Kartlarını Açık Oynayan, Sözlerini Sakınmayan Burçlar!

Genel olarak baktığımızda giremeyeceği delik olmayan hava ve su gruplarının kartlarını pek açık oynadığını söyleyemeyiz. Tabii Kova gibi bir istisna söz konusu. Ateş ve toprak grupları ise kitap gibidir, açıp okuyabileceğin kadar nettir. Oğlak burcu da yine kategori dışında kalmaya pek müsaittir. İşte sözünü sakınmayan, ağzına geleni takır takır söyleyen 3 burç!

Koç Burcu

Dürüstlük Koç’un doğasında var, tabi temelinde başka şeyler de var. Bir kere sabırsız bir arkadaş olduğu kesin. Coşkusunu, hissettiklerini içinde tutamaz, ondan geriye doğru saymaktan hoşlanmaz. Nettir, direkttir. Biraz bencil ve rekabetçidir. Dürtüleriyle davranır, pek hesap kitap yapmaz. Elde etmek istediği her şeye bodoslama dalar, bir dakika bile duraksamaz. Anlayacağın bütün bu etkiler Koç’un dürüst bir varlık olmasının nedenini belirler!

Kova Burcu

Havalar içinde bir adım öne çıkan Kova burcu insanı, açık sözlülükte bir dünya markası. İşlerini dallandırıp budaklandırmaz, yalana dolana pek karışmaz. Hele ki zamanını alan, boş vaatler sıralayan insanlarla hiç işi olmaz. Herkese mesafeli yaklaştığı için objektiflik konusunda bir sıkıntı çekmez. Adaletlidir, kimsenin hakkını yemez. Aykırı tarafları vardır, farklılığı sever. Gizli saklı şeylerden hoşlanmaz, ilk fırsatta açığa serer. İnatçıdır, bildiğini okur; aklına geleni patır patır konuşur. Kartlarını açık oynar, dürüstlük konusunda rakip tanımaz.

Yay Burcu

Yay burcunun doğrucu olma gibi bir kaygısı yoktur. Aslında hiçbir kaygısı yoktur! Onunki tamamen doğallık! E biraz da patavatsızlık. Yarını düşünmeyen insan, ağzından çıkan söze mi engel olacak, sen de Allah aşkına! Yay burcu aklına gelen her şeyi anlatır, fazlasıyla da abartır. İnce olmak gibi bir kaygı taşımaz, sözlerini asla sakınmaz. Detaylara ise hiç mi hiç takılmaz. Rahattır yani biraz, kartlarını açık oynamaktan korkmaz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.