Jüpiter Akrep Burcunda – Finansal Konulara Dikkat!

Şans, bolluk, bereket ve zenginlik gezegeni Jüpiter, 10 Ekim itibari ile yaklaşık bir yıl kalacağı Akrep burcuna geçiş yapıyor ve hayatımıza yeni bir perspektif, yeni bir gündem getiriyor. Jüpiter’in Akrep burcuna geçmesinin burçlara etkilerine bakmadan önce genel birkaç konuya değinelim.

Jüpiter; şans, kısmet ve maddi refah ile ilgili olduğu kadar bilgelik, ruhanilik, ahlak, vicdan ve manevi değerlerle de ilgilidir. İnançlar, felsefeler, keşifler, kişisel ve ruhsal gelişim, merak etme, öğrenme (özellikle yüksek öğrenim), yurt dışı konuları da Jüpiter’in etki alanındadır. Jüpiter, toplumsal bir ölçekte ise kanunları, hukuk sistemini ve devlet adamlarını da anlatabilir.

Akrep burcu ise derinleşme, dönüşme, sınırları zorlama ve sırlara vakıf olma ile ilgili. Ayrıca başkalarının kaynakları, yeraltı kaynakları, okült konular, sezgiler, tutku, cinsellik ve ölüm de Akrep burcunun temaları arasında. Jüpiter Akrep burcundayken derinleşmeye önem verecek, her şeyi araştırmaya ve irdelemeye eğilimli olacağız. Gerek ilişkilerde gerekse finansal konularda tutkulu davranacak, hedeflerimize varmak için sabır ve dirayet gösterebileceğiz. Kendi çıkarlarımızı korumak ve sahip olduklarımızı çoğaltmak için çaba harcayacağız. Sezgilerimiz daha güçlü olacak ve onlara daha çok kulak vereceğiz.

Derinleşmek ve sınırların ötesine geçmek isteyen Akrep, aynı zamanda tüketmeye meyilli bir burç. Bu nedenle önümüzdeki bir yıl boyunca sahip olduğumuz kaynakları nasıl kullanacağımız konusunda dikkatli davranmalı, harcamalarımıza dikkat etme, borçlanmaktan kaçınmalıyız. İlişkilerimizde daha temkinli olmalı, kıskançlık ve şüpheden uzak durmalı, güven krizlerine mahal vermemeliyiz. Hepimizde okült konulara merak artabilir, mistik şeylere daha fazla ilgi duymaya başlayabiliriz. Cinsel hayatımızda hareketlenme olabilir ama cinsel hastalıklara karşı tedbirli olmamızda yarar var.

Jüpiter’in Akrep burcuna geçmesi Türkiye’yi nasıl etkileyecek?

Ülke olarak ise hareketli günler bizi bekliyor. Jüpiter’in Akrep burcuna geçişi özellikle gençlik açısından olumlu etkiler yaratabilir. Önümüzdeki bir yıl boyunca eğitim sistemindeki düzenlemeler hızlanacak ve eğitim sistemi derinlik kazanacak. Bu düzenlemeler yüksek eğitime de sıçrayabilir, üniversiteler de düzenlemelerden etkilenebilir. Ülke gençlerinin başarı hikayelerini daha sık duyabiliriz.

Finansal açıdan ise yabancı yatırımların artması refah ortamı yaratabilir. Özellikle Şubat ve Mart aylarında borsa da önemli artışlar olabilir. Petrol ve maden fiyatlarına vurgu olabilir. Ülke içinde birlik duygusu artabilir. Her şeyin daha iyiye gittiği duygusuna kapılabiliriz. Ancak Jüpiter Akrep burcundayken borçlanmayla da ilgilidir. Bu refah hali ve de piyasalardaki olumlu hareketlenmeler ülke olarak aşırı harcamalar yapmamıza ve borçlanmamıza neden olabilir. Bu borçlar sonrasında bizi zor duruma sokabilir, ödemek zorunda kalacağımız bedeller düşündüğümüzden fazla olabilir.

Sen Nasıl Etkileniyorsun?

