Kırık Kalp Hastalığına Meyilli Burçlar

Başlarken midede kelebekler mi uçuşuyordu, ayaklarınız yerden mi kesiliyordu? Peki bittiğinde tüm durumlar vücudunuza nasıl yansıyordu, hiç düşündünüz mü? Omuzlarınızdaki ağırlığın, midenizdeki sancı ve bulantıların hiç üstüne gittiniz mi? Aşk acısından bahsediyoruz, terk edilmenin, ayrılmanın verdiği sıkıntıdan; damarlarınızda başlayan, stresten dudağınızda çıkan uçukta son bulan o duygudan.

 

Literatürlere kırık kalp hastalığı olarak geçen “broken heart sendromu” gerçekten de doğruymuş. Kalbinizin kırıklığı, yaşadığınız acılar fiziksel sağlığınıza da yansıyormuş. Japon bilim insanlarının açıkladığı sendrom son 20 yıldır hayatımızın içindeymiş. “Daha önce insanlar aşk acısı çekmiyor muydu” demeyin, hayat şartlarını bir gözden geçirin.

 

Genelde kadınlarda görülen bu sendrom, ani duygu değişimleri, psikolojik sorunlar, terk edilme, aldatılma gibi birçok nedenden kaynaklı. Ve aslında göründüğü kadar masum da değil. Zamanla geçmesine rağmen kalpte ve vücutta birçok hasar bıraktığı söyleniyor, bu sendromu yaşayan insanların ilerleyen zamanlarda göğüslerinde derin ağrılar hissettiği belirtiliyor. Evet, zamanla geçiyor fakat kalpte ve vücutta kalıcı hasarlar bırakıyor. Bu yıkıcı mutsuzluklar sonucu kalpte ve göğüste derin ağrılar hisseden hastalar kalp krizi riskiyle de karşılaşıyor.

 

Peki hangi burçlar risk grubu içinde kalıyor? Üstünde çok fazla düşünmeden söylenebilir ki yengeçler ve balıklar bir ve ikinci sıra için kürek çekiyor, ikisi de bitiş çizgisine gelmeden bitap düşüyor. Çünkü okyanusların, denizlerin duygusal canlıları balık ve yengeçler vurgun yiyince tüm yaşam belirtilerini kaybediyor, bazen karaya vurup can çekişiyor, bazen de suların derinliklerinde kaybolup gidiyor. Halbuki Akrep insanı böyle mi? İntikamı masaya soğuk servis yapan eli maşalı Akrepler, ölse de bitse de küllerinden yeniden doğuyor, eski sevgilisinin emdiği sütü burnundan getiriyor. Bazen ayarı kaçırıp hırsından gözleri kör oluyor, bazen amacına ulaşıp tuttuğunu koparıyor. Ne diyelim belki biraz feyz almak lazım.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.