Kayıp Burçlar Aranıyor!

Her insanın kendini en iyi hissettiği, çoğunlukla orada olmak istediği bir yer muhakkak vardır! Bir koku duyar canı çeker, rüzgâr eser o ana gider! Herkes biraz düşünse, en kıymetli duygusunun eşlendiği ya da keyfinin dört köşe oluverdiği mekânı buluverir!

Koç       

Koç kim bilir hangi dahi fikrinin peşinde, keyfin içindedir! Yepyeni bir mekân adı duyup tadına bakmaya gitmiş olabilir, herkesten önce son günlerde kulaktan kulağa gezinen otelin peşine düşmüş olabilir! Koç öncü olacağını, ilk tadına bakan olarak tarihe kazınacağını düşündüğü hiçbir faaliyetten geri kalmaz, ne zaman nereden çıkacağı da hiç belli olmaz! Çoğu zaman trafikte olması da kimseyi şaşırtmaz!

Boğa    

Boğa’yı uzaklarda aramayın, evin içinde ilk anda göremediyseniz battaniyenin altına bakın! Zira kendisi TV ünitesinin karşısına kurulmuş, zorunlu ihtiyaçları dışında hareket etmemek için tabletini, telefonunu, kumandasını yanına almış, yiyecek içecek stoklarını yapmış, kocaman sandviçini de eline almış, hayatın keyfini çıkarmaya koyulmuştur! Boğa’yı arayanlar yanına ilişecekseniz ne ala, yoksa boşuna gelmeyin yanına!

İkizler  

İkizler’i arayıp telefonla dahi hayret ki ulaşamayanlar, belli ki İkizler bugün ulaşılmaz olmak istiyor ya da yeni arkadaşlarının eğlencesine kapılıp canı sizinle görüşmek istemiyor! Zira İkizler’in telefonuna bakmadığı süre birkaç küçük dakikanın ötesine geçemez, başına bir şey gelmeyen ya da özellikle görüşmek istemeyen İkizler’e ulaşmaktan kolay bir şey olmazz! İyisi mi bırakınız! Bugün İkizler’i kendi haline bırakınız!

Yengeç

Yengeç sıcacık evinde, çoktan hazırladığı mis kokulu yemekleri masasının üzerinde, atıştırmalıkları sol yanında, bitki çayları elinin hemen altında, kalorifere en yakın kanepede yerini alır! Pofidik battaniyesini omuzlarına iliştirir, bir yandan meyve soyar bir yandan yer, yedirir! Yengeç’i merak edenler uzaklarda aramayın, C vitamini eksiğiniz de varsa hiç vakit kaybetmeden kapısını çalın!

Aslan   

Aslan için en harika mekân; sınırsız hizmet gördüğü her şey dahil bir otelin plajında, tüm gün uzandığı özel locadır! Zaman zaman suyun serinletici etkisinden faydalanıp harika kokteyllerine geri dönen, tüm vaktini sefa sürerek, keyif yaparak geçiren Aslan’ı kaybedenler, mayonuzu giyin, şnorkellerinizi her ihtimale karşı çantanıza koyun, gitmişken biraz dinlenip eğlenmek isterseniz de hiç çekinmeyin! Aslan’ın olduğu yer kaliteden geçilmez, plajın en konforlu şezlonglarına uzanmadan geri dönülmez! Demedi demeyin!

Başak  

Başak’ın en sevdiği yer, gözü de yansa, su aniden soğuyup birden de ısınsa tartışmasız banyodur! Hele ki ağzına kadar doldurduğu küvetinde en güzel kokulu köpüğünün içine daldıysa! Su tüm kaygılarını hafifletir, sırtındaki sorumlulukların ağırlığını minimum indirir! Bembeyaz köpükler içinde uzunca banyo sefası süren Başak, dünya üzerinde en çok bu anlarda keyiflenir! Ve Başak’ı hiçbir yerde bulamayanlar kapıda kalabilirler!

Terazi  

Terazi’yi en kolay insan içine karıştığı anda bulabilirsiniz! Aksi halde güzellik salonundan çıkabilir, arkadaşlarının peşine takılıp hiç bilmediği rotalarda kaybolmuş olabilir, telefonunun çekmediği bir alana girip ulaşılmaz hale gelebilir! Terazi itirazsız gündeliğinde, rüzgarla savrulup yeni deneyimler yaşarken istemeden izini kaybettirebilir. Siz yine de alışveriş merkezi koridorlarında karşılaşma ihtimalini ilk sıraya yazın!

Akrep  

Akrep’in yatak odası en mahrem alanıdır! Sadece cinsel deneyimler yaşadığı özel alanı olduğu için değil, aynı zamanda tüm gizemlerinin istiflendiği bir arşiv olarak kullandığı için! Tüm bilgilerini zihninin en derinlerine burada saklar, ihtiyacı olan tüm donanımı burada kazanır! Ama en çok da sevgilisiyle ölümsüz dakikalar, saatler, geceler yaşar! Akrep’i arayanlar beklesinler zira yatak odasına giremez, Akrep ortaya çıkmadan kendisine ulaşamazlar!

Yay       

Yay’a şu anda ulaşılamıyorsa, ulaşıldığı anda nerede olduğunu öğreneceksiniz, ihtiyacınız olan tek şey biraz zaman! Zira Yay, coğrafyanın henüz bilmediğimiz bir ucuna inecek bir uçakta, muhtemelen bulutların arasında olmaktan mest olmuş vaziyette gözü semada, koltuğu cam kenarında, telefonu ise uçak modundadır! Yay genelde hiçbir yerdedir, zaten istediği de aidiyet duygusunu bertaraf etmektir!

Oğlak   

Hafta sonunda ofise çevirdiği evindeki bilgisayar başında, kararlılıkla sürdürdüğü spor seansında ya da yakın çevresinin muhakkak bildiği, katılması zorunlu olan bir davettedir Oğlak! Hafta içi bir günse bahsettiğimiz, düşünmeye gerek yok, Oğlak’ı elimizle koymuş gibi bulmamamız için hiçbir sebep yok! Zira kendisi işinde gücünde, bilgisayar başındadır!

Kova    

Kova’nın nerede, ne zaman, kimlerle görüşeceği hiç belli olmaz! Öncelikle turnuva dostu arkadaşlarının oyun salonları ya da kendi bilgisayar başını bakınız! Hiçbirinde bulamıyorsanız, hangi meselenin peşine takılıp ne tür bir grupla hararetli bir tartışma içine girdiğini bilemez, Kova’nın düşüncesinin çoktan vardığı yere kolay kolay yetişemezsiniz! Yoldaşlarıyla hep buluştuğu bir dernek mekânı varsa şansınızı bir deneyin!

Balık    

Balık’ı aramakla bulamaz, seslenseniz de sesinizi duyuramazsınız! Tıpkı sahilde oturup mehtabı seyrederken yunusların sesini duyamadığınız gibi! Balık kendi dünyasının derinine daldığı anda, dünyaya açılan tüm yollarını kapatır, gözlerini yumar, kulaklarını tıkar! Yalnızlığının tam ortasında dünyayla olan tüm bağları kopar! Balık, şehrin en sessiz yerinde, hayal dünyasına dalar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir