Koç Burçlarının En Fazla Hırs Yaptığı Konular   

Lider ruhlu ve aceleci olan bu burçlarımız, hırslı yapısıyla dikkat çeker. Motivasyonları yüksektir ve yaşamlarını hedefler üzerine kurarlar. Amaçsız hayat sürenlere anlam veremez Koç burçları. Kendilerini öne atmayı sever, hiçbir yarışın gerisinde kalmak istemezler. Özellikle bazı konularda hırsları tavan yapar.

 Terfi

Zodyak’ın hırslı burçları arasında liste başını zorlayacak niteliktedirler. İş yaşamında azimli ve çalışkan yapılarıyla öne çıkarlar. Kendilerine hedef belirler, elde edene kadar efor sarf ederler. Basit pozisyonlarla yetinmeyen Koç burçları yöneticilik için biçilmiş kaftandırlar. Yeni girdiği veya yükselmenin zor olduğu bir şirkette çalışıyorsa hırsıyla gaza gelir. Terfi etmek için ne gerekiyorsa yapmak zorunda hisseder, uzun süre beklemeye tahammülü yoktur. Rekabet ettiği bir mesai arkadaşı varsa hırslı katlanır. Bu süreci bir yarışma gibi görür ve rakibini ekarte etmekte sakınca görmezler.

Liderlik

Doğuştan bir liderlik potansiyeli vardır Koç burçlarının. Bulunduğu sosyal ortamda, konuşma ve yönetme kabiliyetiyle gruba kendiliğinden önderlik etmeye başlarlar. Bu konuda karşısına rakip çıkmasından hoşlanmazlar. Emir almayı sevmeyen Koç burçları, ortamın talimat veren tek kişisi olmak isterler. Rakibi karşısına çıkmaya diretirse hırs yaparlar. Karar alma aşamasındayken muhalefet edip kendi fikirlerini söyler ve onaylanmasını isterler. Benmerkezciliklerini dizginleyemez bir türlü. Öfkelenirlerse olayı tartışma boyutuna getirirler. Gerekçelerini sıralayıp önerilerinde kendilerini haklı göstermeye çalışırlar. Polemiğe girdikleri kişi, kendilerinden daha dişli değilse çoğu kez amaçlarına ulaşırlar.

Tartışma

Kavgaya eğilimli kişiler olmalarından mütevellit sözlü diyalogları, tansiyonu yüksek bir tartışmaya dönüşebilir. Hayatları boyunca ne kadar sayıda çatışmanın içerisine girdiklerini kendileri bile hatırlayamaz. Dillerinin kemiği olmayıp aklına gelen her şeyi söyleyebilirler. Koç burçları hırsını tartışmalarda belirgin bir şekilde gösterir. Kavganın galibi olmak Koç burçları için gurur meselesidir. Fiziksel veya sözlü tartışmayı lehlerine sonuçlandırmak için ellerinden geleni yaparlar. Vurucu sözlerle düşmanlarını alt etmeye çabalarlar. Son sözü onlar söylemeli, altın yumruğu onlar vurmalıdır. Kinlerini içine atamadıkları için olay mahallinde öfkelerini dışa vururlar. Eğer kavganın gaibi olamazlarsa içlerine fena oturur ve rövanşını bir gün muhakkak almak isterler.

 Yenilik

Her dönemin insanı olarak nitelendirilebilecek olan Koçlar, yeniliklere adapte olmakta zorlanmaz. Çağın gerektirdiği dönüşümlerin kaçınılmaz olduğu bilincindedirler. Özellikle iş yaşamında değişimin öncülüğünü yaparlar. Yönetici veya işveren pozisyonundalarsa şirketin ihtiyaç duyduğu teknolojik cihazları muhakkak temin ederler. Sektördeki yarışı kızıştırır, rakip firmaların önüne geçmeye çalışırlar. Özel yaşamlarında da geri kafalı ve teknolojiden anlamayan imajı çizmek istemezler. Yerine göre bunu gurur meselesi yapar eksik olduğu konularda hızla kendilerini geliştirmeye çalışırlar. Koç burçları ilerleyen yaşlarda bile yeni nesle ayak uydurmayı başarırlar. Ellerinden geldiğinde değişime öncülük etmeye çabalar, gençleri kendilerine hayran bıraktırırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.