Jüpiter Oğlak Burcunda! Köklü Değişiklikler Kapıda…

Şans, bolluk, bereket ve zenginlik gezegeni Jüpiter 2 Aralık itibarı ile yaklaşık bir yıl kalacağı Oğlak burcuna geçiş yapıyor ve hayatımızda yeni bir dönem açıyor. Jüpiter’in Oğlak burcuna geçmesinin burçlara etkilerine bakmadan önce birkaç genel konuya değinelim.

Büyük iyicil olarak tanımlanan Jüpiter astrolojide şans, kısmet ve maddi refah yanında manevi değerler, ahlak ve bilgelik ile de ilişkilendirilir. İnançlarımız, yüksek öğrenim, yurt dışı ve kişisel gelişimimiz ile ilgili konular da Jüpiter’in etki alanında bulunur.

Jüpiter’in yöneticisi olduğu Yay’ı terk edip dünyevi Oğlak burcuna geçmesi bu sene hayatımızda köklü değişiklikler olabileceğine işaret ediyor. Bu sene Jüpiter’in ruhani tarafını biraz geri plana atıyor ve daha çok dünyevi taraflara odaklanıyoruz. Geride bıraktığımız seneye göre çok daha pratik, gerçekçi ve hedef odaklı olacağız. Tabiri caizse bulutların üzerinden yere indiğimiz, daha somut hedefler belirlediğimiz, planlar kurduğumuz, maddi dünyaya daha çok önem verdiğimiz bir yıl bizi bekliyor.  Disiplinli olmak, kararlı davranmak, planlı hareket etmek, bu sene Jüpiter’in vaat ettiği şansı yakalamamızı sağlayabilir.

Tabii Jüpiter’in genişlemek isteyen, iyimser ve coşkulu enerjisinin, Oğlak burcunun temkinli, yaş tahtaya basmak istemeyen, sağlamcı ve garantici yapısı ile zaman zaman çatışmalar yaşayacağını da unutmamamız gerekiyor. Jüpiter atılım yapmak isterken, Oğlak frene basmak, emin olmadan harekete geçmemek isteyebilir. Eğer Jüpiter’in cesaretiyle, Oğlak burcunun analizci yönü ve stratejik gücünü bir araya getirebilirsek, detayları gözden kaçırmadan büyük resme odaklanmayı başarabiliriz.

Jüpiter’in geri hareket yapacağı 15 Mayıs-14 Eylül tarihleri arasında, bu konulara çok dikkat etmemiz ve adımlarımızı çok dikkatli atmamız gerekiyor. Gerçeklikten uzaklaşma ya da tam tersine hata yapma korkusu ile gerekli anlarda adım atamama söz konusu olabilir.

Ancak genel olarak bu senenin hepimiz için hayatımızı düzene sokacağımız, iş ve özel hayatımızda organize olacağımız, kendimize somut hedefler belirleyeceğimiz bir dönem olacağını söyleyebiliriz.

Özellikle dikkatli olmamız gereken tarihler arasında Jüpiter’in Neptün ile altmışlık açı yapacağı 20 Şubat, 27 Temmuz ve 12 Ekim, Plüton ile kavuşum açısı yapacağı 5 Nisan, 30 Haziran ve 30 Ekim tarihlerini sayabiliriz. Jüpiter – Neptün altmışlık açısı olumlu bir açı olmasına rağmen, bizi gerçeklikten uzaklaştırabilir, abartılı davranışlarda bulunmamıza ve odak noktamızı kaybetmemize neden olabilir. Jüpiter – Plüton açısı ise hedeflerimize odaklanırken, fazla acımasız olmamızı, büyük resme yönelip, bu yolda kimi harcadığımızı umursamamamızı sağlayabilir.