Sevgili Koç; bu geçişle sana kazanç sağlayacak iş birlikleri kurmak için oldukça uygun bir döneme giriyorsun. Ayrıca kazançlarını arttıracak yatırımlar yapabilirsin. Finansal olarak zorluk yaşıyorsan kredi çekmek sorunlarını çözebilir ama ödeyemeyeceğin meblağlar çekmemeli, aşırı borçlanmaktan kaçınmalısın. Eşinin ya da ortağının gelirlerinde artış olabilir ve sen de bundan faydalanabilirsin. Miras yoluyla gelir elde etmen de mümkün. Hayatında büyük değişimler olabilir, bu değişimler başlangıçta seni zorlasa bile hayatının daha iyi bir yöne evirildiğini göreceksin. Psikolojiye ve de okült konulara merakın artabilir.

Sevgili Boğa; Jüpiter’in Akrep burcuna geçişinden en olumlu şekilde etkilenen burçlardan birisin. İlişkiler ve iş birlikleri aracılığıyla gelecek fırsatlara açıksın. Hayatına bilgili ve tecrübeli insanlar girebilir, sana gerektiğinde risk almayı öğretebilir ve kazanç sağlayacak fikirler verebilir. Evlenmeyi düşünüyorsan bunun için oldukça uygun bir döneme giriyorsun. Çevrenden her konuda destek alabilirsin. Ayrıca yurt dışı bağlantıları kurabilir, yabancı kişilerle iş birlikleri kurabilir, bakış açını değiştirecek insanlarla tanışabilirsin.

Sevgili İkizler; Jüpiter’in burç değiştirmesiyle çalışma ortamını etkileyen olumlu gelişmeler olabilir, iş yerinde terfi edebilir ya da başka bir pozisyona geçebilirsin. Çalışmak her zamankinden keyifli ve tatmin edici olabilir ancak kendini işlere fazla kaptırman kendini biraz kısıtlanmış hissetmene neden olabilir çünkü çalışma saatlerin ya da ev işlerin artabilir. Aynı zamanda kişisel gelişimine katkı sağlayacak çalışmalar yapman mümkün. Günlük rutinlerini gözden geçirebilir, alışkanlıklarını değiştirebilirsin. Akrabalarınla ilişkilerin derinleşebilir, akraba ziyaretleri artabilir. Ayrıca bu dönemde sağlığına dikkat etmelisin.

Sevgili Yengeç; Jüpiter’in Akrep burcuna geçmesi senin için keyifli bir dönemin habercisi. Tabiri caizse eğlencenin dibine vuracağın bir yıla giriyorsun. Bu dönemde yaşamdan daha fazla keyif alabilir, hobilerine daha fazla zaman ayırabilir hatta sana keyif veren konularda derinlik kazanabilirsin. Aşk hayatın hareketlenebilir, romantik ilişkilerinde tutku artabilir ancak aşırı kıskançlıklardan kaçınmalısın. Okült konulara merakın artabilir, mistik şeylerle ilgilenmekten keyif alabilirsin, bu alanlarda kendini yaratıcı bir şekilde ifade edebilirsin. Çocuğun varsa onlarla ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsin.

Sevgili Aslan; Jüpiter’in Akrep burcuna geçmesi evin ve yerleşiminle ilgili konuları gündeme getirebilir. Ev alman, başka bir yere taşınman ya da yaşadığın yeri güzelleştirmen mümkün. Gayrimenkul yatırımları yapmak için güzel bir dönemdesin. Aile ilişkilerin derinlik kazanabilir, onlara karşı daha cömert olabilir, onların desteğini yanında hissedebilirsin. Miras yoluyla gelir elde edebilirsin. Kariyerinde olumlu gelişmeler olabilir, iş değiştirebilir ya da terfi edebilirsin. İç dünyana yönelebilir, kendinle yüzleşebilir, özgüvenini tazeleyebilirsin.

Sevgili Başak; senin için iletişimin her türünün arttığı bir yıl başlıyor. Önümüzdeki bir yıl boyunca çok daha planlı ve stratejik bir şekilde hareket edebilirsin. Eğitimini aldığın bir konuda sana uzmanlık kazandıracak çalışmalar yapabilir, kişisel gelişimine katkı sağlayacak ve kazanç getirecek bir eğitime başlayabilirsin. Kardeşlerin, kuzenlerin ve yakın çevrenle ilişkilerin her zamankinden daha olumlu olabilir, onlardan maddi ve manevi destek alabilirsin. Her zamankinden daha çok seyahat edebilir, çevrenle daha aktif bir iletişim kurabilirsin. Ayrıca araştırma yapmak ve yazı yazmak için de güzel bir dönemdesin.

Sevgili Terazi; Jüpiter’in Akrep burcuna geçişi senin için finansal olarak güzel bir dönemin habercisi. Önümüzdeki yıl kazançlarını arttıracak, seni parasal olarak rahatlatacak gelişmeler yaşayabilirsin. Öz değerinin farkına varabilir, yeteneklerini açığa çıkarabilirsin. Bu dönemde dikkat etmen gereken şey, kaynaklarını doğru bir şekilde kullanmak. Gerek elde ettiğin gelirleri gerekse sahip olduğun yetenekleri doğru bir şekilde kullanmalı, boşa harcamamalısın. Ayrıca finansal olarak rahatlayacak olman harcamalarında dikkatsiz davranmana neden olabilir, bütçeni aşan harcamalar yapmamalı, borçlanmaktan kaçınmalısın.

Sevgili Akrep; Jüpiter burcuna geçiyor, önümüzdeki bir yıl boyunca şans senden yana diyebiliriz. Hayatının her alanında bu şansı hissedecek, isteklerini gerçekleştirebildiğini, hedeflerine daha rahat bir şekilde ulaştığını göreceksin. İlişkilerini başarılı bir şekilde yöneteceksin. Bir ilişkin varsa evlilik kararı verebilir, yoksa da hayatını birleştirmek isteyeceğin biriyle tanışabilirsin. Dış görünüşünü değiştirebilir, gardırobunu yenileyebilirsin. Ancak kilo almaya meyilli olduğun bir döneme giriyorsun bu nedenle formunu korumaya özen göstermelisin.

Sevgili Yay; Jüpiter’in burç değiştirmesi senin için iç dünyana yöneleceğin ve manevi olarak zenginleşeceğin bir dönemi işaret ediyor. Ruhani bir gelişim yaşayabilir, metafizik konulara merak sarabilir, bu alanlara yönelik çalışmalar yapabilirsin. Bilinçaltında bir yolculuğa çıkabilir, derinlerdeki korkuların ve kaygılarınla yüzleşebilirsin. Bu dönemde göreceğin rüyalara da dikkat etmen yerinde olur, haberci rüyalar görebilirsin. Senin için manevi değerler önem kazanacağından daha yardımsever, daha iyi bir insan haline dönüşebilirsin.

Sevgili Oğlak; Akrep burcuna geçen Jüpiter, sana hedeflerine ulaşman için şans veriyor. Bu dönemde geleceğe daha umutla bakabilir, ideallerini gerçekleştirmek adımlar atabilirsin. Çok daha stratejik davranabileceğin bir dönemdesin, arkadaş çevreni kolaylıkla etki atına alabilirsin. Sosyal çevren genişleyebilir, arkadaşların aracılığıyla gelecek ve sana kazanç getirecek fırsatlar yakalayabilirsin. Kariyer kazançlarında artış olabilir. Aşk hayatın hareketlenebilir, evliysen çocuk sahibi olabilirsin.

Sevgili Kova; Jüpiter’in burç değiştirmesinden en olumlu etkilenen burçların başındasın. Kendine her zamankinden daha fazla güvenebilir, gerçek potansiyelini açığa çıkarabilirsin. Hem özel hayatında hem iş hayatımda güzel gelişmeler yaşayabilirsin. İş değiştirebilir ya da mevcut işinde terfi edebilirsin. İş amaçlı yurt dışı seyahatleri yapman mümkün. Yaşadığın yeri değiştirebilirsin. Başarılarınla çok daha görünür olacağın bir dönemdesin, yaptığın işle bilinen biri haline gelebilirsin. Toplumun gözündeki değerin artabilir, daha itibarlı bir statü kazanabilirsin. Annenle daha fazla ilgilenmen gerekebilir.

Sevgili Balık; Akrep burcuna geçen Jüpiter, senin için de oldukça şanslı bir dönemin habercisi. Bu dönemde öğrenmeye her zamankinden daha açık olacaksın. Felsefeler, inançlar, mistik konular ilgini çekmeye başlayabilir, bu konularda yeni şeyler öğrenmek isteyebilirsin. Hatta bu konularda bir şeyler yazmak ve paylaşmak istersen bu konuda destek bulabilirsin. Manevi değerler önem kazanabilir, inançlarına daha tutkuyla sarılabilirsin. Yurt dışı seyahatlerine çıkman ya da inanç seyahatleri yapman mümkün. Yüksek öğrenimle ilgili konularda oldukça şanslısın. Sürüncemede kalan hukuki süreçler olumlu bir şekilde sonuçlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.