Kalbini Açacağın Burcun Defolarını Ortaya Döküyoruz!

“Meğer seni hiç tanıyamamışım” ne çok biten ilişkinin son cümlesi bir bilseniz. Tanışma anı, flört dönemi, cicim ayları… Hepsi koca bir aldatmaca! İlk zamanlar herkes bambaşka biri olarak çıkıyor sevdiğinin karşısına. Güler yüz eksik edilmiyor, gönüller hoş tutuluyor, jestlerden geçilmiyor. Köprüyü geçene kadar tabii! Bir zaman sonra ise maskelerin ardında gizlenen gerçek yüzler teker teker ortaya çıkmaya başlıyor. Sonra “Ah, başından tanıyabilseydim böyle olur muydu” söylenebilecek tek söz oluyor. Olumsuz yönlerini önceden bilsen, her şey çok farklı olabilirdi. Bunun için sadece karşındakinin burcunu öğrenmen yeterli. İşte burçların kendi ağzından duyamayacağın başına dert açacak yönleri!

Empati Beklenmemesi Gereken Koç

Gözünü koyduğunu elde edene dek vazgeçmeyen Koçların ilişkileri genelde hızlı başlar. Karşısındakini bir anda ilgiye boğar, etkileyici yönlerinin hepsini ortaya koyar. Hızlı geçen süreçte pervasız tavırlarının ya da bencilliğinin ise bahsi geçmez çoğu zaman. Sen el üstünde tutulmaya alışmışken ilişki başladıktan sonra tanıyamayabilirsin karşındakini. O nazik kişi gitmiş, ne dediğine kulak asmayan dediğim dedik bir kişi gelmiştir şimdi. Bir Koçla ilişkiye hazırlanıyorsan; sabırsız, dik başlı ve anlayış eşiği düşük biriyle anlaşabileceğinden emin olmalısın. Bizden söylemesi.

Kıskançlığıyla İllallah Ettiren Boğa

Boğaların romantik yönlerini bilmeyen yok. Neşeli, anlayışlı ve şefkatli halleriyle bir anda etkileyebilir karşısındakini. Güven veren yapısı da sevdiğinin gönlünü çelebilir. Hatta bir ömür geçirilecek kişi olduğuna ikna edebilir. Emin ol, sahiplenici halleri ilk etapta güzel gelse de bir zaman sonra yaka silktirir. Öfke anında fevri bir şekilde kalbinin kırılabileceğini, inadından döndürülemeyeceğini ve doyumsuzluğunun öyle kolay giderilemeyeceğini bilmen de ilişkinin geleceği açısından oldukça önemli.

Kaçak Güreşen İkizler

Flörtözlük İkizlerin mayasında var. Canlılığı ve sempatik halleri anında çekebilir karşısındakini. Sohbetler edilir, kahkahalar atılır, belki yakınlaşmalar bile yaşanır. Bir adım ilerisi mevzu bahis olduğunda ise konu hep başka yerlere dağılır. Görünürde her şey iyi diye düşünebilirsin ama ciddi ilişkiler onların problemli alanıdır. Zaten daldan dala konan biri ile derin şeyler nasıl yaşanır? Gözünü kararttıysan eğer duygusal anlamda gelgitleri olan, dikkati çabuk dağılan ve monotona binmemek için senden sürekli bir şeyler bekleyen biriyle baş başa kalacağını aklının bir köşesine not etmelisin.

Sevgisiyle Boğan Yengeç

Derin duygu dünyalarıyla Yengeçler, çoklarına hayat boyu bulamayacakları bir sevgi vaat eder. Duyarlılığı, hassaslığı ve şefkati ile sevdiğinin üzerine titrer. İlişkinin ilk zamanlarında her şey güllük gülistanlık görünse de bir süre sonra sevgisi karşısındakini boğacak raddeye gelir. Her tartışma sonrası mutlaka Yengecin yaptıkları teker teker ortaya serilir. Gözyaşları ve geçmişin gücü de yine onların elini güçlendirir. Duygusallıklarını bir silah gibi kullanmayı bilmeleri ve aşırı bağlılıkları ile illallah ettirmesi işten bile değil.

Önce “Ben” Diyen Aslan

Aslanlar aşklarında olabildiğince cömerttir. Aşkını yedi düvele duyurur, sevgisini var gücüyle gösterir. Yüksek hedeflere koşarken de yanındakilere karşı oldukça destekleyicidir. Uyum söz konusuysa tabii. Olur da bir çatışma ya da tartışma çıkarsa, tek beklentisi aşkının kenara çekilmesi. Zaten zeytin yağı gibi üste çıkmak onun en önemli becerilerinden biri. Yok ben haklıyım diye diretirse karşısındaki, o an koparabilir ipleri. Dememiz o ki, onun dik başlılığını değiştirmek yerine her zaman sırtını sıvazlayabileceğinden eminsen yanında almalısın yerini.

