Kadınları Tavlamak İçin Erkeklerin Sıkça Başvurduğu Yalanlar! 

Herkes sahneye çıktığında biraz kendini parlatmak, sahte görünmemek kaydıyla kaliteli bir altın suyuna batıp öyle çıkmak ister. Kadınları tavlamak sanıldığı kadar kolay ve abartıldığı kadar zor değildir. Birkaç masum yalanla mesele çözülür, ilk günlerde kazanılan güven aksi yaşanmadıkça bir ömür sürdürülür. Peki erkekler kadınları tavlama aşamasında en sık hangi yalanları söyler.

Koç

Yol geçen hanına dönen kalbine kim bilir kaç kadın konuk oldu, kimisi yıllarca yerini sevip kaldı kimisi aşkın kısası makbuldür deyip rüzgâr misali esti geçti. Ama bunca hıza, heyecana muhakkak birkaç kadın kalbinin sıcağını hissetti. Ama sen de haklısın “Kalbime giren çok oldu ama yanlış anlaşılmasın hepsi çıktı, gitti. Her çiçekten bal alma peşinde değilsem de hala vaktim varken deneyip yanılmayı isterim!” diyecek halin yok. En mantıklısı; “Sen bu kalbe giren ilk kadınsın.” demek. Yalandan kimsenin ölmediği de bir gerçek.

Boğa    

Sevmeyi sever, aşkı tüm duyularının dilinde yaşamak istersin. Güzeli sever, estetik olanı beğenir, lezzetli olanın tadını damağına yapıştırmak istersin. Tek eşliliği seçtiğin, kimseyi aldatmak istemediğin, yalanı dolanı pek tercih etmediğin de muhakkak. Ama ilişkiye henüz adım atmadığın zamanlarda, müstakbel sevgilinin güvenini kazanmak, ona kendini biricik hissettirmek için, “Böyle bir duyguyu ilk kez hissediyorum!” pembe yalanını söylemekte de sakınca görmezsin.

İkizler  

Gözlerin velfecri okur, aklın bir ötekine bir berikine yürür, duygun dersen yerinde durmaz değişim peşinde yaylanır ama dilinden “Senden başkasını gözüm görmüyor ki benim!” yalanı eksik olmaz. Sen de haklısın, bir kadını tavlamanın ilk kuralı, ona duymak istediklerini söylemektir. Madem ki “aşkın gözü kör” denir, herkes de bunu bilir bunu söyler. “Benimki kartal gibi görüyor, daha iyi birine takılırsa aklım da alıp başını gidiyor” dersen kim kalır yanında. Böylesi küçük yalanlar olmazsa ilişki mi kalır dünyada!

Yengeç

“Senden öncesi kayıp, seninle bomboş bir sayfa açtım. Çok da güzel yemek yaparım. Bana gelsene, senin için bir spesiyal hazırlarım” sözlerin kısmen doğru, kısmen yalan! Geçmişini unutmadığın, eski aşklarının yaralarını sarsan da tümüyle iyileşmediğin muhakkak. Elinin lezzeti tartışılmaz, mutfağına giren parmaklarını yemeden o masadan ayrılmaz. Ama derdin ne yemek yapmak ne de açtığın bembeyaz sayfaya yeni sevgilinle renk katmak. Basbayağı toz pembeye boyadığın yalanlarınla, kızı tavlamak.

Aslan   

“Yok canım ne popüleri, ben kendi halimde bir insanım!” demeye de dilin varıyor ya biz ona yanıyoruz! Sanki yarın kamera görünce önüne atlamayacak, sosyal medyanın suyunu çıkarmayacak, herkesin görmesi için sahne şovları hazırlamayacakmışsın gibi, bedava buldun söyle yalanı! Yalan dediğin cicim günlerini atlatana kadar, müstakbel sevgilini kendine aşık ettiğin anda tüm gerçekler nasılsa gün yüzüne çıkar!

