Yüzleşme Vakti: Kırılmamak İçin Etrafına Duvar Ören Burçlar!

Nasıl bir karaktere sahipsiniz? Çok mu alıngansınız yoksa kafanıza tokadan başka bir şey takmaz mısınız? Düşünün, çok sevdiğiniz biri size hayatınızın kazığını atıyor. Belki yıkıldınız, hayal kırıklığına uğradınız, belki kendinizi önceden hazırladınız ve oralı bile olmadınız. Kırılmamak için ördüğünüz duvarların arkasına saklandınız. Hep kendinizi korudunuz, adım atmaktan korktunuz, üzülmemek için elinizden gelen her şeyi yaptınız. Neden peki? Hayatınızın her anında mutlu olacaksınız diye bir şart mı vardı? Gülmeyi sevdiğiniz kadar ağlamayı, düştüğünüz yerden kalkmayı öğretmediler mi?

Kazıktı, kürekti onları bir yana bırakalım. Siz o aşamaya gelene kadar zaten… Girdiğiniz her yerde buz gibi sert, soğuk ve keskin olduğunuzu söylüyorlar değil mi? Göremiyorlar mı acaba içinizi? Yoksa gerçekten anlıyorlar mı hislerinizi? Hep bir mesafe hep bir kendini kimseye teslim etmeme. Kontrol elinizde olacak, insanlar size dokunmaya bile korkacak. Sonra taş yürekli biri olup çıkacaksınız. Farkında mısınız? Belki de çoktan ideallerinize kavuştunuz. İnsanlar size soru sormaya bile korkuyor, aldıkları cevaplar hep bir mesaj içeriyor. Kimse elinizi sıkmanın ötesine bile geçemiyor, duvarlarınızı aşmak için 246 basamaklı merdiven gerekiyor. Kimileri sırıkla atlamaya çalışıyor, kimileri hep bir açık kapı bulmaya çalışıyor. Fakat tek bir Allah’ın kulu başarılı olamıyor, tıpış tıpış yerlerine geri dönüyor.

Ne olurdu acaba bir kere ağlasınız, bir kere kontrolü elinizden bıraksanız? Çok mu acırdı canınız? Yoksa güveniniz mi sarsılır? Daha kötüsü ne olabilir? En başında da dediğimiz gibi aslında tüm bunların tek bir nedeni olabilir: Korkularınız! Evet, evet korkuyorsunuz. Üzülmekten, kırılmaktan, hayata küsmekten, insanlara güvenmekten, kazık yemekten… Bu yüzden kalbinizi kimseye açmıyorsunuz. Kabuğu sert fakat içi bambaşka bir dünya olan Yengeçler gibi kendinizi her şeye kapatıyorsunuz. Hislerinizle yaşıyor ancak dışarıya belli etmiyorsunuz. Yaşadığınız en küçük olayı aklınıza kazıyor, hiçbir şeyi unutmuyorsunuz, kendinizi tüketiyorsunuz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.