Jüpiter Retrosu Başladı! Telaşa Mahal Yok!

Tam bir retro dönemini atlattık, rahat bir soluk alalım derken, nur topu gibi yeni bir retromuz daha oldu. Jüpiter, uzun sayılacak bir süre, tam tamına 4 ay boyunca geri hareketine başlıyor. 11 Ağustos 2019 tarihine kadar retro konumunda kalacak.

Telaşa kapılmadan önce bir açıklama yapalım. Geçtiğimiz yıl hepimize arka arkaya çeşitli alanlarda darbeler indiren, zorluklar yaşatan, karşımıza engeller çıkaran Mars ve Venüs Retroları ve henüz yeni atlattığımız Merkür retrosu, artık retro kelimesini duyunca bile sinirlerimizin gerilmesine, kalbimizin hızlı hızlı çarpmasına yol açıyor biliyoruz. Neyse ki Jüpiter retrosu bizim bildiğimiz retrolardan değil.

Jüpiter, Merkür ve Venüs’ün aksine ağır ve kendinden emin adımlarla ilerleyen bir gezegen. Bu yüzden retro dönemi daha uzun sürüyor ama hayatımızda hızlı gezegenlere oranla çok daha az kaosa neden oluyor. Ayrıca büyük iyicil olarak tanımladığımız, şans gezegeni Jüpiter’in geri hareketi, 4 ay boyunca şansızlıkların yakamızı bırakmayacağı ya da her işimizin ters gideceği anlamına gelmiyor. Tam tersine, bu retro dönemi bize, Jüpiter direkt hareket halindeyken öğrendiklerimizi ve kazandığımız deneyimleri tekrar gözden geçirmek fırsatını sunabilir. Ayrıca Jüpiter’in düz hareketteyken karşımıza çıkardığı fırsatlar sayesinde hızla gelişen, hızla büyüyen durumları sindirmemize, tabiri caizse biraz hız kesip mevcut adımlarımızı sağlamlaştırmamıza yardım ediyor. Ek olarak geçmişte kaçırdığımız fırsatların tekrar ayağımıza gelmesini sağlıyor.

Aslında Jüpiter retrosu bize tam olarak, bu dört aylık dönemde, “deneyimi, bilgeliği, cevapları dışarıda arama, kendi içine dön” diyor. Jüpiter’in Yay burcuna geçtiği Kasım 2018’den bu yana çok şey öğrendik, çok fazla deneyim edindik. Doğum haritalarımızda Jüpiter’in transit geçtiği evin konularına göre güzel fırsatlar yakaladık, bu alanlarda işlerimizi rahat bir şekilde ilerlettik. Şimdi de bunları içselleştirmek, bunlardan yararlanmak zamanı. Sakinleşip inançlarımızı, değer yargılarımızı, kararlarımızı gözden geçirirsek ve de attığımız adımların, bağladığımız girişimlerin bir sağlamasını yaparsak bu dönemden hiç yara almadan çıkabiliriz.

Retro dönemi boyunca bir şeylerin olması için zorlamak yerine akışına bırakmak daha iyi olabilir. Zira Jüpiter, düz harekete döndüğünde her şey yeniden eski hızına ve akıcılığına kavuşacak. Karşımıza çıkan fırsatların sayısı artacak. Bu fırsatlardan daha rahat bir şekilde yararlanma imkânımız olacak. O nedenle bir kere daha tekrarlayalım: telaşa mahal yok!

Şans gezegeni Jüpiter’in Yay burcundaki hareketinin ve 4 aylık retro döneminin seni tam olarak nasıl etkilediğini öğrenmek istersen Moyra uygulamasını indirip doğum haritana özel olarak hazırlanmış “Jüpiter transiti bana hangi alanlarda şans getiriyor?” sorusunu okumayı ihmal etme!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir