Klavye Delikanlısı Burçlar! Sizi Şöyle Alalım!

Sosyal medya çıktı, mertlik bozuldu, değil mi? Herkesin elinde bir tuş takımı, saydır Allah saydır! Kendini jüri zannedenler mi dersin, ahlak bekçiliği yapanlar mı dersin. Akıllı telefonlar derinde kalmış bütün hislere tercüman oluyor, sayısız fake hesapla bütün kinini kusan insanoğluna kimse söz geçiremiyor. Eskiden forumlarda yapılan tartışan internet kullanıcıları, şimdi Instagram postlarının altında birbirlerine savaş açıyor, ağızlarına geleni filtreden geçirmeden söyleyiveriyor.

Hayır, aslında sorun şurada, normal hayatta tek bir tartışmanın içinde bile yer almayan bu arkadaşlar, gün içinde bütün biriktirdiği kızgınlığını ünlülerin, fenomenlerin fotoğraflarının altına kusuyor, klavye delikanlılığında sınır tanımıyor. Hedef aldıkları kişilerin gelmişlerine geçmişlerine sayıyor, bütün kinini nefretini ortalığa buluyor. Üstüne bir de laf dalaşına girip diğer kullanıcılarla polemiğe giriyor. Sağ olsunlar siyasetten, güncel konulara, magazinden photoshop’a kadar her alanda bildikleri bir şey çıkıyor, doğru yanlış demeden haksız oldukları tek bir konu bile olmuyor.

Bitti mi? Biter mi hiç! Sığındıkları gizli profillerle küçük bir ordu kuran, stalk yapmakta üstüne tanımayan, hobi olarak hayat tarzı hakkında tek bir fikri bile olmadığı insanların gönderilerinin altına yorum yazan, benimsediği bir düşünceyi savunmakla fanatizmi birbirine karıştıran, klavyesini pompalı tüfek gibi kullanan, cep telefonuyla bütün dünyayı ele geçirmeyi amaçlayan fakat yolda yürürken kafasını bile kaldıramayan sözde delikanlılar sizce hangi burcun etkisi altındalar?

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.