Kılı Kırk Yaran Başak

Hayatta sahip oldukları her şeyin kusursuz olması için didinen Başakların aşklarında daha azıyla yetinmesi mümkün değil. Çevresindekilere temkinli adımlarla yaklaşır, yalnızca güvenini kazanabilenlerle hayatını paylaşır. Aklı başındalığı, güvenirliği ve sadakati ile de herkesin kalbini kısa sürede kazanır. Her şey güzel görünse de bir ömür geçirmek için biraz daha fazlasına ihtiyaç duyabilirsin. Bilgiçlik taslayan, hataları hoş görmeyen ve kolayca küsebilen bir karakterle başa edebilmek nerden baksan büyük sabır işi. Buna sahip olduğundan emin olmalısın.

Bugün Ak Dediğine Yarın Kara Diyebilen Terazi 

Üstün uyum yeteneği ve zarafeti ile Teraziler Zodyak’ın barış elçileri. Yüzünden gülümseme eksik olmaz, karşılaştığı kimseyi iki kelam etmeden bırakmaz. Aşklarında da güçlü iletişim yeteneği ve özverili karakteriyle büyük tartışmalara meydan bırakmaz. Tüm bunların bir karşılığı olacak tabii. Her daim el üstünde tutulmayı talep etmek gibi. Değişkenliği ve kaprisleri de bir zaman sonra bunaltabilir seni. Bizden demesi.

Duygu Dünyasının Vampiri Akrep

Akreplerin olduğu her ortamda tutku da var ihtiras da. Öyle masum ayaklarına yatmak zaten pek yakışmaz onlara. Sözünü kimselerden sakınmaz, elde etmek istediği kişiyi kimsenin insafına bırakmaz. Kalbine buyur ettiği kişiden olsa olsa iki beklentisi var belki. Yoğun duygularına karşılık vermesi ve şüpheli hareketlerden kaçınmayı bilmesi. Makul istekler gibi görünse de duygusal anlamdaki talepkârlığı bir süre sonra tüketir karşısındakini. Üzerinde sürekli bir göz hissetmesinin de payı var tabii. Tavsiyemiz, yeterince gözü karaysan değerlendir bir Akreple ilişkiyi.

Maskelerin Ardına Saklanan Yay

Yayları herkes uçarı, hiçbir şeyi takmayan, hevesli kişiler olmalarıyla bilir. Doğruluk payları yok değil. Bir Yayla ilişki sahibi olmak kişinin hayatında karşılaşabileceği en unutulmaz deneyim olabilir. İşin iç yüzüne bakıldığında ise işler biraz değişir. Nitekim Yaylar, göstermek istemedikleri yüzlerini en iyi şekilde maskelemeleriyle ünlü. İlginç karakterleri genelde sırf farklı olmak adına değişlik peşinde koşmalarından ileri geliyor. Maskesinin altında ise gizli bir kibir ve her şeyi ben bilirim tavrı saklanıyor. İşler ciddileşmeden önce karşındakini iyice tanımanda fayda var. Dış görünüşe aldanıp bir maceraya atılmak istersen orası başka.

Nuh Deyip Peygamber Demeyen Oğlak

Uzun süreli bir ilişkide olmazsa olmazlar neler? Güvenilirlik, sadakat, sorumluluk… Oğlaklarda hemen hepsi var! Karşısındakine yavaş yavaş açılmasında da zaten sağlam temeller atmak istemesinin payı var. Tabii o raddeye kadar soğuk ve mesafeli tavırları karşısındakine gına getirebilir. Zaman zaman depresif ve melankolik halleri ise aşkı başlamadan bitirir. Yeniliklere ve farklı görüşlere genelde kapalı olduğundan ciddiyeti bir süre sonra başa çıkılmaz bir hal alabilir. Oğlakla sahici bir ilişki peşindeysen beklentilerini buna göre ayarlaman gerekir.

Kapalı Kutu Kova

Özgür ruhlu Kovalar, kimseye öyle deli divane bağlanmaz. Zamanla açılır, dostça davranır ama karşısındaki kim olursa olsun sınırlarını en başından ayırır. Aşka ve ilişkiye dair beylik laflar etse de aksiyona geçme noktasında hep ihtiyatlıdır. Zaten büyük bağlılık yeminleri, birlikte geçirilen uzun zamanlar ya da sıradan aşık halleri pek uymaz onların kalıbına. Soğuk, mesafeli ve soyutlanmış tavırlarıyla barışık yaşamayı göze alıyorsan ancak o zaman kalbinde Kovaya yer ayırman gerekir.

Kırılganlığı Dillere Destan Balık

Balıklara sanatçı ruhlu diyorlar ya, sıradan ilişkiler pek uymaz onlara. Birine kalbini açması için ille de karşısındakinin onu sevmesi gerekmez, incir çekirdeğini doldurmayacak meseleleri büyütmez, mümkün değil karşısındakine sesini yükseltmez. Sessizliğin ardında ise çoğu zaman kırgınlıkları gizlidir. Dikkatli olman gerek, çaresiz halleriyle seni çok geçmeden kendine bağlayabilir. Hatta sensiz yaşayamayacağını söyleyecek kadar ileri giderken ciddidir. Hassaslığı, tutarsızlığı, bağımlılığı zaman zaman başını yakabilir. Şimdiden söyleyelim de bizden çıksın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir