İş Yaşamı Ve Özel Hayatta En Disiplinli Burçlar

Zodyak’ta her burç belli özelliklerle donanırlar. Diğer burçlarla olan ortak yönleri onları birleştirirken zıt yönlerin fazla olması anlaşmazlık doğurur. Şu burçlar iyi, şu burçlar kötü diye sınıflandırmalar da yersizdir çünkü hepsinin kendi içinde olumlu-olumsuz özellikleri vardır. Tüm bunların bir potada erimesi kişilerin karakterlerini oluşturur. Herhangi bir burcun bazı yönleri başka bir burcun bakış açısı ve yaşam biçimiyle örtüşmeyebilir. Mesela iş disiplini ve çalışkanlık bazı burçlara sıkıcı gelse de diğer burçlar için olumlu bir özelliktir. İş yaşamında ve özel hayatında en disiplinli burçların başında gelen Oğlak ve Başakların bu özelliklerini yakından inceleyelim. Sizin yaşam biçiminizle örtüşüp örtüşmediğine kendiniz karar verin.

Oğlak

Toplumda bir arada yaşam belli kurallara bağlanmıştır. Yasaların bireylere verdiği özgürlük sınırında hareket edilir. Bunlar insan eliyle hazırlandıkları için işlevli ve doğru yasalar olmaları kişiye göre değişir. Bazı burçlar bu kurallara ve yaşamın akışı için gerekli olan davranış biçimine uymaktan haz etmezler. Oğlak burçları ise gerek iş gerekse özel yaşamında kurallara uygun hareket etmenin pragmatist sonuçları olacağını düşünürler. Disiplinli ve ölçülü yaşamaya özen gösterirler. Okul hayatında genelde çok çalışıp başarılı olurlar. Sorumluluk sahibi oldukları için iş dünyasında biraz azim, biraz disiplinle iyi yerlere gelirler. Yöneticiliğe, iş yerinin kurallarını uygulamaya elverişlidirler. Kariyeri tırmanırken duygusal hareket etmenin anlamsız olduğunu düşünürler.

Aynı kuralcılığı ev yaşamında da gösterir Oğlaklar, çocuklarına belli prensipler aşılarlar. Onları şımartmamaya da özen gösterirler. Çocuklara balık vermekten değil balık tutmayı öğretmekten yanadırlar. Gereksiz harcamalar yapmaz, eşlerinin ve çocuklarının da harcamalarında aşırıya kaçmasını istemezler. Ev temizliğinde titiz olup dağınıklıktan haz ermezler. Eşyalarını hoyratça kullandıklarını göremezsiniz, dolayısıyla senelerce yeni gibi duran eşyaları vardır.

Başak

Bir diğer kuralcı ve disiplinli burcumuz Başaklardır. Girdikleri her alanda titizce hareket eder, ayrıntıları gözlerinden kaçırmazlar. İş yaşamında çalışkanlıkları ve mükemmeliyetçilikleri ile dikkat çekerler. Sundukları projeler, verdikleri hizmet kusursuz olmalıdır. Bu anlamda kendilerini de eleştirirler. Yönetici veya işveren olduklarında personele kök söktürürler. Detaycı oldukları için projenizin herhangi bir açığı varsa bunu kapatamazsınız hemen fark ederler. Goygoycu, yaptığı işi zamanında teslim etmeyen, disiplinsiz, başarısız bir ekiple asla çalışmak istemezler. Fayda odaklı oldukları için işini sevmek değil o işten sağlayacağı kazanç önemlidir onlara göre. Zaten getirisi olan bir işi sevmeme eğiliminde değildirler. Başak burçlarıyla çalışmanız söz konusuysa bu kriterleri göz önünde bulundurmalısınız.

Ev yaşamında da disiplinli olan Başaklar, temizlik ve hijyen konusunda hassastırlar. Çalışıyorlarsa evlerini muhakkak derli toplu bırakırlar. Kendisinin zamanı yoksa temizlikçi yoluyla bu işi hallederler. Hayat arkadaşı bile olsa aynı evi ve yaşamı paylaştığı insan düzenli, kuralcı olmalıdır. Çalışmayan, iş hayatından kaçınan bir eşe tahammül edemezler. Hayat müşterektir ve eşler üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir. Böylesine disiplinli, planlı programlı bir yaşam tarzı kimilerine göre sıkıcı ve yaşamın güzelliklerini, sürprizlerini ıskalama sebebidir. Bazıları ise bu kurallı yaşam tarzını takdir etmekle birlikte uygulayacak gücü kendilerinde bulamayabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.