Klinomani Belirtisi Taşıyan İki Burç!

Klinomani! Yani en anlaşılabilir tabiriyle yataktan çıkmama isteği! Tamam kış geliyor, sabah alarm en az on kere çalmadan kimse yataktan kalkıp işe gitmek istemiyor. Fakat bu durum biraz daha farklı. Hatta abartılı! Klinomani belirtisi taşıyan kişiler, güneşli, yağmurlu hava demeden bütün gün yatak yorgan yatabilir, ellerindeki telefonla kendilerini yastıklarının arasında oyalayabilir. Hatta yemeğini bile yatakta yiyerek bir yandan bilgisayarlarından açtıkları filmle tembelliğin kitabını yazabilirler! Şimdi sıra “Kim bu burçlar?” sorunun yanıtını aramaya geldi. Yoksa sen de mi?

Tembel Boğa Burcu

Keşke her gün tatil olsa, Boğalar sıcak yataklarından çıkıp işe koşmasa. İlk tercihleri tabii ki yatak! Ama televizyon karşısında elinde kumandayla uyumanın tadı da bir başka! Mümkünse bütün gün zap yapsınlar, Instagram’da like atsınlar, ellerini sıcak sudan soğuk suya sokmasınlar. Keyfine düşkün bu arkadaşlar en az 5 yastıkla uyur, fazlasıyla tembel ve uyuşuktur. Hep bir uyku hali, öyle düşün. Mümkünse dünya etraflarında dönsün, armut pişip ağızlarına düşsün!

Miskin Balık Burcu

Yaz kış, gece gündüz fark etmez, miskin Balık günün yarısını uyumadan geçirmez. Biraz rüya alemine dalsın, bitmeyen depresyonunun tadını çıkarsın, melankolik şarkılarla uyusun uyansın. Dünya alemine tesadüfen düşen ve pek bir hayat gayesi olmayan Balıklar için yapılacak en mantıklı akvite uyumak olabilir. Tamamen vakit öldürmek için ve yolculuklarını sorunsuz geçirebilmeleri için yataktan çıkmak istemeyebilirler. Gel gelelim görünen o ki klinomanin aslında ne kadar ciddi bir durum olduğunun da pek farkında değiller. Yoksa bir an önce o yataktan kalkıp kendilerine çeki düzen verirlerdi. Yanlış mıyız? Kesinlikle hayır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.