaştırır. Mücadelenin olduğu yerde Koç burçları yaydan fırlayan bir oka dönüşürler. Hayattayken kesinlikle at binmeyi denemeliler. Bu eğlenceli sporda kendilerini daha özgür ve güçlü hissedeceklerdir. Bunun için tek ihtiyaçları cesaret. Alacakları biniş eğitimle iyi bir at sürücüsüne dönüşebilirler.

Ormanda Kamp

Bu kişilerin mücadeleden ne kadar keyif aldığını yakın çevresi iyi bilir. Kendi kendini hayatta kalmak adına çok iyi motive eder. Zor işler onları hırslandırır ve hayatta hedefleri olduğu sürece mutludurlar. Vahşi doğada yaşam sürmek başkalarına çile gibi gelirken, Koç burçları için eğlenceli bir maceradır. O halde ölmeden önce yapılacaklar listesine ormanda kamp yapmayı da eklemeliler. Tabiat koşullarında çaba sarf ederek yaşama fikri onları çok heyecanlandıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.