Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında Hangi Burç Ne Kadar Kazanır

“Kim Milyoner Olmak İster” in dünyanın en çok seyredilen ve kazandıran bilgi ve kültür yarışması şeklinde lanse edilmesi mübalağa değil. 20 yılda büyük bir fenomene dönüşen yarışma dünya genelinde 100’e yakın ülkede yayınlandı ve yayınlandığı her ülkede milyonlar kazandırdı. Türkiye’de 2000 yılından bu yana farklı isimlerle yayınlanan “Kim Milyoner Olmak İster” on binlerce yarışmacıyı ağırlamayı ve milyonlarca Türk lirası kazandırmayı başardı. Yarışmaya katılanların yanı sıra bir de ekran başındaki müdavimlerinden söz etmek gerek. Yarışmacıların tüm jokerleri harcayarak yanıtlayamadıkları sorularda gözlerini devirerek “Bunu mu bilemedi?” diyenlerden söz ediyoruz. Yarışmacı koltuğunda onlar oturuyor olsa performansları ne kadar değişir bilinmez tabii. Peki sence, “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasında milyonluk soruyu yanıtlama potansiyeli barındıran burç hangisi?

Koç: 1.000 TL

“Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasında başarı elde edebilmek, sakin kalabilmek ve her soruyu ayrıntılı bir şekilde düşünebilmekle mümkün. Koçların ise her daim gözü kara. Emin olsun olmasın bir şıkkı söyleyip her şeyi riske atabilir, uzun uzadıya düşünüp içini şişirmek yerine herhangi bir cevabı “Eminim, son kararım” diye söyleyiverir. Yanlış olsa bile fark etmez, o yine de kendi söylediği yanıtın doğru, sorunun ise yanlış olduğunu söyleyecektir. Haliyle baraj sorusuna gelmeden kazandığını da kaybederek 1.000 TL ile yarışmaya veda etmesi sürpriz değil.

Boğa: 60.000 TL

Genel kültür Boğaların ilgi alanlarının en başında gelir. Bilgi içerikli belgeselleri ya da yarışmaları takip etmek de en büyük hobilerinden biri. Kendini yarışmacı koltuğunda bulduğunda ise düşünme süresini son saniyesine kadar kullanan yarışmacılardan birine dönüşebilir. İçi rahat bir şekilde “Son kararım” demesi için yanıtından kesinlikle emin olması gerekir. Jokerleri bittiğinde ya da önüne gelen soru konusunda bilgisi olmadığında ise çekilme hakkını kullanıp, 60 bin TL düzeyindeki bir meblağla yarışmadan çekilebilir.

İkizler: 500.000 TL

Meraklı ve araştırmacı kimlikleriyle tanınan İkizlerin neredeyse her konuda az buçuk bilgisi var. Entelektüel karakterleri ve üstün nitelikteki genel kültürleri de onları “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasının en başarılı yarışmacılarından biri haline getirebilir. Pek tabii kararsızlıklarını ve heyecanlarını dizginleyebilirlerse! “Eminim, son kararım” diyebilmek onlar için pek kolay değil. Başarı basamaklarını üçer beşer tırmanıp milyonluk soruya kadar gelmeyi başarsalar da yanıtından bir türlü emin olamadıkları soru, 500 bin TL gibi büyük bir teselli ödülüyle yarışmadan ayrılmalarına neden olabilir.

Yengeç: 15.000 TL

Güçlü hafızaları ile tanınan Yengeçler, özellikle tarih, sosyoloji ve psikoloji gibi alanlardaki eşsiz bilgi birikimleri ile “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasının en iddialı katılımcılarından biri olabilir. Ustaca seçtikleri telefon jokerindeki yakınlarıyla takıldığı bir sorunun üstesinden gelebilir. Peki nereye kadar? Biz söyleyelim kendini kaptırmayacağı bir noktada frene basar. Aza tamah etmeyi hayat felsefesi olarak benimsediğinden gereksiz risklerle elindekini kaybetmektense kazandığı 15 bin TL civarındaki ödülle yarışmadan çekilmeyi tercih eder.

Aslan: 1.000 TL

Bir Aslanın herhangi bir konuda “Bilmiyorum” ya da “O konu hakkında bir fikrim yok” dediği görülmedi bugüne kadar. Bilsin bilmesin illa ki bir şeyler söyler, karşısındakini etkilemek ister. Ne yazık ki söz konusu profil, “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasında çuvallamaya fazlasıyla müsait. Emin olunmayan sorulara bilmiyorum deyip çekilmek ya da gereksiz riskler almamak gerekirken yüzde yüz eminmişçesine gözü kapalı soruları yanıtlayıverir. Şans da bir yere kadar! 15 binlik baraj sorusuna gelemeden verdiği yanlış cevap nedeniyle 1.000 TL ile uğurlanmak zorunda kalabilir.

