Kavurucu Çölde Veya Vahşi Yaşamda Hayatta Kalabilen Burçlar Hangileri?

Hiç kavurucu bir çöle, dondurucu kutuplara veya vahşi yaşamın hüküm sürdüğü bir jungle’a düştüğünüzü hayal ettiniz mi? Benim ne işim var oralarda dediğinizi duyar gibiyiz. Hayat bu ya…  Çıktığınız deniz aşırı bir yolculukta geçirdiğiniz bir gemi veya uçak kazası sonunda modern yaşamın esamesinin okunmadığı bu gibi bir yere düşmeniz oldukça olası. Peki, bu zorlu koşullarda kendi kendinize kaldığınızda nasıl hayatta kalacağınızı ve karşınıza çıkan zorluklarla nasıl mücadele edebileceğinizi biliyor musunuz? Seyrettiğiniz belgesellerde aklınızda kalan püf noktaları mı hayatınızı kurtaracak yoksa içgüdülerinize güvenerek aldığınız kararlar mı? İşte söz konusu doğanın zorlu koşulları olduğunda hayatta kalmayı başarabilecek burçlar…

Hayatta Kalmanın Kitabını Yazabilen Koçlar

Mücadeleden hiç vazgeçmeyen ve güçlü Koçlar, vahşi yaşamda bırakın hayatta kalmayı bunun kitabını yazabilecek kadar meziyetlidir. Güçlü kişiliklerinin yanına güçlü fiziksel özellikleri ve cesaretleri de eklenince onlardan uzun soluklu bir hayatta kalma mücadelesi dinlemek oldukça mümkündür. Vahşi yaşamda karşılarına çıkan zorluklar karşısında kolay kolay pes etmedikleri gibi kendi kendilerini oldukça iyi motive ederler. Bu da onları doğa ile girdikleri çetin mücadelede 1-0 öne geçirir. Çünkü hayatta kalma mücadelesi verilirken sakin ve pozitif kalmak, işin neredeyse yarısıdır ve bir Koç, karşılaşılan zorluklar ne derece korkutucu olursa olsun, eğer karamsarlığa kapılırsa içinde bulunduğu durumu daha da zor hale getirebileceğini bilir.

Etraflarını Gözlemleyerek Çözümler Üreten Akrepler

Vahşi yaşamda tek başına kalmak, bir insanın yaşamı boyunca karşılaşabileceği en derin krizlerden birisidir şüphesiz. Peki, krizleri yönetebilen ve ne tür zorluklarla karşılaşırsa karşılaşsın küllerinden yeniden doğabilen burç hangisidir? Tabii ki Akrepler… İyi bir gözlemci olmalarından dolayı etraflarında kendilerini hayatta tutabilecek her türlü detayı görebilir ve araştırabilirler. Örneğin içme suyu olmaksızın bir haftadan fazla hayatta kalınamayacağını bilen Akrepler, temiz bir su kaynağı bulamadıkları taktirde çevrelerindeki bitkilere yönelir. Direkt güneş ışığı alan yapraklara plastik bir poşet geçirerek poşetin içinde buharlaşma olmasını sağlar ardından da bu suyu biriktirip içebilirler. Üstelik tüm bu hayatta kalma sürecini de kontrolü elden bırakmadan gayet sakin bir şekilde yaşarlar.

Sıra Dışı Fikirlere Alışık Olan Yaylar

Sık sık seyahat eden, dünyanın farklı kültürlerini ve coğrafyalarını gezip gören insanlar vahşi yaşamda tek başına kaldıklarında her zaman daha avantajlıdır. Çünkü daha önce gördükleri her küçük ayrıntı, onların hayatta kalma rehberinde önemli bir madde haline gelecektir. Maceraperest Yay burçları da sık seyahatlerinden elde ettikleri bu deneyimle hayranlık uyandıran bir yaşam mücadelesi verebilirler. Örneğin balta girmemiş ormanda yiyecek arayan bir Yay, ilk olarak toprak üstündeki böceklere yönelecektir. Çünkü daha yaptığı Uzakdoğu seyahatlerinde bölgede oldukça popüler olan böcekli yemekleri tatmıştır.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın
  1. Sizde harbiden cılkını çıkardınız ne biliyon vahşi dpğaya bıraktın bizi deney yaptın bu burçlar mo sağlam çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir