Karşındakini Etkilemenin Yolu Bil Bakalım Hangi Burçtan Geçiyor?

Viyana Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma doğru kullanılan el ve kol hareketleriyle yapılan konuşmaların, karşıdaki insanı etkileyerek iletişimi güçlendirdiğini ortaya koydu. Tabii doğru konu seçimi ve ses tonu gibi faktörler de var. Fakat jest, mimik ve el hareketlerinin de önemi yadsınamayacak kadar büyük! Peki etkili iletişimin yolu hangi burçtan geçiyor? Hangi özelliklerini feyz almamız gerekiyor?

Show Konusunda Dünya Markası: Aslanlar

Aslan burcunu bilirsin. Gösterişi, dikkat çekmeyi sever, insanları etkileyerek kendi tarafına sürükler. Oyuncu tarafına ise değinmeye bile gerek yok. Bu konuda tam bir showgirl / showman olabilirler! Bu kadarla bitmiyor tabii. Egoları, lider ruhları, her daim otorite olma çabaları, karşı koyulamaz tavırları! Onlar için karşısındaki insanı etkilemek çocuk oyuncağı! Bir şey anlatırken omuz genişliğinde açılan kolları, keskin bakışları, kendisine ne kadar güvendiğini gösterir. Karşısındaki insan ise ağzı açık bir şekilde etkilenir. Ayarı kaçırdığı zamanlar da yok değil. Bazen tavırları küstah olarak da algılanabilir.

Yani insanları etkileme konusunu birkaç kategoriye ayırırsak, bunların tamamı Aslan burcunda fazlasıyla bulunuyor. Biraz önce dediğimiz gibi bazen ayarı da kaçırdığı oluyor. Peki ne mi bunlar? Otorite algısı, jest, mimik ve el kol hareketleri eşittir karizma, eşittir liderlik! Tabii hepsinin toplandığı bir konu var ki o da tüm bunları karşı tarafa en doğru biçimde iletmek, sahip olduğun özellikleri en iyi şekilde değerlendirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.