Kızlara Mesaj Var! Burcuna Göre Erkek Arkadaşın Ne İstiyor?

Kadınların hoşlandıkları erkek profilini sıkça konuşuyor, bu konuda bolca sohbet konusuna rastlıyoruz. Ancak konu erkeklerin ne istediğine gelince, fiziksel özelliklerde tıkanıp kalıyoruz. Böylece asırlardır ilişkilerin en büyük sorunu, kadınların dırdırı, erkeklerin gömüldüğü sessizlik kuyusu olmaya devam ediyor! İlişkilerde kadınların istekleri bitmek bilmezken, erkekler ellerindekiyle yetinmeyi biliyor gibi bir izlenim oluşuyor. Ancak erkeklerin de sıkça dile getirmeseler de güzelliğin ötesinde aradığı, ilişkisinde olmasını arzuladığı özellikler var! Kadınların en yaygın şikâyeti, erkeklerin ne düşündüğünü ne hissettiğini, aslında ne istediğini bilmemektir. Tam da bu noktada erkeklerin duygularına tercüman olmaya, aslında ne istediklerini anlatmaya geldik.

Koç    

Koç kadını paldır küldür davranır, güçlü görünmeyi, sosyal ortamlarında cesaretiyle anılmayı da sever! Kavanozu sevgilisine açtıran kızla dalga geçer, romantik konuları saçma bulup öteler! Ama sevgili ilişkide herkesin kendi rolünü üstlenmesini bekler! “Aşk incelik ister canım hoyrat olma! Fitness da neymiş pilatese başla!” diyen sevgili, belli ki dişilik hasreti çeker!

Boğa    

Boğa’nın aklı ay sonunda artacak parada kalır, kendi birikim telaşında! Sevgilisinin ne kadar maaş aldığını, primini, AGİ’sini, bütçesini planlamak için her harcamayı sorar, gelir gider dengesini üstlenip sürekli hesap yapar! Ama sevgilisi bu durumdan hiç hoşnut olmaz! “Muhasebeciliğe soyunma! Ne kadar kazandığımı kafana takma!” demek ister! Zira yaşadıkları duygusal ilişkidir, şirket ortağı gibi sürekli para konuşmak istemez.

İkizler  

İkizler’in sevgilisi gözünün de kalbinin de kendinde olduğunu bilse de rahatsız olmadan edemez. İkizler herkesle barışıktır, kendini hemen sevdirir, samimiyeti hızla ilerletir. Aklından geçen ya da içinden gelen flörtleşmek olmasa da iş oraya gider! Erkek arkadaşı naçizane sözünü söyler; “Mavi boncuklarını bana sakla, yanlış anlaşılırsın, üzülürüz sonra!”

Yengeç

Yengeç en yakın arkadaş buluşmaları, annem gelsin bizde kalsın, kuzenlerim sinema gecemize katılsın, yeğenlerim bizim boş odada ders çalışsın, büyük annem baklavasını geniş mutfağımızda açsın derken evi akraba kullanımına açar, sevgiliye koltuğun köşesinde bir oturmalık yer anca kalır! Ama Yengeç’in sevgilisi baş başa vakit geçirmek ister. “Sülalece yaşamayı bırak, özel hayatına vakit yarat, yalnız kalalım biraz!” demesi de oldukça normal!

Aslan   

Aslan sürekli sevgilisiyle yarış halindedir. Aslına bakarsanız her konuda kendini tüm dünyaya ispatlama derdindedir. Ben daha iyisini yaparım, ben daha iyi söylerim, ben olsam daha, ben zaten daha… ile başlayan cümlelerinin ardı kesilmez, sonu gelmez! Aslan’ın sevgilisi içinden bolca “Her alanda boy ölçüşmeyi bırak! Her konuda üste çıkmaya çalışma!” dese de ağzını tutar!

