Kırmızı Olsun Üç Kuruş Fazla Olsun Diyen Üç Burç

Renklerin en göz alıcısı kırmızı, psikolojide de ilgi çekmeye, çabuk karar almaya neden olurken beklentileri arttırmaya da teşvik ediyor. Bizce durum biraz daha duygusal… Ne de olsa kırmızı, aşkın, ateşin, tutkunun rengini temsil ediyor. Dolu dizgin duyguların, alevlerin rengi. Şüphesiz ki renklerin ortasında en sıcağı, en çekicisi, en seksisi ve en karşı konulmazı…. İştah açan, şahlandıran, koşturan renk olmasıyla da reklamcıların, tasarımcıların vazgeçilmezi.

Herkes kırmızıya düşkündür ya, burçlar arasında üç tanesi var ki kırmızısız yaşayamaz. Kıyafetinde, makyajında, aksesuarında illa ki bir kırmızı dokunuş yapan, günlük hayatını kırmızı olmadan yaşamayan, alışverişte alacağı şeyin “üç kuruş fazlası olsun ama kırmızısı olsun” diyen burçları sırasıyla açıklıyoruz.

En Parlak Kırmızının Aşığı Boğa Burcu

Duyuları oldukça gelişmiş, sağlam adımları, kararlılıkları ve dikkat çeken duruşlarıyla ünlü boğa burcun kırmızı olmadan asla diyen burçların başında geliyor. Üstelik kırmızı boğaları sinirlendiren bir renk olsa da Zodyak açısından kırmızı Boğa’yı daha da seksi yapıyor. Boğa burcu, kalitesini göstermek için kırmızının da en parlağını tercih eder. Eğer Boğa burcuna bir hediye arıyorsanız, son model kırmızı bir araba tercih edebilirsiniz… Maddi durum açısından “yok artık” diyorsanız bir çanta, etek, telefon kabı ya da güneş gözlüğü de günü kurtarabilir.

Aşkın Cesaretinin Kırmızısı İkizler Burcu

Bir öyle bir böyle, kararsız ama tutkulu İkizler burcunun tabii ki de gönlünden geçen ilk renk kırmızı. Hem de kan kırmızı dediklerinden… Üstelik kırmızı rengi gönüllerinden geçtiği gibi dünya üstündeki varlıklarını da görselliğiyle bütünleştiriyor.  Aşka olan cesaretleri, ikili ilişkilerdeki tutkuları, tutarsızlıklarındaki deli doluluklarını en kolay tamamlayabildikleri ve en kolay biçimde dışa vurabildikleri şey tabii ki de kırmızı bir aksesuar, kırmızı bir oje ya da kırmızı bir elbise… Hal böyle olunca da karşı tarafını ilgisini çekecek “şeytan tüyü” de kendiliğinden yapışıyor İkizler burcumuza… Hem potansiyel aşkını körüklüyor, hem de cazibelerini tavan yapmasına çok kolay bir şekilde neden oluyor.

Ateşini Kırmızı ile Dışa Vuran Aslan Burcu

Hem ormanın kralı hem de yüksek topuklarının kadını… Aslan burcunun egosal ruhu ve zevkli hayat biçimi tam da kırmızı ile taçlandırılacak biçimde tasarlanmış sanki. Günlük hayatında ufak kırmızı bir dokunuş içindeki ateşin dışarı yansıması adeta… Romantik bir akşam yemeğinin kırmızı elbiseli ya da stilettolu, hiç olmasa kırmızı küpeli Aslan burcu kadını için o yemekte karşısındakinden elde edemeyeceği bir şey yok aslında. Dolayısıyla siz siz olun bir Aslan burcu ve kırmızı bir detayla karşılaştıysanız daha itidalli, daha özverili ve daha kontrollü yaklaşmaya çalışın. Çünkü onlar için “şeytan kırmızıda gizlidir” demek hiç de kötü bir anlam taşımayacaktır…

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir