Kimlerden Başaklara Asla Eş Olmaz?   

Pimpirikli Başaklar dört dörtlük bir eş adayıyla hayatlarını birleştirmek ister. Eş seçiminde belli kriterleri daha fazla öne çıkar. Adayların yaşam tarzı, fiziksel görünümü, alışkanlıkları, meslekleri Başakların kafasındaki profille örtüşmelidir. Bazı negatif özellikleri öne ağır basan kişilerin bu burçların gözünde şansı yoktur. Temizlik alışkanlığı olmayanlar, tembellik etmeyi sevenler, düzensiz yaşayanlar Başak burçlarına asla uygun bir eş değildir.

Çok Az Duş Alanlar

Zodyak’ın en temiz burcu olarak Başaklar, kişisel hijyene çok önem verir. Neredeyse her gün duş alır ve sabun kokmaya bayılırlar. Yakın çevrelerinden de aynı titizliği beklerler. Kötü kokan insanlardan irrite olurlar. Hayatlarını birleştirecekleri kişiler çok az duş alıyorsa onlardan Başaklara eş olmaz. İş bunla da bitmez. Hayat arkadaşları da Başaklar gibi üç öğün dişini fırçalamalı, temiz ve ütülü giyinmeli, kısa tırnaklarla gezmeli, mümkünse sakal uzatmamalıdır. Hijyen konusunda umursamaz biriyle seks yaşamları da sekteye uğrar. Bu konudaki takıntıları yüzünden eşlerini öpmek, onlara sarılmak bile istemezler.

Sık Sık İstifa Edenler

Hayata hizmet etmek için gelmişçesine sürekli bir çalışma temposu içindedir Başaklar. Çalışmadıkları, üretmedikleri zaman sıkılır ve kendilerini işe yaramaz hissederler. Son derece sorumlu kişilerdir ve evlendiklerinde, üzerlerine düşen işleri titizce yürütürler. Müşterek bir hayatı paylaşacakları adaylarını işinde gücünde, azimli insanlardan seçerler. Çalışmayı sevmeyen ve kariyerini umursamayanlar, Başaklar için uygun bir partner değildir. Ayrıca işinden sık sık istifa edip çalışmamaya bahane arayan, disiplinsiz, tembel insanların Başak burçlarıyla evlenmek konusunda hiçbir şansı yoktur. Böyle bir evlilik gerçekleşse bile maddi sorumluluğun kendi üstüne binmesinden rahatsız olan Başaklar bir süre sonra boşanır.

Düzensiz, Sağlıksız Yaşayanlar

Beden sağlığına dikkat eden Başak burçlarının düzenli ve disiplinli bir yaşam tarzı vardır. Son yıllarda öne çıkan organik beslenme alışkanlığının başını çekerler. Abur cubur tüketmez, faydalı ürünlerle beslenirler. Bedenlerine zarar veren alışkanlıklardan uzak dururlar. Başaklar sigara, alkol, kafein gibi zararlı maddeleri en az kullanan burçtur. Spor yapar, uyku düzenlerine önem verirler. Eş adaylarının da kendileri kadar olmasa da düzenli ve sağlıklı bir yaşam tarzı olmasını isterler. Özellikle tütün kullanımının pasif içici olarak kendilerine de zarar vereceğini düşünürler. Ayrıca akşamları eve geç gelen, dışarıda fazla zaman geçiren, sabahları geç kalkan, kendine iyi bakmayan kişilerle anlaşamazlar.

 Gösteriş Meraklısı Olanlar

Başaklar astroloji dünyasının başarılı, verimli kişileri olmalarına karşın son derece mütevazıdır. Kendilerini öne çıkarmayı, şov yapmayı, dikkat çekmeyi sevmezler. Varlıklı bile olsalar mülklerini göze sokmayı tercih etmezler. Evlenecekleri kişilerin de aynı özellikleri taşımasını umarlar. Gösteriş meraklısı olan, egosuna düşkün, kullandığı ürünlerin markasıyla hava atan insanları itici bulurlar. Başakların karısı/kocası, yaşam tarzı olarak da mütevazı olmalıdır. Lüks, şatafat ve aşırı harcama yapan kişiler bu burçların ilgisini çekmez. Bunların dışında sürekli olarak ilgi çekmeye çalışan, benmerkezci ve iltifat için elli takla atan insanlardan Başaklara asla eş olmaz.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir