Kendi Yalanlarına İnanan 3 Burç!

Aramızda hiç yalan söylemediğini iddia edecek biri yoktur herhalde. Belki eve geç kalışını telafi etmek için ailene yalan söyledin, belki sevdiklerinin üzülmemesi için beyaz yalanlara başvurdun, belki de çıkarın için türlü oyunlar çevirdin… Hepsi bir dereceye kadar yaygın ve anlaşılır şeyler. Peki ya kendine de yalan söylediysen? Daha da kötüsü uydurduğun hikayelere inanmaya başlayıp, kendini iyiden iyiye kaptırdıysan? İşte sorun tam da burada başlıyor. O saatten sonra kişinin gerçeklik algısı giderek kaymaya başlıyor, hayatı kendine de çevresindekilere de zindan ediyor. Kendi yalanlarına inanma potansiyeli ise en çok duygusal burçların başını yakıyor.

Kendi Dünyasında Yaşayan Balık

Balıkların en temel özellikleri zengin hayal güçleri. Hatta öyle ki çoğu kez hayalleri ile gerçekler kendi dünyasında yer değiştirebilir. Mübalağa ettiğimiz sanılmasın. “Ben bunu gerçekten yaşamış mıydım yoksa hayal miydi?” Balıkların en sık kurdukları cümlelerden biri. Yalan söylemekten pek haz etmeseler de bir durumdan kurtulmak için uydurdukları bir bahane, bir zaman sonra gerçeklikleri haline gelebilir. Aksine ikna edebilmek de o saatten sonra çok mümkün değil.

Objektiflik Kavramından Bihaber Yengeç

Doğruya doğru, Yengeçlerin lügatında objektiflik diye bir kavram yok. Aslolan sevdikleri ve o an ne hissettikleri. İkisinin rotasında her şeyi yapabilir. Yalan söylemek de bunlardan biri. Doğrusunu bilse dahi söylediği bir yalan gün gelir sıkı sıkıya bağlandıkları bir gerçeklik halini alabilir. Aklı bangır bangır haksız olduğunu haykırsa bile fark etmez, iç güdüleri ne diyorsa ona inanmaya devam edecektir.

Şeytana Pabucunu Ters Giydiren Akrep

Akrepler, Zodyak’ın en stratejist burçlarından biri. Elde etmek istediği her şey için en büyük yalanları bile gönül rahatlığıyla söyleyebilir. Hatta daha da ileri gidip, insanları söyledikleri türlü yalanlara bile kolayca ikna edebilir. Buraya kadar her şey normal. Tuhaf olan, bir müddet sonra söylediklerine kendini de kaptırabilme potansiyeli. Bu noktada geçmişi bile baştan yazdırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir