Kimlerden Oğlaklara Asla Eş Olmaz?  

“Zodyak’ın en kuralcı burcu kim?” diye sorsanız rahatlıkla Oğlakları gösterebiliriz. Hayatlarını belli bir disiplin çerçevesinde yaşarlar. Kafalarında adeta şirket kuralları gibi prensipler oluştururlar. İnatçıdırlar ve hiçbir konuda taviz vermezler. Aşka bakış açıları da kriterlerle şekillenmiştir. Evliliğe adım atacakları kişileri seçerken belirledikleri bazı nitelikler var ki bunların dışına çıkmazlar. Kollarına takacakları hayat arkadaşı, aşağıdaki özelliklerden uzak olmalıdır.

Gittiği Restoranda Beş Bin Lira Harcayanlar

Hayatı boyunca geleceğe dönük yatırımlar yapmaya çabalayan Oğlaklar için maddiyat, hayatın en büyük realitesidir. Bu bakış açısıyla son derece planlı, ölçülü ve tasarruflu yaşarlar. Birikim yapmak için bir ömür çalışabilirler. Bir yaşamı paylaşacakları eş adaylarının da maliyet bilinci taşımasını beklerler. Har vurup harman savuran bir eş Oğlakları gelecek konusunda kaygılandırır. Mesela gittiği restoranda beş bin lira harcayan birinden Oğlaklara kesinlikle eş olmaz. Bu miktar ekonomik durumlarına göre herkes için yüksek bir rakam olmayabilir ancak varlıklı bile olsalar Oğlaklar bir yemeğe bu kadar para vermez.

Adab-ı Muaşeret Bilmeyenler

Otokontrollü ve ağırbaşlı karakteriyle bilinen Oğlaklar için davranış biçimi önemlidir. Kendilerine her zaman toplum içerisinde saygın bir kimlik yaratmaya çalışırlar. Özel ve iş yaşamlarında son derece özenli tavırlar sergilerler. Medeni ve görgüsüz insanlardan rahatsızlık duyarlar. Evlenecekleri adaylardan da aynı tavırları beklerler. Adap-ı muaşeret bilmeyen bir hayat arkadaşı Oğlakları mahcup eder. Toplum içerisinde kaba saba tavırlar sergileyen, küfürlü konuşan, saygısız, yeme içme adabından anlamayan kişiler, bu burçlar için uygun adaylar değildir. İtibar sahibi, saygı duyulan, modern, kibar kişiler Oğlakların çekim alanına girebilir.

Gözü Sürekli Dışarıda Olanlar

Romantik ve aşırı ilgili insanlar olmasalar da evine bağlı ve sadıktır Oğlaklar.  Eşleriyle müşterek bir yaşamı paylaşmanın bilinciyle hareket ederler. Çapkın ve gözü dışarıda kişiler Oğlaklardan uzak dursun bir zahmet. Bekarlık dönemlerinde hızlı yaşayıp evlenince çapkınlığa tövbe edeceğini söyleyenler de Oğlakları huzursuz eder. Aşktan sabıkalı kişilere şüpheyle yaklaşırlar. Bu burçlar bir şekilde evliliğe ikna edilirse pek huzurlu bir çift olacakları söylenemez. Mesela gidilen mekanlarda başkalarına fazla ilgi gösterip Oğlakları kızdırabilir bu tip eşler. Flörtöz tavırlarıyla çevrelerindekilerle yakınlaşıp sadakat yeminini bozmaya eğilimlidirler.

İşe Gitmemek İçin Bahane Arayanlar

Zodyak’ın işkolik insanları olarak hayatta önce kariyer gelir Oğlaklar için. Evlilik düzenini kurmadan önce iş yaşamlarını oturturlar. Kendileri gibi evlenecekleri kişinin de çalışkan ve hırslı olmasını beklerler. İyi bir kariyer yapmamış ve çalışmayı ciddi anlamda sevmeyen insanlar Oğlakları kendinden soğutur. Bazen de evlilik öncesi kendini farklı biri gibi gösterip düğünden sonra tembelliğe başlayan tipler de çıkabilir karşılarına. İşe gitmemek için olur olmaz bahaneler sıralayanlardan Oğlak burçlarına eş olmaz. Çalışmayan ve geçim sorumluluğunu üstüne yıkan kişiler bu burçları öfkelendirir. Böyle bir evlilik gerçekleşse bile çok sürmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.