Başak  

Geleneksel alanın dışına çıkan hiçbir şeye mantıklı gözüyle bakmaz, kimi zaman katı kurallarının içinden kendin dahi çıkamazsın. İnsanların yaşamda takındıkları ahlaki tutum, kendilerini tanımladıkları değerler senin için bir hayli önemlidir. İlişkinin ilk günlerinde, biraz da çarpılmanın etkisiyle “Daha önce kiminle ne yaşadığının hiç önemi yok!” deyip, tavlama işlemini başarıyla tamamlasan da yarınlarda geçmişten kopup gelen bir hikâye canını sıkar, bizden söylemesi.

Terazi  

“Çirkin olsaydın seni yine severdim. Ben senin zekana hayranım!” diyorsun ya, yalanın böylesini de ne duyduk ne de gördük! Analar neler doğuruyor deyip, her güzelin peşinden bakakalır, giydiği elbise, taktığı çanta, sürdüğü allık, saçının modeli, rengi derken, gözünün gördüğü her ayrıntıya dikkat eder, estetik bulmadığın ne varsa kırmadan, üzmeden değiştirmeye çalışırsın. Gözüne hitap etmeyen, gönlüne giriş kapısını kılavuzla arasa bulamaz. Rahatın yerinde tabi, nasılsa güzel birine denk gelmişsin, o kadar yalandan bir şey olmaz!

Akrep 

Hayatın boyunca bilinmesini istediğinden fazlasını kimselere vermeyecek, kendini hep bir yerlere gizleyeceksin ama senin dahi kimi yalanların fazla geçmeden gün yüzüne çıkacak. Mesela “Cinsellik benim için daima ikinci planda!” desen ne fayda, ten uyumuna çok önem verdiğin, kendin gibi yüksek bir arzuyla karşılaşmayınca ortaya çıkacak. İlişkin yürümeyince suç gecelerin olacak. Ama henüz ilişki başlamadan söylenen yalanın günahı olmaz, cinsel uyumu yakalarsanız bizce sorun olmaz!

Yay       

Yaay eğri oturup doğru konuşalım, biz yabancı değiliz, birbirimize karşı dürüst olalım! “Ben seninle ciddi düşünüyorum!” yalanını kim bilir kaç kadına söyledin, hevesin geçince arkana bakmadan çekip gittin. Ortada ne ciddiyet kaldı ne bir şey! Bir gazla aşkını haykırıp boyundan büyük laflar edip yutamayacağın lokmaları çiğnemeye koyuluyor, sonra da özgürlüğüm diye tutturuyorsun. “Ama kadınlar ciddi erkek seviyor” dersen, herkes bir yalan söylüyor nasılsa sen de haklısın!

Oğlak   

Sen, hayatın boyunca dişinden tırnağından artırdığın, daha fazlasına sahip olmak için durmadan çalıştığın, tüm riskleri ortadan kaldırmak için planlarını çoktan yaptığın hayatının üstünü bir kadın için tek kalemle çizersin öyle mi? Bir de görünce itibarının doruklarına yükselmiş kadını; “Sen iste tüm varlığımı bir kalemde sileyim!” der, yalanın birine üç kuruş vermezsin. Biz seni biliyoruz da neyse. O da nasılsa öğrenir.

Kova    

“Bana gidelim mi? Film falan izleriz!” derken yüzünün halini görmeni çok isteriz, yalana bak! Kızlarla film izlemek en büyük hobinmiş gibi yaptığın yetmiyormuş gibi ilk dakikadan tüm bildiklerinin şovunu yapıyor, “ben kitaptan, diziden, filmden konuşurum, kültürüm boldur mesajı” veriyorsun. Zekice, senden de aksi beklenmezdi zaten ama artık herkes aynı numarayı yapıyor. Kadınlar öyle film davetlerine birtakım etkinlikler olarak bakıp aldanmıyor.

Balık    

Aslında hazır olduğun tek şey, hayatını olduğu gibi sürdürmek, mümkünse sorumluluklardan uzak, uykuyla uyanıklık arasında bir hayat sürmek. “Senin için herkesle mücadele etmeye hazırım!” derken korkmuyorsun da! Ya kendini bir anda ringde buluverirsen, tavlamak için yalanlar söylerken koca bir yük altına girersen. Nasılsa yapmam diye düşünüyor, bol keseden atıyorsun değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir