İşte Burcunun Stili

Ne demiş Orhan Pamuk; “Aşkın tarifinde, sebebini bilmemek de var”. Belki kullandığın koku, belki üzerindeki elbise seni sen yapan, belki saçına iliştirdiğin bir toka, omuzlarına attığın bir fular. Annenden kalma bir elbise, yeni moda bir ceket… Kim bilir hayatının aşkı, stilinin hangi parçasının büyüsüne kapılıyor! Bakalım yıldızlar stilin için ne söylüyor.

Koç

Cüretkâr Koç kadını, karakterindeki iddiayı, stilinde de sürdürmek ister. Şık duruşunu cesur kırmızılarla, korkusuz beyazlarla taçlandırır. Girdiği her ortamda bakışları üzerine çekmeyi bilen Koç, parlak renklerle hafızalara kazınmak ister.  Hızlı yaşamayı, keskin virajları, ani kırılmaları seven Koç, trendleri yakından takip ettiği kıyafetlerinde de ruhuna ayak uyduracak tercihler yapar. Ayaklarına dolanacak uzun etekler, süratini kesecek topuklar ona göre değildir. Koç spor şıklıktan yanadır.

Boğa

Dokuda hassas, stilde özenli Boğa kadını, boynunu okşayan ipek fularları, kaşmir elbiseleriyle sofistike bir tavır takınır. Alışverişi farklı dokuların, renklerin, kokuların arasında seyahate çeviren keyfine düşkün Boğa, kendisi için en kaliteli parçaları bulana dek yorulmaz. Gardırobu dokundukça keyifleneceği, kokulu ve muhtemelen birbirinin benzeri kıyafetlerle doludur. Pastel renkler arasına serpiştirdiği kırık beyazlarla aydınlık bir görünüm yakalayan Boğa, bütünlüğünü tamamlayan, sadece kendi teninde kimlik kazanan takılara bayılır.

İkizler

Zamanının çoğunu mağaza gezmek, vitrin takip etmekle geçiren sosyal İkizler, alışverişe de kitleler halinde çıkar. Yeni trendler, değişen vitrinler, indirim günleri her daim online olan İkizler’den sorulur. Hobi olsun diye de gezmez İkizler, gardırobunu ikişer üçer aldığı unisex kıyafetlerle doldurur. Giymem dediği kıyafet, almam dediği ayakkabı azdır, zaten çabuk sıkılıp çoktan yenilerini aramaya başlamıştır. Diğer yarısıyla uzlaştığı her konseptte giyinir. Genellikle canlı renkler kullanır, genç giyinmeye eğilimlidir. Aksesuarda elini korkak alıştırmaz. Yaşadığı kararsızlıktan olması muhtemel, kat kat giyinir.

Yengeç

Evinde oturabileceği rahatlıkta, eskiye saygısını hep taze tutacak klasiklikte ve duygusal yanını besleyecek ölçülü bir feminenlikte giyinen Yengeç, iç giyiminde uyumu da ihmal etmez. Romantik Yengeç; danteli, kalem eteği, abartılmamış göğüs dekoltesini sever, zarif ayakkabılar tercih eder. Retro kıyafetler vazgeçilmezleridir. Hâkî yeşil kanepesinin renginde bir bluzla kendini iyi hissedecektir. Trendlere kapılıp renklerini cıvıtmaz, pastel renkler tercih eder stilini sarsmaz. Yengeç, hiç eskimeyecek klasik kesim kıyafetlerini, antika takılarla ölümsüzleştirir.

Aslan

Ormanların kraliçesi Aslan ilk olarak şampuan reklam çekimlerinden az önce çıkmış, hacimli saçlarıyla büyüler. Kendi ışığının tereddütsüz farkında yürüyüşüyle, ne giyse moda haftasını başlatır, tozlu yolları podyuma çevirir, leopar desenli elbiseleriyle kışkırtır. Taşlı kıyafetleriyle göz kamaştırır. Bir Aslan kadını asla sıradan görünemez. Yıllarını harcadığı, sürekli alışveriş yaptığı, stil danışmanlarından destek aldığından değil, Aslan olduğu için. Kaliteli ve ışıltılı kumaşlar içinde iyi hisseden Aslan, ten rengiyle bütünleyeceği iddialı sırt dekolteleri sever. Aslan çarpıcı stili ve hoş kokusuyla hafızalara ilk anda kazınır.

Başak

Zaman ve mekanla ilişkilendirmediği her dönemin eskimeyen tarzını tüm detaylarda özenle taşıyan Başak, demode olması muhtemel trendlerle ilgilenmez. Temiz kokularla tazelediği zarafeti kendine hayran bırakır. Yumuşak doku ve renklerle çoktan zevklerini sabitleyen Başak, giyim tarzıyla abartıdan uzak kişiliğini yansıtır. Başak fotoğrafın detaylarına inildiğinde, her noktasında aynı çizgidedir. Elleri, tırnakları, saçları, takıları, her parçası aynı lisanı konuşur. Siyah, beyaz ve gri tonlarını harika taşır. Her an değişim içinde olan moda akımlarından sağlam adımlarla sıyrılan Başak, kendine özgü gardırobuna yeni bir parça eklemek için özel mağazalarında uzun zamanlar geçirir.

