İstedikleri Olmayınca Burçlar!

Yaşam; merkezine yerleşip, arzularımızı bir bir yerine getirdiğimiz bir alan maalesef ki değil! Keşke öyle olsaydı! Ancak bazen isteriz, hatta çok fazla istediğimiz de olur ama sonuç istediğimiz gibi olmaz, taleplerimizin ret mühürleriyle üzüntü doğurdukları da olur, hepimiz ufacık ya da kocaman ama muhakkak hayal kırıklığına uğrarız! Ya sonra? Kısmet deyip yolumuza devam mı ederiz, hırs yapıp peşine mi düşeriz? Bakalım burçlar aleminde durum nasıl?

Koç       

Mücadelenin değişmez tarafı, yenilginin evlerden ırak duranı Koç, reddedilirse susup oturur, kabullenip alkışa eşlik mi eder dersiniz? Tabi ki hırs yapar, idmana başlar, eksiğini tamamlar, rövanş ister! Yeniden bir araya geldiklerinde ise hacıyatmaza dönüşür ve ne pahasına olursa olsun yarışta galip gelir! İstediğini almadan huzur bulmaz! Aklına koyduğunu avuçlarında görmek nasıl bir duygudur, en iyi Koç bilir!

Boğa    

Boğa şansa inanmaz, risk taşıyan hiçbir mücadelenin içinde olmaz! Güvenli alanının dışına çıktığına sıkça rastlanmaz! Ancak sonucundan emin olduğu, sonucunu garantilediği bir talepte bulunur ve reddedilmesi muhtemel bir konunun içinde olmaz! Cevabını bilmediği sorular sormaz Boğa, sonucu ne olursa olsun hırsına yenilip davranma heveslisi değildir! Ancak uygun koşullar geliştiğinde harekete geçer ve istediğini zaten alır. Olmayacak duaya amin diyecek kadar hayalci değildir!

İkizler  

Hevesli, meraklı ve enerjik bir yapıya sahip olan İkizler, zihninin hızına yetişme çabasında oradan oraya savrulur. Fazla strateji geliştirip, dilinde baklayı ıslatmaz! Düşündüğünü hayata geçirmek için durup bir kez daha düşünmez! Hevesle atılır hayata ve aldığı retler karşısında büyük hüsranlar yaşamaz! Hiçbir şeye fazlaca bağlanmaz İkizler, biri olmadıysa sıradakiyle devam eder! Şansını denemekten ne çıkar, ret de alda onay da hayatını aynı tempoda yaşar!

Yengeç

Yengeç kırılgandır, hassas yapıdaki kalbi, herkes adına düşünen ve kaygılanan zihni ile harman yufka yüreği, reddedilince tümden yıkılır! Yengeç karamsar olmasa da oldukça alıngandır! Aklında dönüp duran, onu aşağı çeken kötü düşünceleri yoktur ancak hassas bir benliği vardır! Beklemediği bir ret cevabı duygularını incitir, hüsran günlerini başlatır. Haddinden fazla kırılan Yengeç’in toparlanması zaman alır!

Aslan   

Aslan ve reddedilmek ikilisi aynı cümlede dahi yan yana gelmekten imtina ederken, Aslan bu durumla baş başa kalırsa, derhal hiçbir şey yokmuş gibi davranıp, o anı yaşanmamış sayar! Aksi halde bu yeni darbeyle yaşamak, egosunu toparlamak için yeni bir yenilenme hareketi başlatmak zorunda kalacaktır! Reddedilirken yalnız başına mı, toplum içinde mi olduğu bu noktada büyük önem taşır! Yalnızca kendinin bildiği bir şeyse üstünü örtebilir ancak herkesçe seyredilen bir reddedilmeyse, yanan sahne ışıkları altında küçük de olsa bir şov yapması gerekebilir.

Başak  

Baş müfettiş Başak, aslında talep etmeden önce tüm detayları gözden geçirmiş, gerekli tüm ön hazırlıkları yapmış ve istediğini alacağından neredeyse emin olmuştur! Şansı etkisiz eleman olarak denklemin herhangi bir yerine koyduktan sonra, kontrolün tümünü kendi elinde tutan Başak, önce bir şaşırır ve düşünmeye kovulur! Defalarca sağlamasını yapmış, dönüp tüm kontrollerini tekrar tekrar sağlamış, kesinlikle olumlu sonuç alacağına ikna olmuşsa da nerede hata yaptığını aramaya başlar!

Terazi  

Terazi’de sahip olduğu hava elementinin hakkını verir, oradan oraya umarsızca uçuşmaya bayılır, bildiğimiz üzere lakabı da sosyal kelebektir. Hal böyleyken reddedilen bir Terazi’nin yas günlerini başlatıp karalar bağlaması, elini ayağını çektiği sosyal ortamlarına tövbeler etmesi beklenmez! Terazi “Peki o halde, sıradaki?” deyip hayatında kaldığı yerden devam edecek, bu durumu zerre sorun etmeyecektir.

Akrep  

Akrep’i reddedenin aklını peynir ekmekle yediği, ekmeğe bastığı, esaslı bir beddua etkisinde kaldığı ya da eceline susadığı düşünülebilir! Ve bunların hiçbiri abartılmış gerçekliğe örnek değildir ? akrep derhal kendini reddeden kişiye kilitlenir ve intikam planını kurmak için yola koyulur! İçtiği koca bir fıçı andıyla gözlerini kısıp, harekete geçen Akrep; intikam yemeğini midesine indirmeden durmayacaktır! Geçmiş olsun!

Yay       

Bu olmazsa öteki, beriki olmazsa diğeri ama hiçbiri olmasa da dünya durmaz, Yay “Neden hep ben?” deyip hırs yapmaz! “Amaaaaann! Olur böyle şeyler.” deyip yoluna devam etmeyi seçer! Koskoca dünyada, milyarlarca insan içinden, bir avuç kendisini reddetmiş diye yas tutacak hali yok! Yay asla kötümser tarafın karanlığına düşmez, intikam nedir bilmez, uzun uzadıya düşünüp zihnini hallaç pamuğuna çevirmez! Bakar keyfine, gezer dünyayı!

Oğlak   

Oğlak sevinçte de hüzünde de karşılıklılık ilkesini esas alır, aldığı kadar verir, jestler yapıp kendinden vermez! mutlu olduğu ölçüde mutlu eder, fayda görürse ancak fayda sağlar! Oğlak itibarı için yaşar ve temkinsiz adım atmaz, yaş tahtaya basmaz! Nasıl olduysa güvendiği dağlara kar yağar ve Oğlak reddedilir! Ama hikâyenin sonunda kaybeden Oğlak olmaz! Kırıldığı kadar kırıp işine gücüne bakar!

Kova    

Kova reddedilebilecek kadar talepkâr değildir! İlişkilerinden beklentisi gündeliğin ötesine geçmez, kalabalık sosyal çevresinden elde ettiği doyumun ötesine göz dikmez! Dolayısıyla ilişkilerinde fazlaca beklentiye girip taleplerini ipe dizmez, haliyle reddedilmez! Esasen çok da reddetmez Kova! Stabil ilişkiler kurar ve kimsenin kimseyi fazlaca sahiplenmeye ya da tümden boşlamaya gönlü varmaz!

Balık    

Balık düşlerinden gerçek dünyaya çevirdiği umut dolu bakışlarına, kocaman ve simsiyah bir perde çekilmiş gibi hisseder reddedildiğinde! Ve bu travmatik karşılaşmayı kolay kolay unutamayacakmış gibi yüksek bir kahır yaşasa, ölüyormuşçasına acı çekmeye koyulsa da çok geçmeden neyse ki unutur! Onunki ani ve yüksek bir üzüntüdür ancak kısa sürer! Acıklı şarkıların üzüntüsünü yaşamasındaki rolü ise büyüktür!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.