Karamsarlıklarıyla Yayları Bunaltabilecek 3 Burç

Ruhsal anlamda hiçbir burç dört dörtlük değildir. Kendilerine bile itiraf edemedikleri birtakım problemleri mevcuttur. Bazıları ise iç dünyalarını dışarıya daha fazla yansıtır. Duygusal burçlar nispeten daha karamsar olur. Olayları büyütür ve çabuk etkisinde kalırlar. Neşeli ve enerjik burçlardan olan Yaylar ise onların aksine iyimserdir. Bunalım ve evhamlı burçlardan bir süre sonra sıkılırlar.

Melankolik Balıklar

Karamsar burçlar arasında öne çıkar Balıklar. Mükemmel bir hayatları bile olsa hep bir tatminsizlik hissederler. Kendileriyle zıt özellikler gösteren Yaylarla pek ortak noktaları yoktur. Çift olarak uyuşmazlıkları bir süre sonra gün yüzüne çıkar. Balıklar mutlu oldukları bir anda karamsarlığa düşüp negatifleşebilir. Derin düşüncelere daldıklarında flörtleri duruma anlam veremez. Yaylar ise iyimser ve hayatın tadını çıkarmayı bilen kişilerdir. Onları genelde neşeli ve mutlu görürsünüz. Balıklar her ne kadar Yaylarla uyumlu bir diyalog kursalar da onların enerjisine yetişemez. Evde uzun süre duramayan Yaylar sık sık dışarı çıkmak ve hayata karışmak ister. Balıklar ise daha çok evde vakit geçirmeyi tercih eder. Çoğu kez dışarı çıkacak motivasyonu ve enerjiyi kendilerinde bulamazlar. Ruh halleri dalgalıdır, içine kapandıklarında depresif halleri Yayları bunaltır.

Kuşkucu Akrepler

Su grubu üyesi olmanın verdiği duygusallıkla Akrepler de karamsar burçlardır. Üstüne bir de aşırı kuşkuculukları eklendi mi negatif hisler içlerini kemirir. Hayata gri bir pencereden bakarlar. Güçlü ve küllerinden doğabilen nitelikte olsalar da meselelerin negatif tarafını görürler. Yaylar ise aksine şüphelenmek veya evhamlanmak nedir bilmez. Son derece iyimser olup bardağın dolu tarafını görürler. Herhangi bir can sıkıcı olayda morallerini bozup olumsuz enerjiler yüklenmezler. Sorunların elbet çözüleceği bakış açısıyla hareket ederler. Akreplerin aşırı şüpheci ve sınırları zorlayan paranoyakça fikirleri karşısında kızabilirler. Duydukları imalı sözleri kafalarına takar, başka anlamlar çıkarabilir Akrepler. İri ufaklı kaza haberlerini duyunca, “Kesin çok kötü bir şey oldu.” düşüncesiyle hemen negatif duygulara kapılırlar. Yaylar ise tam tersi “Boşuna evhamlanıyorsun.” gibi sözlerle yanıt verirler. Kendileri kadar başkalarını da geren Akrepler, sık sık şüphelerinin boşa çıktığına tanık olur.

Huzursuz Başaklar

Her şeyin dört dörtlük ve pürüzsüz olması gerektiği algısına sahiptiler. Mükemmeliyetçi çizgileri Başaklarda takıntılar doğurur. Özellikle sağlık konusunda çok evhamlı olup, en ufak bir hastalıkta karamsarlığa kapılırlar. Kısır bir döngü içine girerler sağlık meselelerinde. Stres başka hastalıklara sebep olabilir bünyelerinde. Yay burçları ise umursamaz ve fazlasıyla iyimserdir bu anlamda. Başakların aksine riske açık olup, macera tutkusuyla kimsenin cesaret edemediği sularda yüzerler. Çift olarak tamamen zıt kişilerdir. Savruk ve büyük resmi gören Yayların aksine Başaklar aşırı detaycı ve pimpiriklidir. Başkaları gibi kendilerini de hunharca eleştirir, yaptıkları işlerden huzursuz olurlar. Takıntıları yüzünden çalışmaya bu kadar odaklı olup, hayatı ıskalamaları Yayların da gözünden kaçmaz. Karamsarlıkları, bir türlü esneyememeleri ve onlara eşlik edememeleri Yay burçlarını çileden çıkartır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.