Kahkahalar Attıran Komedi Dizilerinden Burcuna Göre Hangi Karaktersin?

İzlerken kahkahalara boğan, defalarca izlemene rağmen hala fazlasıyla keyif veren artık klasikleşmiş komedi dizileri tam olarak hayat kurtarıcı! İster keyfin kaçık olduğunda izle, istersen de sırf canın çektiği için! Peki burcuna göre sence hangi komedi dizi karakteri olabilirsin? Biz senin yerine inceledik ve ortaya çok keyifli sonuçlar çıkardık!

Koç – Leslie Knope, Parks and Recreation

Aklına bir şeyi koydun mu kesinlikle onu başarıyorsun! Ancak sabırsızlığın yüzünden başladığın işi yarım bıraktığın olabiliyor, çünkü emeğinin sonucunu hemen elde etmek istiyorsun. Fikir bazında tartışmalardan, fikir alışverişlerinden hoşlanıyorsun. Sen tam anlamıyla Parks and Recreation dizisindeki kararlı, kendinden emin ve enerjik Leslie’sin! Çok çabuk arkadaşlık kurabiliyorsun ancak bazen düşüncesiz ve bencilce davranabiliyor, bu sebeple derin arkadaşlık bağları kurmakta zaman zaman güçlük çekebiliyorsun.

Boğa – Michael Bluth, Arrested Development

Sonsuz sabır ve iradeye sahip biri varsa o da sensin! İşlerini yavaş, ancak derinlemesine inceleyerek yapıyor, sıkı çalışmaktan da asla yılmıyorsun. Arrested Development dizisindeki Michael gibi biraz içe dönüksün, ancak arkadaşların sana güvenmekte hiç sorun yaşamıyor. Etrafındaki insanları fazlasıyla önemsiyorsun ve sürekli olarak onlara yardımcı olmaya çalışıyorsun. Zaman zaman insanların yaklaşımlarındaki niyetlerine kuşkuyla yaklaşabiliyorsun, çünkü sadık ve şefkatli bir arkadaşsın!

İkizler – Rachel Green, Friends

Sosyal ortamların en çok aranılan insanlarından birisin ve Friends dizisindeki Rachel gibi arkadaşlarınla geçirdiğin sohbet dolu saatler seni zinde tutuyor! Çabuk sıkılan bir karakterin olduğunu sanıyorlar, ama aslında yanılıyorlar. Senin istediğin tek şey çeşitlilik! Değişime açıksın ve bir an tıka basa yemek yerken, diğer an deli gibi spor yapmak istiyorsun. Hareketliliği ve canlılığı seviyorsun ve tam anlamıyla sadık bir arkadaşsın!

Yengeç – Cameron Tucker, Modern Family

Balık bir, sen iki! Modern Family’deki Cameron gibi duygusal, duyarlı, hoşgörülü, şefkatli bir yapın var ve birazcık da kırılgansın. Üstelik senin kadar ailesine düşkün başka bir burç da yok doğrusu! İnsanları tanıdıkça daha çok seviyorsun ve etrafındaki dostları koruyup kollamak senin varoluş amaçlarından biri. Çevrendeki insanlara karşı çok duyarlısın ve geçinmesi zor biriyle tanıştığın zaman bile uyumluluğunu koruyorsun! Bazen yumuşak yüzlü olmandan dolayı kullanıldığını hissediyorsun, ancak merhametli tarafın ağır basınca unutuyorsun ve geçiyor.

Aslan – Jack Donaghy, 30 Rock

Dikkat çekici, görkemli, gösterişli, lider ruhlu Aslan kadar kendiyle barışık, hayat dolu ve cömert başka bir burç olamaz! Ama bu gururun yüzünden zaman zaman eleştirilmekten hoşlanmıyor, kendini beğenmiş görünüyorsun. Bir de 30 Rock dizisindeki enerjik ve eğlenceli Jack gibi herkes yatıp kalkıp seni pohpohlasa hiç de hayır demezsin! Yüksek özgüvenin sayesinde birçok insanı kendine hayran bıraktığını biliyor musun?

Başak – Monica Geller, Friends

Düşünürken detaylarda kaybolsan da yaşamayı çok seviyorsun ve dostlukları hayatının bir parçası olarak görüyorsun! Yılların komedi dizisi Friends’deki Monica gibi titiz, dikkatli, düzenli, mükemmeliyetçi ve alçakgönüllü karakterin seni tuttuğunu koparan bir insan yapıyor. Aşık olduğun zaman ayakların hafif yerden kesilse de sevgini diğer insanların gözü önünde göstermekten hoşlanmıyorsun. Her şeyin kendine özgü bir amacı olduğuna inanıyorsun ve hayatını planlamak senin için büyük bir zevk!

Terazi – Elaine Benes, Seinfeld

Genel olarak nazik bir insansın, gerilsen de öfkeni dışarı yansıtmıyorsun. Seinfield dizisindeki Elaine gibi çekici, eğlenceli ve sosyal bir yapın var. Güzel olan her şeye bayılıyorsun! Sıcak, sosyal ve pozitif bir insan olman sayesinde çevrende oldukça popülersin! Yaptığın her şeyden zevk alıyor, aynı coşku ve enerjiyi etrafındaki insanlarla da paylaşmak istiyorsun. Seninleyken hiç kimse sıkılmıyor, çünkü senden öğrenecekleri çok şey var!

Akrep – Perry Cox, Scrubs

Çok tutkulu ve duygusal bir karakterin var, fakat dışarıya kendini, derinlemesine düşünen, tedbirli ve kontrollü biri olarak yansıtıyorsun. Scrubs dizisindeki Perry gibi kocaman bir kalbin var, ama onu açmak için etrafındakilere güvenmeyi bekliyorsun! Duvarlarını indirmek senin için epey zor olsa da, onu bir kere yok ettin mi ne kadar sevgi dolu ve sadık olduğuna çevrendekiler inanamıyor!

Yay – Bart Simpson, The Simpsons

Maceraperestliğin ve risk almayı seven kişiliğin sayesinde olup biten, başına gelen her şeyi doğal karşılıyor, çok üstünde durmuyorsun. Ünlü çizgi film The Simpsons’daki Bart gibi eğlenceli kişiliğin ile insanları nasıl güldüreceğini biliyorsun ve esprilerinle odak noktası oluyorsun! Hayatta her şeyi en az bir kere deneyecek kadar açık fikirli ve cesursun.

Oğlak – Barney Stinson, How I Met Your Mother

Son derece planlı ve dikkatli birisin. Bu sayede hiçbir işi aceleye getirmeden, kurallara uygun bir şekilde gerçekleştiriyorsun. Stratejik bakış açın ve kararlılığın ile tuttuğunu koparıyor, başarı ve hedef odaklı ilerliyorsun. Hayatındaki insanları görünüşünden çok zekalarına göre değerlendiriyorsun. How I Met Your Mother’daki Barney gibi başarılı, güçlü ve kendinden eminsin! Çekiciliğini seni tanımayanlar o kadar çok kıskanıyor ki, bir bilsen!

Kova – Sheldon Cooper, The Big Bang Theory

Alternatifleri gören, çözümler üreten, idealist ve entelektüel bir insansın. The Big Bang Theory dizisindeki Sheldon gibi sosyalleşmekten hoşlanıyorsun ama her zaman belli bir mesafeyi korumaya özen gösteriyorsun, yani kusura bakma ama biraz soğuksun. Özgür ruhun bireysel alanın olmadan sıkışmış hissediyor, bu nedenle kendine sakladığın bir alana ihtiyaç duyuyorsun. Zeka seviyen oldukça yüksek ve sürekli bir şeyler düşünmekten, zihnini yormaktan keyif alıyorsun!

Balık – Pam Beesly, The Office

Sanata eğilimi ile dikkat çeken, duygusal, fedakar ve arkadaş canlısı bir karaktere sahipsen The Office dizisindeki Pam Beesly ile birebir benzerlik gösteriyorsun diyebiliriz! Hayatının her alanında sanatla ilgili dokunuşları görmek istiyor, çevrendeki insanların her şeyin en iyisine layık olduklarını düşünüyor ve daima başarılı olmalarını istiyorsun. Ayrıca hayalperest ve yaratıcı ruhun, görsel sanatlara ve müziğe karşı çok yetenekli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir