İyi Niyeti Suistimal Edilebilecek Burçlar ve Nedenleri!

İnsanlar yaşamlarına birilerini sokarken veya ilişkiler kurarken karşılarındakine güvenmek ister. Sevildiklerine inandıkları zamansa daha verici ve fedakar olurlar. Öte yandan belli burçlar var ki çeşitli nedenlerden ötürü iyi niyetleri ve fedakarlıkları çok fazla suiistimal edilir. Bazıları çabuk kandıkları için bazıları ise fazla merhametleri veya anlayışlı olduğundan sömürülmeye açıktır.

İnsanlara Kolay İnanan Balıklar

Hayatın gerçeklerini ve insanların karanlık yönlerini görmek istemeyen Balıklar, söylenenlere çabuk kanar. Doğruluğundan şüphe duyulabilecek konularda bile inandıkları kişilere kendilerini teslim ederler. Ayrıca son derece iyi niyetli ve yardımseverdirler. Tüm bu özellikleri bir araya geldiğinde ortaya suiistimal edilmeye açık bir kişilik çıkar. Balık burçlarının yardımları bir yerden sonra sömürülebilir. Merhametlerinden faydalanıp daha çok şey isteyebilir yakın çevreleri. Dünya nimetlerini umursamayan Balıklar para konusunda savurgan ve cömerttir. Arkadaşlarına, iş çevrelerine, akrabalarına her zaman borç verirler. Karşı taraf da Balıkların yumuşaklığından faydalanarak borçlarını umursamayıp ödemeyebilir. Ayıp olacağı düşüncesiyle bu burçların paralarını istemeyeceğini tahmin eder ve paranın üstüne yatarlar. Balıklar bunu fark ederlerse çok kırılır. Kendilerini saf ve kandırılmış gibi hissederler.

Anlayışlı ve Duygusal Yengeçler

Yengeçler özellikle yakın çevresine karşı son derece fedakar davranır. Onların mutluluğu için çok çabalarlar. Dostları, arkadaşları söz konusuysa cömertlikte sınır tanımazlar. Hatalarına karşı anlayışlı tepkiler verirler. Yengeçlerin duygularını harekete geçirmek kolaydır. Zor durumda olduğunu söyleyen birinin dramından etkilenir ve destek olmak için harekete geçerler. Maddi-manevi gerekli yardımları yaparlar. Bu derece verici bir yapıda olduklarını görenler Yengeç burçlarının iyi niyetini sömürmek ister. Aşkta da çok fedakardır Yengeçler. Sevginin büyüsüne kendilerini kaptırırken flörtleri için ellerini taşın altına koyarlar. Kendilerinden çıkar beklentisi içinde olanlarla hatalı evlilikler yapıp kırılabilirler. Bu burçlar bencilce davranışları sezdiklerinde çok bozulur ve tavır alırlar. Aşkta iyi niyetleri suiistimal edilip ayrıldıklarında çürük bir meyve yemiş gibi hissederler. Tükürseler de iğreti tadı uzun süre akıllarından silinmez. Kendilerine atılan kazıkları unutmaz, senelerce ihaneti dillendirirler.

Sağduyulu ve Vefalı Boğalar

Boğalar son derece dost canlısı ve kötü gün dostu kişilerdir. Sadık insanlar oldukları şüphe götürmez bir gerçektir. Verdikleri sözü her zaman tutar, güveninizi boşa çıkarmazlar. Onların ipiyle her zaman kuyuya inebilirsiniz. Haliyle işi düşen insanlar Boğaların sık sık kapısını çalar. Meslektaşları işle ilgili bir projeyi bu burçlara gönül rahatlığıyla teslim eder. Verilen sorumlulukları yavaş da olsa yerine getirir Boğalar. Bir süre sonra bu ricalar ambargoya dönüşür. Kimseyi kırmak istemeyen Boğa burçları da her seferinde istenen yardımlara hayır diyemez. Sırtlarına çok fazla binildiğini fark edince güvenleri sarsılır ve bu tarz insanlarla aralarına mesafe koyarlar. Ayrıca sadık kişiler olarak dostlarının sırlarını satmazlar. Herkesi kendileri gibi sanarken içlerini dökerler bazen yakın gördüklerine. Anlattıkları özel sırlarını karşı taraf başkalarına yaydığında da büyük hayal kırıklığına uğrarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.