Kız Kıza Sohbet Yalanları! Burcun Hangi Yalanı Söylüyor?

Hadi ama kızlar! Birbirimizi yeterince kandırıyoruz, bile bile kanmaya da bayılıyoruz! Bir kerecik itiraf edelim, sonra yalanlarımıza tam gaz devam edelim. Kız kıza sohbetlerimizde nasıl da rengini pembeleştirdiğimiz, masumlaştırdığımız yalanların dibine vuruyoruz? Sanki hepimiz gerçeklerin farkında değilmişiz gibi, sarılıp kuzu sarması oluveriyoruz! O halde vakit itiraf vakti! Burcuna göre kız kıza sohbetlerin vazgeçilmezi olan yalanları sıralıyoruz!

Koç       

“Seni böyle davranmaya o zorladı! Sakın kendini suçlama!” Sen aç ağzını yum gözünü, burnundan dumanlar çıkara çıkara kus öfkeni, sonra “beni buna o zorladı” deyip çık işin içinden ne güzel dünya! Tamam arkadaşını seviyorsun anladık da bu kadar da taraflı olma! Kızlar birbirlerini haklı çıkarmaya bayılır ama sen onlardan olma!

Boğa    

Birlikte alışverişe çıktığın arkadaşın, amma yiyorsun, sonra “o kıyafet olmuyor, bu pantolonun bedeni bana uymuyor” diye söylen dur! Önce biraz boğazını tut, sonra bol kalorili atıştırmalıkları unut! Arkadaşın da ne yapsın, çok şişmansın ne giysen olmuyor mu desin! Mecburen “Sen zayıfsın! Bu markanın kalıpları çok dar!” yalanıyla gönlünü eylesin!

İkizler  

Onunla sohbet, diğeriyle hoş muhabbet derken insanların kalplerine giden sözleri hizaya diziyor, millet senden hoşlandığını söyleyince, şaşkınlıktan ölüyormuş gibi davranıyorsun. Bütün yolları yapıyor, sonra ben ümit vermedim deyip kenara çekiliyorsun. Sevgilin arkadaşça dediğin sohbetleri okuyunca dumur oluyor, bir de inkâr ediyorsun. Bu durumda kurtarıcı kız arkadaşın da patlatıyor tabi yalanı; “O yanlış anladı canım, sen flört etmiyordun!”

Yengeç

Sorsalar hep diyettesin, az yemeye niyetlisin ama bak gör ki evdeki hesap çarşıya uymuyor, burnuna hoş kokan yemek elinden kurtulamıyor. Hep de aynı bahaneye sarılıp yatıyor, sözde içini rahatlatıyor, arkadaşlarını da yalanlarına ortak ediyorsun! “Bu seferlik bozalım diyeti! Bir defadan bir şey olmaz!” demeseler sanki yemeyeceksin, bir de ısrarlara dayanamamış taklidi yapıyorsun.

Aslan   

Aslan bayılır zaten arkadaşlarının kendini pohpohlamasına, yalandan da olsa övgü yağmuruna tutmasına! Hüsrana uğradığı ayrılığından sonra duymayı beklediği cümle, en yakın kız arkadaşından gelir, duymaya hazır olduğu yalanlar Aslan’ın yürek sızısına Hızır gibi yetişir. “Hiç üzülme! Sen o çocuğa zaten fazlaydın!” teskini karşısında yüreğine sular serpilen Aslan’ın kendine güveni hızla gelir.

Başak  

Başak insanları ayak üstü bozmaya, eleştirip morallerini alt üst etmeye meyillidir. İnsanları üzmek gibi bir niyeti olmasa da mizacı gereği, açıkta gördüğü duyguyu yerle bir eder, içinden geçeni açıkça yüzlere söyler! “Aman ne dedin de ağladı! Onun alınası varmış.” diyen yakın kız arkadaş mendillerini hazırla, sıra elbet sana da gelecek!

Terazi  

Terazi’nin arkadaşı olmak oldukça keyiflidir. Sinir bozucu davranmaz, bencil isteklerine herkesin uyum sağlamasını beklemez, inat etmez… hemen hemen hiçbir negatif özelliği yoktur! Ama kararsızlığı insanı intihara sürükleyecek kadar kötüdür! Terazi’nin arkadaşı olmak ona dünyanın en büyük yalanını söylemeye, bu sayede kararlı olduğuna inandırmayı gerektirir. “Karar vermişsin bir kere, bittiyse bitmiştir!” diyen kız arkadaş, Terazi’yi dahi şaşkına çevirir.

Akrep  

Akrep kıskançlığın kitabını yazmış, sinsiliği tekeline almıştır! Ama kendine güvenen çıksın ortaya, indirsin yüzündeki maskeyi ve söylesin gerçek düşüncelerini. Yerse! Kıskanç olduğu kadar intikamcı olan Akrep, kendine karşı dürüst olan insanları bir bir yakar, sonra Hıdırellez’de ateşin üstünden atlar! Bu yüzden “Seninki de kıskançlık mı, kim olsa aynısını yapar!” demek zorunda olan kız arkadaşa kimse hesap soramaz! Herkes bilir, önce can sonra canan!

Yay       

“Boşveeer! Sen elinden geleni yaptın!” yalanını söyleyen kız arkadaş, Yay’ı belli ki çok iyi tanır! Zira ona dürüst olmanın da bir faydası yoktur! Ne yani, sen bu ilişki için hiç emek harcamadın, elini bir defa taşın altına koymadın, böyle bir sonu hak ettin dese Yay pişman olup bir sonraki ilişkisinde sorumluluk mu üstlenecek? Hayır! Can çıkar huy çıkmaz demişler! Arkadaşı tabi ki yalan söyleyecek!

Oğlak   

Oğlak zaten gönül eğlemek için sevgili peşinde koşmamış, çevresinin onayladığı, hayranlık duyduğunu, tüm kriterlerine uyduğuna emin olduğu biriyle flört etmeye başlamıştır. Oğlak için birlikte olduğu erkek, olanların en iyisidir. Ama ayrılık sürecinde olan Oğlak’a da “kaçırdın gül gibi çocuğu, bir daha nereden bulacaksın böylesini” denmez ki! Mecbur en bilindik yalan söylenir; “Emin ol daha iyileri çıkacak karşına!”

Kova    

Bazen canımız dostumuz, pek sevdiğimiz arkadaşımız da olsa yanımızdaki öylece uzun uzun bakar, dilimizi yutmuş olmayı dileriz! Hele ki “nasıl olmuşum” sorusu karşısında gördüğümüz şey pek söylenecek cinsten değilse. Yalanın da bir derecesi var sonuçta. “Yok ya kötü değil! Yani kötü diyemem! Senin tarzın zaten! Farklı olmuş yani, güzel!” gibi tutarsızlıklarla dolu bir cümle varsa ortada, kekelemeye başladıysanız bir anda, biliniz ki o yalandır!

Balık    

“Sen mantıklı olanı yaptın!”. Balık’a mantıklı diyenin de mantık bilgisini ölçmek, “mantık” kelimesiyle kastettiği gizli gerçeği öğrenmek isteriz zira! Balık da yalanın bu kadarına pes diye düşünebilir, mantık da neymiş diye şaşkınlığa uğrayabilir. Balık duygudan, sezgiden, düşten ibarettir! Mantık başkalarının işidir. Sevgili kız arkadaş yalanın da bir adabı var ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.