Oğlak burcunda Jüpiter’in bizi yükselen burçlarımıza göre nasıl etkileyeceğine gelince:

Koç Burcu: Oğlak burcuna geçen Jüpiter bize hayat amaçlarımız ve kariyer alanlarında şans getiriyor olacak. Uzun zamandır beklediğimiz iş fırsatları nihayet önümüze gelebilir. Kendimize yeni bir kariyer yolu çizmeye karar verebilir, mevcut işimizde bir yol ayrımına yaklaşabiliriz. Kariyerimizde ön plana çıkmamız, kendimizi birlikte çalıştığımız kişilere ve üstlerimize kanıtlamamız da mümkündür. Bir terfi ya da maaş zammı söz konusu olabilir. Eğer çalışmıyor ancak iş arıyorsak, bu sene bizim şanslı senemiz. Çevremizdeki otorite konumundaki kişilerden her açıdan destek alabiliriz. Ebeveynlerimiz ile de sorunlarımız var ise çözüme kavuşturmak için çok uygun bir dönemdeyiz.

Boğa Burcu: Dokuzuncu evimize düşecek olan Jüpiter, bu sene bize bol bol seyahat ve keşif fırsatları vadediyor. Bu sene kendimizi geliştirmek, yeni şeyler öğrenmek için mükemmel bir dönemdeyiz. Daha olgun bir dünya görüşüne sahip olacağız. Devam eden hukuki bir sürecimiz bulunuyorsa olaylar lehimize gelişebilir ve bu süreçten zaferle çıkabiliriz. Medya, hukuk, akademik ortamlarda yeni iş fırsatları ayağımıza gelebilir. Yabancılarla çalışabilir ya da iş nedeniyle yurt dışına çıkabiliriz. Ancak, Jüpiter’in retro hareket yapacağı 15 Mayıs- 14 Eylül tarihleri arasında daha temkinli davranarak plan yapmamızda yarar var.

İkizler Burcu: Jüpiter, bu sene finansal konularda kısmetimizi açıyor. Öncelikle partnerimizin geliri artabilir. Bir ortaklıktan ya da yaptığımız yatırımlardan büyük kazançlar sağlayabiliriz. Spekülatif yatırım araçları ya da şans oyunlarında kısmetli sayılabileceğimiz bir dönemdeyiz ancak daha ayakları yere basan işlere yönelmeyi tercih etmeliyiz. Vergi, miras, sigorta gibi konularda da süregelen sorunlar çözüme kavuşabilir. Partnerimizle de aramızdaki ilişkinin derinleşebileceği bir sürece giriyoruz. Birbirimize karşı daha tutkulu, daha düşkün olabiliriz. Yatırım konularında, 15 Mayıs-14 Eylül tarihleri arasında, ayrıca 20 Şubat, 27 Temmuz ve 12 Ekim tarihlerinde ekstra dikkatli olmalı ve ince eleyip sık dokumalıyız.

Yengeç Burcu: Oğlak burcundaki Jüpiter uzun vadeli ilişkilerimiz ve ortaklıklarımız ile ilgili konuları ön plana çıkarıyor olacak. Hayatımızı etkileyecek önemli ve ileriye dönük kararlara imza atabiliriz. İlişkimiz varsa evlilik teklifi alabilir, edebilir ve nikah masasına oturabiliriz. İlişkimiz yoksa, hayatımıza bize heyecan getirecek, bolluk ve bereket kazandıracak, prestijli biri girebilir. Ya da bizim için çok karlı olabilecek bir ortaklığa imza atabiliriz. Bu dönemde hukuki konularda da karşı tarafa üstünlük sağlamamız mümkündür. Ancak, 15 Mayıs-14 Eylül tarihleri arasında, ayrıca 20 Şubat, 27 Temmuz ve 12 Ekim tarihlerinde partnerimize ya da ortaklarımıza karşı abartılı tepkilerden ve kırıcı olmaktan kaçınmalıyız.