Başak: 30.000 TL

Analitik zekaları ile tanıdığımız Başaklar, söz konusu “Kim Milyoner Olmak İster” gibi bir program olduğunda ekran başındayken bile başkası adına gerilebilir. Bir de yarışmacı koltuğuna oturduğunu düşünün! Entelektüel yanları ve analiz yetenekleriyle belli bir kademede başarıyla ilerlemeleri sürpriz olmasa da bir türlü emin olamadıkları bir soruyla karşılaştıklarında 30 bin TL’lik çeki kabul edip yarışmadan ayrılmayı tercih edecektir.

Terazi: 1.000 TL

İşin aslı Teraziler “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasında sorulan birçok konuya hakim. İlginç olaylar, hukuk kuralları, genel kültür soruları… Yarışmadaki performansları ise ne yazık ki kararsızlıklarının gölgesinde geçebilir. Bir soruda seyircilere sorar, bir soruda telefon jokerini kullanır yine de vereceği yanıttan yüzde 100 emin olamaz. Haliyle ya vereceği cevap onu 1.000 TL’ye geriletir ya da karar verene dek süresi bittiğinden yarışmaya erkenden veda etmek zorunda kalabilir.

Akrep: 60.000 TL

Bilgi birikimleri ve genel kültür seviyesi alanında kolay kolay kimsenin ellerine su dökemediği Akrepler, “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasında en umut vadeden burçlardan biri. Sadece sorulara konsantre olur, jokerlerini stratejik bir şekilde kullanır, sadece çok güvendiği bir ihtimal söz konusuysa risk alır. Yolun sonuna geldiğini fark ettiğinde ise daha fazla ilerlemeyi aklından geçirmez bile. 60 bin TL’lik çekini alır, güle güle harcar.

Yay: 1.000.000 TL

Okuyan mı daha çok bilir, gezen mi diye bir geyik var ya hani. Yaylar, hem okuyan hem de gezen kimseler! Karşılarına genel kültürleri ve öğrenme istekleri ile baş edebilecek birinin çıkması da pek mümkün değil. Abartmıyoruz. Bir Yay, Papua Yeni Gine halkının geleneklerini bile herkesten iyi bilir! “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasında da soruları çerez niyetine üçer beşer cevaplar. Milyonluk soruya ulaştığında şans da ondan yanaysa doğru yanıtı verip stüdyoda konfeti yağdırma ihtimali bir hayli yüksek.

Oğlak: 250.000 TL

“Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasında başarılı olmak için türlü meziyete sahip olmakta fayda var. Geniş bilgi birikimi, kararlı bir karakter yapısı ve kişinin kendi kendini dizginleyebilmesi gibi. Hepsi de Oğlaklarda fazlasıyla mevcut! Yarışmada zirveye emin adımlarla yürürken onların ayaklarını kaydıracak soru tipleri yer yer magazine kaçan gündem haberleri olabilir. Jokerleri birbiri ardına harcamak durumunda kalırken, 250 bin TL’ye ulaştığında sona geldiğini anlayıp kendiliğinden çekilmeyi teklif edebilir.

Kova: 500.000 TL

Çocukluğundan itibaren kitaplarla haşır neşir olan Kovalar, bilginin güç olduğuna inananlardan. Tarihten siyasete, felsefeden doğaya kadar hemen her konuda fikir sahibi olması bundan. “Kim Milyoner Olmak İster” yarışması için gerekli meziyetlere sahip olduğu da rahatlıkla söylenebilir. Özgüvenlerini dizginlemeyi başarabilirlerse! Aksi takdirde milyonluk soruyu yanıtlayabilecekken daha azıyla yetinmek durumunda kalabilir.

Balık: 60.000 TL

Balıklar, neredeyse bebekliklerinden itibaren öğrenmeye açık kişilikler. Özellikle edebiyat, sanat ve müzik gibi alanlarda tez yazacak kapasiteye sahipler. “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasındaki performansları da buna bağlı. Soruların çalıştıkları yerden gelmesine! Ne mutlu ki bu tip konularda talih hep onlardan yana. Kartlarını doğru oynarsa ve şansı da yaver giderse yarışmanın en yüksek ödüllerine yaklaşabilir, ilerleyemeyeceğini hissettiğinde ise kazandığını alıp çekilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.