Terazi

Modaya yön vermek için özenle yerleştirilmiş estetik algısı sayesinde Terazi kadını kendiliğinden şıktır. Dengeli ve uyumlu tercihleriyle elde ettiği görüntüsü oldukça feminen ve benzersizdir. Alışverişi sosyalleşmek için fırsata çeviren Terazi, mağaza gezisini sanat galerisi keşfine çevirir. Onun için harika renklerin, desenlerin ve kokuların içinde yaptığı bu benzersiz gezinti, romantik bir alışverişe dönüşür. Artık büyülenme sırası onu izleyenlerdedir.

Akrep

Bir bakmışsınız seksi görüntüsüyle dudak uçuklatıyor, bir bakmışsınız romantizm rüzgarlı estiriyor, Akrep kadını tıpkı ruhunda olduğu gibi, şehveti ve masumiyeti aynı anda stilinde taşır. Kırmızı ve siyahın kışkırtıcı etkisi Akrep kadınının tek omzunu açıkta bırakan bluzlarında, dizlerine kadar yükselen çizmelerinde, vücudunu saran iddialı deri giysilerinde ve gizli yırtmaçlarında kendini gösterir. Bakışlarındaki etkiyi artıran göz makyajı, dudaklarını öne çıkaran kırmızı rujlarıyla hırçın bir görünüm kazanır.  Gizemli doğasının değişmez parçaları, eşsiz güneş gözlükleriyse Akrep kadınının tılsımını artırır. Kadim kültürlerin simgelerini takılarında taşımaktan hoşlanır.

Yay

Kendini doğanın bir parçası olarak konumlayan Yay, kabına sığmayan maceracı ruhuna uygun rengarenk ve konforlu giysileri tercih eder. Keten, pamuk gibi doğaldan ayrılmayan materyalleri seçer. Dünyanın her köşesine, yaşamın her türüne duyduğu sonu gelmez merak, onu aynı anda birçok kültürün insanı yapar. Yay stilinde; etnik kıyafetleri, özgür sandaletleri, hippi takılarıyla bohem rüzgarları estirir. Saatler harcanmamış görüntüsü, ana akım modaya uyumlanmayan giysileri, sımsıkı toplanmamış saçlarıyla Yay yaşamın akışına bırakır kendini.

Oğlak

İlmek ilmek dokuduğu kariyeriyle ofis koridorlarında var olan, programsız adım atmayan, notları kütüphanelerden taşan başarı odaklı Oğlak, onu hedefinden uzaklaştıracak ciddiyetsiz kıyafetlerden öcü görmüş gibi kaçar. Hafta sonlarında, tatil günlerinde bu kadın ne giyer diye düşünmeyin, ciddiyetine zeval gelecek her tür kıyafetten kaçınır. Oğlak kadınının alışverişe ve uzun uzun kombinler yapmaya vakti olmasa da özensiz ve basit görünüşlere tahammül edemez. Pratik ve kullanışlı kıyafetler tercih ettiği gardırobundaki her parça bir amaca hizmet eder. Kariyer hedefine katkı sağlayacağını düşünürse bir numaralı moda ikonu olur. 

Kova

Geleceğin kadını Kova, yarını belirleyen her detaya şimdiden hakim olmak, olası trendleri bugünden yakalamak ister. Sıradan olana yan gözle bakmayan Kova; gizli butiklerde, tasarımcı ofislerinde, hayal gücünü zorlayacak iddialı kostümcülerde arar stilini. Bu çağın olmayan saçlar, geçmişin derininden gelen ayakkabılar, hiçbir kültüre ait olmayan kıyafetler Kova’dan sorulur. Tutarlı ve sürekli bir tarzı olmayan Kova’lar denemeye de yanılmaya da bayılır, bugün yaptığını bozmak onun için henüz var olmamış yeni bir stilin habercisidir. Marjinal olmayı iltifat kabul eden galaksili Kova sıradan olmaktan kaçınır.

Balık

Ruhu, efsanelerin mistik solungaçlıları deniz kızlarından emanet olan Balık kadını, vücudunu saran, adımlarını belli belirsiz gösteren uzun elbiselerle hayal alemlerinde salınmaya bayılır. İpeksi ve kendinden ışıltılı kumaşlarla zarif bir peri görüntüsü kazanan Balık, dünyevi modaya aldırış etmez. Dantelli bebe yaka gömlekler, desenli uçuş uçuş romantik elbiseler vazgeçilmezleridir. Doğal taşlarla bezenen, ayak bileklerini süsleyen halhalı ve beline dek uzanan saçları büyülü dünyasının habercisidir. 

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.