Başak  

Başak sevgilisiyle tanıştığı ilk andan itibaren sevgilisinin tüm sorumluluklarını üstlenerek kontrolü ele aldığını zanneder! Kendinden fazlaca verdiği zamanlarda bolca söylenir, kendi eder, kendi bulur! Kimse ondan bir şey beklemezken hizmetçiliğe soyunur, sonra dünyanın tüm yükü omuzlarımda der kahrolur! Başak’ın derdi herkesi kendi istediği gibi değiştirebilmekken sevgilisinin tek isteği vardır; “Saçını süpürge etmene gerek yok, beni olduğum gibi sev, seveceksen!”

Terazi  

İlişkide Terazi’nin yüzünü gören cennetlik! Yanlış anlaşılmasın sevgilisinin dibinden ayrılmaz ama makyajdan doğal halini görmek pek mümkün olmaz! sürekli alışveriş yapar, güzellik salonlarında saatler harcar, süsüne püsüne çokça vaktini adar! Oysa sevgilisi tam aksini düşünür; “Alışveriş kuyruğunda bir ömür harcama, ben seni her halinle severim, böyle şeylere takılma!”

Akrep  

Akrep ile ilişki yaşamak harika bir deneyimdir. Bir defa sınırlar zorlanır, özgürlüğün dorukları birlikte yaşanır! Derinlikli, tılsımlı, masalsı bir aşk deneyimlemek için Akrep ile dizginsiz bir aşk yaşamak paha biçilemezdir. Ama derler ya her güzelin bir kusuru var diye, Akrep’in aşkında da tüketen, içten içe yiyip bitiren, zihnin derinlerine çekip karanlıklara hapseden bir taraf vardır. Sevgilisinin de tek bir isteği vardır; “Kuşku dürbünlerini takma, rahat bırak, sürekli soru sorma!”

Yay      

Yay bayılır bire bin katıp anlatmaya, ufacık meseleden dev kavgalar çıkarıp alıp başını gitmenin yolunu aramaya! Yay fazla yüksek binalar altında, küçük odalarda, gri şehirlerde, derin duygularda yaşayamaz, bunalır, daralır, sıkılır! Gitmek ister! Kaçmak ister! Kurtulmak ister! Sevgilisi de her defasında aynı şeyi söyler; “Pireyi deve yapma! Kıvılcımdan yangın çıkarma! Ölmezsin abartma!”

Oğlak   

Oğlak sevgilisini ihmal etmeye pek meyillidir. İlişkisine giren soğukluğu anlamaz, süregelen sorunlarına çözüm aramaz, uğraşacak o kadar çok işi vardır ki başını kaşıyamaz, duygusal alana mesai harcamaz! Aslında aşık da olur, ilişki yaşamayı da sever ama kendi lisanınca! Sevgilisi defalarca “İşe güce fazla takılma, sevgimin gücünü hafife alma!” dese de Oğlak duymaz, duysa da bir fark olmaz!

Kova

Kova tüm ezilenlerin, azınlıkların, çaresizlerin, zayıfların haklarını savunmak için seferberlik ilan eder! İdealleri, amaçları, davası uğruna her şeyi hiçe sayıp mücadele eder! Kadın haklarını savunurken erkeklere fazla yüklendiği, feminizmi savunurken dilinin ayarını kaçırıp sevgilisini incittiği de elbette olur. Kova, sevgilin içten içe çok söyler; “Kadının hakkı kadına da biz de insanız sonuçta! Erkeği ikinci plana atma!”.

Balık    

Balık’ın yön duygusu pek zayıftır. Burcun sembolü iki zıt yöne giden Balık’tır. Bu da tümüyle değişken ve duyguları bulanık bir yaşam sürmesini açıklar. Balık’ın düzenli olmak, prensip sahibi olmak, sorumluluklar üstlenmek ve başarılarıyla takdirler toplamak gibi dertleri yoktur. Ama sevgilisi genelde onunla aynı fikirde olmaz; “Bu kadar dağınık olma, kendimi kaybediyorum senin dünyanda!” dese de Balık’ın kulağına su kaçıramaz!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.