İşe Hep Geç Kalan Burçlar!

“Gece yatmadan önce, alarmını 06.30’a kurarken “sabah erken kalkıp yürüyüş yaparım, ardından da güzel bir kahvaltı. Duşumu da yapıp işe erkenden giderim” dedi. Sabah gözlerini açtığında ise saat 8.45’ti. Yani bir gece önce kurduğu hayallerini gerçekleştirebilmesi için sadece 15 dakikası vardı. Hayat tabii ki ona bu fırsatı vermedi. Yataktan kalktı, saçını bile düzeltemeden koştura koştura ofisin yolunu tuttu. Ve bugün de saat 9.00’da ofiste olmayı beceremedi”

Bu hikaye tanıdık geldi mi? Kendinden bir parça bulmuş olabilirsin. Bulamadıysan da illa ki bir çalışma arkadaşını görmüşsündür bu hikayede… Hazır mısın bu ofisin hep en son gelip zaman zaman bu durumdan utanan; zaman zaman da sabahın 7’sinden beri orada çalışıyormuş edasıyla takılan burçlarının kimler olduğunu öğrenmeye?

Akşam Yatmaz Sabah Kalkmaz Balık Burcu

Annelerin tabiriyle “akşam yatmayı bilmez, sabah kalkmayı” dedikleri cinsten Balık burçları. Hep akıllarda masum bir tilki dolanırken bir türlü erkenden yatağa girip, keyifli bir uyku rutini tutturmayı becermezler. Oysa akşamları kitap okumak, film izlemek, arkadaşlarla konuşmak gibi birçok rutini de hayatlarının içine çoktan yerleştirmişlerdir.  Ancak uyumamak için televizyondaki en abzürd diziyi bile izleyebilirler. Tabii sabah olunca da bir yandan “ay çok geç kaldım” paniğiyle kendini yer bitirir, bir yandan da “işe en kısa yoldan nasıl gidebilirim” sorunsalının yanıtını arar durur. Şirketin kapısından içeri girdiğinde ise süt dökmüş kedi edasıyla herkese gülümser ve tatlı tatlı masasına kurulur.

Sanki Hep Çalışıyormuş Gibi Davranan İkizler Burcu

Hafta içi hafta sonu fark etmeden feneri nerede söndürdüğü belli olmayan İkizler, her gün işe gitme sorumluluğunu çok güzel bir şekilde yerine getirse de işe her gün saatinde gitmeyi bir türlü beceremez. Akşam hangi arkadaşıyla nerede olacağı belli olmadığı için, sabah kalkacağı saati de yolun mesafesini de kestiremez. Şirket içindeki tuhaf ikili ilişkileri sayesinde bir grup onun geç kalmasını kullanarak herkesi fitnelerken, bir grupta bu durumun çok da önemsiz olduğunu söyleyebilir. Ancak işe geç kalmış İkizler burcu çalışanı, şirkete adım attığı an itibariyle sanki geceden beri mesaideymişçesine çalışıyor izlenimi vererek herkesi kendine hayran bırakabilir!

Bahanelerle Dolu Boğa Burcu

Geç yatmayı pek bir seven Boğa burçları, işe zamanında yetişmek istese de sabah sıcacık yatağından çıkıp hayata adapte olmak konusunda oldukça sıkıntı yaşar. Bu yüzdendir ki her sabah evinin kapısından servise binmek yerine, kendi aracıyla ya da stressiz olsun diye taksiyle işe gitmeyi seçebilir. Şirkete vardığında ise genellikle hiçbir şey yokmuş gibi davranabilir. Yaptığı işleri anlatmaya başlar mesela ve iş arkadaşları cevap vermese bile konuyu uzatmaya devam ederi. Eğer olurda yöneticilerinden ikaz gelirse de bahanelerinin listesi padişah fermanına benzer uzunluktadır.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.