Kayınvalidenizle Başa Çıkarken Terazi Kadını Gibi Olun

Hayatınızın aşkını buldunuz, üstüne iki çocuk doğurdunuz, huzuru da 4+1 evinizde buldunuz mu? Keşke bu kadarla bitse, kaynananızla yaşadığınız sorunlar ilişkinizi bitirmese. Siz ne kadar mükemmel olduğunuzu düşünürseniz düşünün, eşinizin, çocuklarınızın üstüne düşün, kaynanalar hep bir açık nokta arar, kimi zaman sizi yerin dibine sokar. Peki pes mi etmelisiniz, ilişkiniz için strateji mi geliştirmelisiniz? Bizim size tavsiyemiz, kaynananıza Terazi kadını gibi yaklaşmayı denemelisiniz!

Nikah defterine imza atarken, gerçekten sadece eşinizle evleneceğinizi düşünmediniz değil mi? Halası, babası, görümcesi ve tabii kaynanası… Siz ne kadar sınırlarınızı koruyun, mesafeli tavrınızı bozmayın, tüm coolluğunuz düğünde kolunuza takılan o bileziğe kadar, bunu sakın unutmayın. Artık evin kızısınız ve tüm hizmetlerin baş kahramanı oldunuz. Siz kahveleri koyun, bir yandan da tavsiyelerimizi okuyun!

Yaşı büyük insanlar, karşı taraftaki ister Osmanlı şehzadesi olsun, ister paşa torunu, yine de saygı bekler, aksi takdirde laflarını bir bir döşer. Sakinliğinizi koruyun, elinde zeytin dalıyla köprü kurmaya çalışan bir Terazi gibi yaklaşın. Kendinizden ödün vermemek isteyebilirsiniz, ancak ilişkiniz söz konusu. Boşverin, kontrolü kaybetmeyin. Bitti mi? Yeni başlamıştık halbuki. Kayınvalideniz tavsiyelerden koca bir buket yapmış, sonra elinize tutuşturmuş. Belki biraz 70’lerde kalmış, modern dünya neymiş unutmuş. Empati kurun, savaşmayın çünkü elinize bir şey geçmeyecek, boş bakan gözlerle anlamış gibi yapmak da tabii ayrı bir seçenek. Olmadı mı? O zaman konuyu değiştirmeyi deneyin, o da olmuyorsa o kadar konuşmanın üstüne gidip bir bardak su için.

Eşiniz nasıl bu arada? Bir tarafta anası, diğer tarafta karısı… Ortada kalmış, iki kolundan sakız gibi uzamış, biraz da kulak memesi kıvamı almış! Peki suçu ne bu duruma düşecek? Biraz objektif olun, kişisel problemlerinizin çözümünü başkasında aramayın. Az da medeni, bir o kadar dengeli; kibar, ince düşünceli ve hatta iş birlikçi… Yani tüm bu kavramların sahibi, barışçıl Terazileri örnek alın!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.