Karşıt Burçlar Aşık Olursa!

Yılların değişmez geyiği, “Zıt kutuplar birbirini çeker mi?” İlişki uzmanından, yakın arkadaş çevresine kadar hemen herkesin bu konuda bir fikri var. Kimi der tabii ki zıt kutuplar birbirini çeker, asıl aynı kutuplar birbirini iter. Kimi de der ki bambaşka kafa yapısındaki biriyle bir ömür nasıl geçer? Çık işin içinden çıkabilirsen! Peki, astroloji? Yıldızlar, karşıt burçların aşkı için ne söylüyor? Sen sormadan biz söyleyelim, sadece Güneş burcu üzerinden yorum yapmak pek doğru bir hareket değil. Bunun Venüs’ü var, Ay’ı var, Mars’ı var… Var da var. Mühim olan haritaların ne derece uyuştuğu. İlişkide denge işlevi görecek dozda karşıtlık elbette faydalı, kesin bir yargıya varmak için ise Moyra’dan aşk uyumuna mutlaka bakmalı!

Yapboz Misali Birbirini Tamamlayan Koç ve Terazi

Karşımızda birbiriyle neredeyse taban tabana zıt iki burç var. Dilinin kemiği olmayan Koç ve duyarlılığıyla nam salan Terazi! İlk etapta taraflar birbirine biraz itici gelse de zamanla aralarında kuvvetli bir aşk alevlenebilir. Ee, boşuna dememişler en büyük aşklar nefretle başlar diye. İşin şakası bir yana ilişkinin harcını sağlam kılan en temel özellik, birbirilerinin eksik yönlerini eksiksiz bir şekilde tamamlamaları ve olumsuz taraflarını başarıyla telafi edebilmeleri. Koçun sorun yaratan uzlaşmaz tarafını sadece uyumlu ve sakin bir Terazi törpüleyebilir. Benzer şekilde herhangi bir konuda kararsızlıktan çatlayan Terazinin imdadına da kararlı ve kendinden emin yapısıyla bir Koç yetişir. Uzun vadeli bir ilişkinin fitili de böylece ateşlenir.

Birbirleri İçin Yaratılmış Boğa ve Akrep

Boğa ve Akrepler dışarıdan bakıldığında çok da farklı karakterler değil. Sessizlikleri, ağırbaşlılıkları, tensel zevkleri… Gelin bir de onlara sorun bakalım, sahiden benzer kişilikler mi? Boğalar manipülasyondan olabildiğince uzak ve huzurun peşindeki kimseler bir kere. Akreplerse tam karşılarında. Sevdiği kişiyle bir olmak isteyen ve kaostan beslenen karakterler en nihayetinde. Zıt kutupların birbirini çektiği teorisi tam olarak burada kanıtlanıyor. Güzelliğin peşindeki Boğaların kriterlerini ancak bir Akrep doğası karşılayabilir. Akreplerin güven sorunlarını aşabilmesi için de karşısında Boğa gibi sahiplenici ve güven duyulan bir karakter olması gerekir. Kimyalar tuttuktan sonra aşklarının önüne kim geçebilir?

Dengeyi Birlikte Bulan İkizler ve Yay

Zodyak’ın iki deli dolu burcu karşı karşıya! Bitmek bilmez enerjileri ve keşfetmeye dair büyük meraklarıyla karşıtlıkları gölgelenmiş olabilir. Kanmamak gerek, yola beraber çıksalar da tercih edecekleri rotalar bambaşka! Birbirlerinin hayatını zenginleştirmeleri ve farklı bakış açılarını içselleştirmeleri için en işlevsel formül de bu belki. İkizlerin daldan dala konan yüzeyselliği ancak Yayların yer yer fanatizme kaçan yapısıyla derinleşebilir. Görece kısıtlı bir alanı kapsayan perspektiflerinin sınırları da yine Yayların evrensellikleriyle ortadan kalkabilir. Karşı tarafta da benzer bir senaryo hazır. Yayların abartıya kaçan yanlarını ya da patavatsızlıklarını göğüsleyebilecek belki de tek burç İkizler. Haliyle bir türlü tutturamadıkları denge arayışlarında iki burcun kesinlikle birbirlerine ihtiyacı var.

Aynı Hamurda Yoğurulan Yengeç ve Oğlak

Geleneklere kayıtsız şartsız bağlılık, aile kurumuna sonsuz saygı ve toplumsal kuralları her şeyin önüne koymak… İki kişi arasında daha ne kadar ortak nokta olsun? Şüphe yok Yengeç ve Oğlak arasında hiç de azımsanmayacak ölçüde benzerlikler mevcut. Madalyonun öteki yüzü ise bambaşka. Her şeyin başında hayata ve insanlara karşı bakış açılar apayrı! Bir tarafta düşmanına bile kıyamayan biri var öteki yanda kimsenin gözünün yaşına bakmayan biri. İşin aslı her iki davranışın da biraz olsun törpülenmesi gerekli. Oğlağa ihtiyacı olan duygusallığı, Yengece ise gerçekçiliği kazandıracak bir ilişki, tezatın uyumuna dair en net örneklerden biri!

Işıklarıyla Göz Kamaştıran Aslan ve Kova

Gel gelelim Zodyak’ın gururda sınır tanımayan iki burcuna, Aslan ve Kovaya. Burunlarından kıl aldırmayan iki kişinin var olduğu bir ilişki gerçekten ne kadar uzun sürebilir? Her ilişkide illa ki bir tarafın alttan alabilmesi gerekir. Sanılanın aksine, o işler hiç de öyle değil! Başrolde Aslan ve Kova varken hele. Her ikisi de karşılarında sağlam ve saygı duyacakları birini ister bir kere. Ne kadar farklı ilgi alanlarına sahip olurlarsa olsunlar, ilişkileri onlara özel biçilmiş kaftan bile denebilir! Aslanlar sıcaklığıyla en soğuk kalpteki buzları bile yavaşça eritir, Kovalar mantığıyla tüm sorunların üstesinden gelir. Ne kadar kusursuz görünmeye çalışırlarsa çalışsınlar içten içe farkında oldukları eksikleri birliktelikleriyle giderilir. Yeter ki iki gönül bir olsun, samanlık seyran olur tabii ki.

Birbirlerine İlaç Gibi Gelen Başak ve Balık

Başak ve Balık ilişkisi, şartlar ne olursa olsun aşkın engel tanımadığına dair en somut göstergelerden biri. Bir tarafta her şeye bir kulp bulan biri var, öteki yanda her şeyi olduğu gibi kabul eden biri… Bununla kalsa yine iyi. Yeri geldiğinde kendi önüne bile engeller koyan stresli Başaklarla her şeyin olacağına varacağına inanan rahat Balıkların anlaşabilmesine kim ihtimal verir? Ne kadar farkındalar bilinmez, birbirilerine ilaç gibi gelecek kimseler yine onlardan başkası değil. Başaklar huzur bulabilmek için duygusallığa, Balıklar ayaklarını yere basabilmek için gerçekçiliğe ihtiyaç duyar. Tam da bu yüzden, ne kadar zıt karakterlere sahip olsalar da birbirlerine gereksinimleri var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.