Kadınlar İçin Seçtik: Hangi Dizinin Karakteri Burcunun Stilinde?

Moda kadınlar için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki, modaya yön veren şeyler sadece podyumlardan, trendlerden ya da tasarımcılardan mı ibarettir? Hayır, dediğinizi duyar gibiyiz. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi moda ve beyaz perdenin birbirine düşkünlüğü, birbirinden ilham alması tıpkı birbirinden kopamayan aşıklara benzer.

Sex and the City ile hayatımıza giren dizi karakterlerinin stilleri ile artık sadece beyaz perdede değil ekranlarda da moda trendlerini görmek mümkün. Stili ile hayatımıza hükmeden bir Blair ile halleri ve tavırları ile milyonları peşinden sürükleyen Serena ve tabii ki Carrie’yi hepimiz biliyoruz. Hazırsan ekranların en stil sahibi kadınlarını açıklıyoruz. Bakalım sizin burcunuzun özellikleri ile seçtiğimiz karakterler ne kadar uyuşuyor?

Koç Burcu İçin Lady Mary  

Downton Abbey dizisinin en büyük kızı Lady Mary buz gibi kişiliği ve ruhsuzluğu ile asla Koç burcu kadını olamaz değil mi? Hatta gelenekselliği konusu gündeme geldiğinde Yengeç burcu kadınına bile göz kırpmışlığı vardır. Ama bu kişiliği onun stil konusunda Koç burcu için örnek teşkil etmesine engel olmuyor. Lady Mary o dönemde bile olsa kıyafet seçimlerindeki maskülen tınılarla fazlasıyla Koç kadını. Kendi kendini motive etme özelliği, kısa saçları ve erkeksi şapkaları da çabası. Eğer siz de maskülen tarafınızı fazla öne çıkarmadan, zarif ama erkeksi bir stil arıyorsanız işte size harika bir örnek!

Boğa Burcu İçin Sühan Korludağ

Sıra, Türk dizilerinde alışık olmadığımız kısa saçlı kadın başrol karakteri Sühan Korludağ’a geldi. Stil sahibi, başarılı ve güçlü bir karakter olmasının yanı sıra uysal, duyarlı ve kızdırılmadığı sürece dingin ve sakin bir karakter olmasıyla tam bir Boğa burcu kadını. Tercih ettiği kıyafetlerde önce kumaş dokusuna dikkat edermiş gibi bir hali var Sühan’ın. Kadife kumaştan tasarlanmış elbise, tüvit ceketler, yün palto ve kazaklar, süet trençkotlar hep burcunun stiline kattıkları aslında. Sen de Sühan gibi bir Boğa burcuysan dolabına onun kullandığı her parçayı ekleyebilirsin.

İkizler Burcu İçin Blair Waldorf

Zeki, sürekli bilgi toplayan, hareketli, dedikoducu, meraklı ve elinden her iş gelen Blair Waldorf neredeyse İkizler burcunun tüm karakteristik özelliklerini taşıyor. Dizide zengin ve mükemmeliyetçi bir kız olan Blair’in dolabına sahip olmak sadece İkizler burcu kadınlarının değil tüm burçların dileği olabilir. Fakat bu kadar rengi, deseni, aksesuarı sadece genç ve dinamik bir burç karşılayabilirdi. O da İkizler burcu oldu.

Yengeç Burcu İçin Betty Draper

Dizi dünyasında gelmiş geçmiş en karizmatik eşe sahip olan, eğitimli, son derece güzel, anaçlığı tartışılsa da evcimen bir karakter Betty Draper. Betty’nin binlerce dolabı doldurabilecek dizi kostümleri ile Yengeç burcu kadınları tam birbirleri için yaratılmış desek yeridir. 50’li yılların elbiseleri, 60’lı yılların kostümleri ve aksesuarlarının hepsi Betty’nin stilinde var. Bir Yengeç burcu kadını daha ne istesin?

Aslan Burcu İçin Serena Van Der Woodsen

Gösterişi taktığı aksesuarlarında, zenginliği yaşadığı evinde ve yaşam stilinde, ihtişamı ise stilinde olan bir karakter Aslan burcu olmasın da ne burcu olsun? Tabii ki Serena Van Der Woodsen’dan söz ediyoruz. Zengin ve popüler, lider, dikkat çekici, hayat dolu, eğlence arayan, zaman zaman biraz otoriter, kendini beğenmiş ve etkileyici bir kadından bahsediyoruz. Öyle ki bu sözcükleri yazarken Aslan burcunun karakterinden mi Serena’dan mı bahsediyoruz resmen birbirine karıştı. Yani, Serena’nın tüm o ihtişamlı elbiseleri, pırıltılı etekleri, işlemeli ceketleri her Aslan burcu kadının dolabına girmeli.

Başak Burcu İçin Oya Toksöz

Başak burcu için sade ve gösterişsiz ama bir o kadar da alımlı ve alçak gönüllü bir karakterdir diyebiliriz. Düzenli, fayda odaklı, duygularını ifade edemeyen de deriz. Peki, izleyenlere sorumuzdur; Ufak Tefek Cinayetler dizisinin Oya karakteri için bunların hangilerini söyleyebiliriz? Hepsini değil mi? Evet son bölümlerde alçak gönüllüğünden eser yok ama biz onu ilk olarak ihtiyacı olanlara bedava muayene hizmeti vermesi ile tanıdık. Başak burcunun bayıldığı takım elbiseler, bluzlar, ipek kumaş, tek renk aşkının hepsi Oya’da mevcut. Söyleyecek fazla söz yok, Oya Toksöz tam bir Başak kadını.

Terazi Burcu İçin Rachel Zane

Derli toplu, şık ve naiftir her zaman Terazi burcu kadını. Tercih ettiği kıyafetler bıçak gibidir, üzerine oturur ve zarafet onun yaradılışında vardır. Terazi burcu kadını için Suits dizisinin kalem etek aşkıyla yanıp tutuşan, yüksek bel etekleri, kemerleri, muhteşem kazak ve bluzları ile kusursuz bir stili olan Rachel Zane’den başkasını yeterli bulmadık. Tercih ettiği renkler zaman zaman Başak burcu kadınına da hitap etse de Rachel gerçek bir Terazi şıklığına sahip. Hatta bazen keşke eskiden bu karakteri canlandıran ve artık kraliyet ailesine karışmış olan Meghan Markle, en azından terzi konusunda Rachel’dan yardım istese diyoruz.

Akrep Burcu İçin Bihter Ziyagil

Türk dizi karakterlerinin en unutulmazı ve en şıkları arasında yıllar geçse bile ilk beşte yer alacak olan Bihter Ziyagil tam olarak Akrep burcu kadının stili örneği. Seksi ve gizemli ama bunu çılgıncasına göğüs dekoltesi vererek değil, dozunda dekolteleri, saç ve makyajı, gipür ve dantellerden tasarlanmış elbiseleri, omuz dekoltesi, saç aksesuarları, duruşu ve takıları ile vurguluyor. Tutkulu, ketum, sınırları zorlayan, kıskanç, küllerinden doğan ve duyguları yoğun yaşaması gibi karakter özellikleriyle de tam bir Akrep kadınıdır kendisi. Öyle görünüyor ki, kendisinin tek yanlışı Behlül’müş.

Yay Burcu İçin Duru Durulay

Genelde rahat ve sade tarzı ile göz kamaştıran Yay burcu kadını için en önemli giyim kuralı rahat olmaktır. Fakat Yay kadınları için rahatlık oversize kazakların arkasına sığınsa bile şıklığını kaybetmemektir. Tayt üzerine giyeceğin kaşmir ya da yün bir kazak ile kadife palto birlikteliği, her daim sade ama özenli saçlar her Yay kadınının seçimi olabilir. Fi dizisinin Duru’su da sarsıcı güzelliği, dansa olan coşku derecesindeki tutkusu ve kendine inancı ile Yay burcu kadınıyla ortak alanda buluşuyor. Duygularını abartarak yaşayan, özgürlüğüne düşkün olan Duru Durulay’ın stilinden faydalanmak için daha fazla bekleme!

Oğlak Burcu İçin Claire Underwood

Disiplinli, ağır başlı, rasyonel, fazlasıyla hırslı, başarı odaklı, çalışkan, planlı, yönetsel yeteneği ile öne çıkan ve saygınlığı fazlasıyla önemseyen Claire Underwood karakter olarak tam bir Oğlak kadını. Hatta Oğlak kadınına verilecek hiç tartışmasız en iyi örnek. Stilini incelediğimizde de bizi asla yanıltmıyor Claire. Her daim şık ve kusursuz olması, sürekli döpiyes, kalem etek, şık bluzlar giymesi de Oğlak kadının gardırobu için biçilmiş kaftan. Fazla söz söylemek yersiz. Oğlak kadınıysanız Claire’i takip edeceksiniz, başka yolu yok!

Kova Burcu İçin Carrie Bradshaw

Moda konusunda ekranlara gelen en açık fikirli karakter olan Carrie Bradshaw renkleri, desenleri karıştırdığı sıra dışı stili, eski dönemler ile modern kıyafetleri harmanladığı özgür ruhu ile tam bir Kova kadını stilini yansıtır. Kova kadını sıra dışıdır ve tarzı konusunda bile alternatif çözümler üretebilir. Çoğu zaman kimsenin giymeye cesaret edemeyeceği kıyafetleri, desenleri, kürkleri ve ayakkabıları tercih eder. Rahatlık peşinde koşmaz, kimsenin ne diyeceğini umursamaz ve bir kıyafeti sadece kendi beğendiği için giyer. Birçok kişi Carrie’nin stiline bayılır ama Kova kadınından başkası bu stili kendine uyarlayamaz.

Balık Burcu İçin Jane Sloan

Balık burcu kadınının idealist ve yaratıcı özelliği, Jane Sloan’ın stajyerlikten başlayan ve dergide yazar olmasıyla devam eden serüveninde kendini gösteriyor. The Bold Type dizisinin romantik stili ile listeye giren Jane karakteri tercih ettiği romantik bluzlar, dantelli elbiseler, fularlı gömlekler ile tam bir Balık kadını. Tek eksiği ise biraz daha renk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.