Aslan Burcu: Günlük yaşamımızda ve iş hayatımızda bir bolluk ve bereket dönemine giriyoruz. İş ortamında yeteneklerimiz beraber çalıştığımız kişiler tarafından fark edilebilir. Önümüze işle ilgili bol bol yeni fırsatlar çıkabilir. Yeni projeler üretebilir, yabancılarla çalışmaya başlayabiliriz. Hatta yurt dışında çalışma şansı elde etmemiz de mümkün. Gerek günlük gerekse iş yaşamımızda bize yol gösterecek, rehberlik edecek kişilerle karşılaşabilir, onların deneyimlerinden çok şey öğrenebiliriz. Günlük sorumluluklar bizim için sıkıcı olmaktan çıkabilir. Sağlığımıza dikkat etmemiz gereken bir dönemdeyiz. Rutin kontrollerimizi ihmal etmemekte yarar var. Zevklerimize fazla düşkünlük kilo almamıza sebep olabilir. Spor yapmaktan vazgeçmemeli, kötü alışkanlıklarımız varsa bırakmaya çalışmalıyız.

Başak Burcu: Sosyal hayatımız, aşk ilişkilerimiz, çocuklarla olan iletişimiz canlanıyor. Bol bol gezip tozacağımız hem eğlenip hem öğreneceğimiz, hayatın tadını çıkarmak isteyeceğimiz bir döneme giriyoruz. İlişkimiz yoksa bu sene aşk kapımızı çalabilir. Bir ilişki içindeysek aramızdaki bağ daha da güçlenebilir, ilişkimiz daha ciddi bir yola yönelebilir. Çocuk sahibi olma fikrimiz varsa, bu konuda karar almanın tam zamanı! Çocuğumuz varsa onlarla ilgili yeni bir girişim başlatabilir, gelecekleri ile ilgili olumlu kararlar alabiliriz. Hobilerimizi işe dönüştürebileceğimiz, yaratıcılığımız ile herkes tarafından takdir toplayacağımız bir süreçteyiz. Yaratıcılık ile ilgili her türlü konuda şansımız çok açık. Ancak, 15 Mayıs-14 Eylül tarihleri arasında, ayrıca 20 Şubat, 27 Temmuz ve12 Ekim tarihlerinde spekülatif yatırım araçlarından uzak durmalıyız.

Terazi Burcu: Jüpiter’in Oğlak burcuna geçmesi ile aile, ev, gayrimenkul gibi konularda çok kısmetli bir döneme giriyoruz. Bu süreçte ailemiz büyüyebilir. Bir hamilelik haberi alabiliriz. Evlenebiliriz. Uzaklardaki aile bireyleri ile tekrar bir araya gelebiliriz. Evimiz varsa satabilir, daha büyük ve konforlu bir ev alabilir, evimiz yoksa, ilk defa ev sahibi olabiliriz. Yurtdışına taşınma fırsatı önümüze çıkabilir. Gayrimenkul satışlarından gelir elde etmemiz de mümkündür. Bekârsak, bir yabancı ile hayatımızı birleştirmemiz söz konusu olabilir. Aile bireylerinden her türlü maddi ve manevi desteği alabileceğimiz bir dönemdeyiz. Evimizle ilgili sürüncemede kalan hukuki bir sorun varsa bu dönemde kolayca çözüme kavuşturabiliriz.

Akrep Burcu: Hayatımızda yeni fırsatlar ve gelişmelerle karşılaşabileceğimiz, yakın çevremiz, kardeşlerimiz ve kuzenlerimizden büyük destek görebileceğimiz bir döneme giriyoruz. Bize kendimizi geliştirmemiz için olanaklar sağlayacak kişilerle tanışabilir, bu sayede yeni çevrelere giriş yapabiliriz. İletişim konusunda büyük bir aşama kaydedebileceğimiz, parlak fikirlerimizle dikkat çekebileceğimiz bir yıl olacak. Eğitimle ilgili uzun süredir beklediğimiz fırsatlar önümüze çıkabilir, akademik olarak ilerleyebilir ve yeni beceriler kazanabiliriz. Tüm sene boyunca, iş ya da eğitim amacıyla çok sayıda kısa yolculuk yapabileceğimiz bir senedeyiz. Yeni bir yabancı dil öğrenmek için de çok uygun bir dönemdeyiz.

