Kaynanalarının Canına Okuyacak Burçlar!

Çok eski zamanlardan beri özellikle bir arada yaşamak zorunda olan insanlar, kayınvalideyle çok fazla çatışır. Modern zamanlarda evleri ayırmak bile ilişkileri yumuşatmaz, sürtüşmeler devam eder. Zodyak’ta muhafazakar veya sakin huylu burçları kayınvalideden çekinir ve onlarla saygılı bir ilişki kurar. Asabi, özgürlükçü ve otoriter burçlar ise kaynanayla sık sık sürtüşme yaşar, hatta dişine göreyse onu ezmeye bile kalkar.

Tahammülsüz Koçlar

Kimseden çekincesi olmayan Koçlar, laf sokmalara veya baskılara hiç gelemez. Karşılarındaki kayınvalidesi bile olsa tepkilerini koyar ve hiçbir lafın altında kalmazlar. Gelenekçi burçlar gibi örf ve adetlerin gereklerini umursamazlar. Yıldızlarının barışmadığı kişilere tahammül etmekte zorlanırlar. Öfkelerini içlerine atmaları güçtür. Eşlerinin arabuluculuğu bile kayınvalideyle ilişkilerini düzeltemez. Bir ipte iki cambazın oynayamayacağını düşünerek silahlarını kuşanırlar. Koç burçları öyle göndermede bulunmaz, laflarını direkt insanın yüzüne söyler. Çeneleriyle yenmeyecekleri insan yoktur. Yeni gelinini istediği gibi yöneteceğini sanan dominant kaynanalar, uğrayacağı şokun henüz farkında değildir. Asabi Koçların yükselen sinir nöbetleri karşısında dizginleri bırakmak zorunda kalabilirler. Bu fevri ve stratejiden uzak burçlara karşı sessiz ve etkili silahlara ihtiyaç duyarlar. Sonrasında arkasından iş çevrildiğini fark eden Koçlar köprüleri tamamen atar.

Otoriter Aslanlar

Zodyak’ta “ormanları kralı” diye nitelenen Aslanlar, kaynanaya boyun eğecek nitelikte değildir. Koçlar gibi aşırı öfkeli ve fevri olmasalar da sinirlendikleri zaman ağır konuşurlar. Övgüden beslenen burçlar olarak kayınvalideden eleştiriler duymak Aslanları çıldırtır. Pişirdikleri yemeklerin, yaptıkları işlerin, konuk ağırlama biçimlerinin kaynana tarafından beğenilmemesine sessiz kalamazlar. “Beğenmiyorsan kendin yap veya burası benim evim seni ilgilendirmez” minvalinde yanıtlar verebilirler. Çetin cevizle karşı karşıya olduğunu fark eden kayınvalideler sopasını saklayabilir. Eğer Aslan burçları gibi benzer yapıdaysalar ortalık savaş alanına dönebilir. Her kaynana bir olmaz tabi. Aslan burçları sessiz sakin ve çekingen yapıdaki bir kayınvalideyi istediği gibi yönetmek isteyebilir. Evinde fazla ağırlamayıp bir sınırlama koyabilir, işlerine müdahale etmesini engelleyebilir. Bunların dışında aile ilişkilerine müdahale edip tartışmalarda kayınvalideyi sindirmeye çalışabilir.

Manipülatif Akrepler

Kıvrak zekalı burçlardan olan Akrepler yukarıdakiler gibi öyle kartlarını açık oynamaz. Kayınvalideyle bir problemleri varsa stratejik planlarla onu yenmeye, zor duruma düşürmeye çalışırlar. Açık açık tartışmalara kolay kolay girmeyen Akrep burçları, manipülatif davranır. Eşlerini annelerine karşı doldurabilir, üzerinde baskı uyguladığından yakınabilirler. Gaza gelmeye müsait bir kocası/karısı varsa onları kolayca ikna ederler. Akrepler genel olarak sessiz yapı da olsalar da gerek duyduklarında sertleşebilir. Zaman zaman kaynanayla gürültülü bir kavgaya bulaşabilirler. Bazen de eşleri için sıcak ilişkiler kurup kaynananın arkasından konuşabilir veya çeşitli planlar yapabilirler. Ucunda maddi kaygılar varsa sabırlı davranıp tamamen politik bir diyalog kurabilirler. Maddi konularda kaynanayla anlaşmazlık yaşayan Akrepler, miras meselesini kendi lehlerine çözmekte ustadır. Dört ayaküstüne düşecek şekilde planlar yapıp kayınvalideyi tuşa getirebilirler. Daha genç olduğu dönemlerde canlarını acıtan kayınvalideden ileriki yıllarda intikam alıp onlara kötü muamelede bulunabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.