Yay Burcu: Jüpiter Oğlak burcunda bizi ekonomik konularda uçuşa geçiriyor. Gelirimiz de büyük bir artış olabilir. Bir süredir beklediğimiz bir terfi ya da zam haberi bu süreçte gelebilir. Özgüvenimiz artabilir, yeteneklerimizi daha verimli bir şekilde kullanmaya başlayabiliriz. Kendi işimiz varsa, büyütme fırsatı yakalayabiliriz. Yeni yatırımlar için çok şanslı bir dönemdeyiz. Gerçekçi hedefler geliştirdiğimiz sürece Jüpiter bize büyük bolluk ve bereket getirebilir. Gelirimizdeki artışa güvenip, har vurup harman savurmaktan kaçınmalı, daha çok eski borçlarımızı bitirip, kendimizi finansal açıdan güvene almaya çalışmalıyız. Eğer iş arayışı içindeysek, bizi maddi ve manevi tatmin edecek bir iş bulmamız da mümkün.

Oğlak Burcu: Burcumuzda hareket eden Jüpiter sayesinde, önümüzdeki bir yılda en şanslı burç olacağımızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Karamsarlıktan kurtuluyor, kendimizi daha iyi hissetmeye başlıyoruz. Kendimizi geliştirmek, yolunda gitmeyen koşulları düzeltmek, kendimizi cesurca ifade edebilmek için ideal bir dönemdeyiz. Hayatımızı baştan aşağı gözden geçirecek, daha net ve doğru kararlar alabileceğiz. Hem maddi hem de manevi açıdan daha önce imkânsız olarak nitelendirdiğimiz ve olmayacak gözüyle baktığımız bazı şeyler, bu süreçte gerçekleşebilir. Ancak 15 Mayıs-14 Eylül tarihleri arasında, ayrıca 20 Şubat, 27 Temmuz ve 12 Ekim tarihlerinde, egomuzu kontrol altında tutup, daha mütevazi davranmamızda ve mümkün olduğunda rasyonel düşünmemizde büyük fayda var.

Kova Burcu: İç dünyamıza yöneleceğimiz, kendimizi eskiye göre daha iyi ve daha huzurlu hissedebileceğimiz bir dönemdeyiz. Eski olayları kafamıza takmak ya da eski hatalarımızı düşünerek kendimizi üzmek yerine kendimizi geleceğe daha pozitif bakmak üzere programlayabileceğimiz bir sürece giriyoruz. Kavuştuğumuz iç huzurumuz sayesinde başkalarına da yardımcı olabilir, diğer insanlara da rehberlik edebiliriz. Aynı şekilde bize rehberlik edecek biriyle de tanışabiliriz. Manevi konulara yönelmeyi düşünüyorsak tam zamanı! Uzun zamandır süregelen bir sağlık sorunumuz da bu dönemde çözüme kavuşabilir. Bu sene bizim için bir huzur senesi.

Balık Burcu: Bu sene sosyal çevremize ve arkadaşlık ilişkilerine doyacağımız bir sene olacak. Yalnız kalmaya pek fırsat bulamayacak, birçok organizasyon ve etkinlikte yer alacağız. Başardıklarımız ile sosyal çevremizin hayranlığını kazanabilir, yakın arkadaşlarımızın her konuda desteğini görebiliriz. Öte yandan hayatımıza prestij ve mevkii sahibi, bize çok şey katacak, bilgili, görmüş geçirmiş, kâşif ruhlu insanlar girebilir. Bu insanlar bize gelecek hayallerimizi ve hedeflerimizi gerçekleştirmek adına ilk adımı atmamızda yardımcı olabilirler. Yeni bir sosyal çevreye ya da yeni gruplara katılabiliriz. Ayrıca bu dönemde, kariyerimizden elde ettiğimiz kazançlarda da bir artış olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.