İş Dünyasının Kurallarını Ben Yazdım Diyen 4 Burç!

İşinizde gerçekten iyiyseniz neyin ne zaman yapılması gerektiğini bilmekle kalmaz, zaman zaman yanlışlar yapmanın da doğal olduğunu bilerek hatalardan ders çıkarmaya bakarsınız. Sadece hedefler koymakla kalmaz gerçeğe dönüşene kadar da peşlerini bırakmazsınız. Gerekirse gecelerce ofiste sabahlar ya da dünyayı değiştirecek fikirlerinizle kendi işinizin patronu olmak isterken nice fırsatları tepersiniz. Peki ya sen doğuştan gelen girişimci, iş bitirici ruha sahip burçlardan mı yoksa rahat ve dizginleri diğerlerinin almasına izin verenlerden misin?

Oğlak

Söz konusu iş dünyası olduğunda listenin ilk sırasında Oğlak burcunun olmasına kimsenin itirazı olamaz. Oğlak insanlarının iş dünyasında adından bu kadar bahsettirmelerinin sebeplerinden biri çok çalışkan olmalarının yanı sıra işlerini zamanında yapmalarıdır. Nasıl olsa yapılır diyerek işlerini geciktirmezler, doğru zaman ve koşulların oluşmasını beklerken yaşlanmazlar, sadece ve sadece harekete geçerler. Ancak buradan onların düşüncesizce hareket edip, olaya balıklama daldıkları gibi bir anlam çıkaramayız, çünkü Zodyak aleminde bu türden davranışlar sergileyecek en son burçtur kendisi. Bir Oğlak harekete geçtiğinde zaten halihazırda iyi düşünülmüş bir plan, atılacak adımlara dair kafasında bir haritası vardır. Oğlak insanın iş dünyasında bu kadar iyi olmasının sebebi sadece mükemmel bir plan değil bununla da yetinmeyip tüm değişkenleri göz önüne alıp, işler planladıkları gibi gitmezse diye bir de alternatif düşünmeleridir. Hal böyle olunca Oğlaklar değil de kim doysun başarıya, ödüle?

Terazi

Gelelim bir başka doğuştan girişimci, içinde bir patron taşıyan diğer burca. Terazi insanlarının iş dünyasında iyi olmalarının sebebi iş, özel hayat olmaksızın hayatlarında hep olumlu şeylere odaklanmaya çalışmalarıdır. İşler yolunda gitmediğinde karaları bağlayıp yıkılmak yerine nerde ne yanlış yapıldığına, neyin farklı şekilde yapılabileceğini ve bu durumun ilerde nasıl geliştirilebileceğine bakarlar. Olaylara farklı açılardan bakabilme, kendini bir başkasının yerine koyabilme yeteneği sayesinde karşısındakinin ne istediğini kolayca anlayabilir ve buna göre bir strateji oluşturarak yolunu çizebilir. Terazilere göre olaylar ne kadar kötü gidiyorsa gitsin her zaman bir umut her zaman bulunacak iyi bir şey vardır.

Aslan

Ve tabi ki güneşin çocuğu Aslan, onlar olmadan bu listeyi tamamlamayı düşünmek çılgınlık olurdu. Aslanların iş dünyasında iyi olmalarının sebebi cana yakın, güvenilir ve başarısızlıklarını tam tersine çevirmekte gösterdikleri azimdir. Kalabalıklardan beslenen, kendini her anlamda göstermekten hoşlanan Aslanlar diğer insanlarla çalışma konusunda hiç sıkıntı çekmezler, doğuştan gelen liderlik yetenekleri sayesinde çevresindeki insanları hep en iyisini ortaya koymaları için onları teşvik eder, cesaretlendirir. Hal böyle olunca da kimse tutamaz tabi ki Aslanımızı şubelerine şube eklemeye.

Başak

Başakların iş dünyasında iyi olmalarının sebebi pratik, analitik ve diğer insanların kaçırma eğilimi gösterdiği küçük detayları yakalamakta mükemmel oluşlarıdır. Başaklar özellikle hayran oldukları insanlardan gelen dürüst geri bildirimlere ve eleştiriye oldukça açıklardır. Bir eleştiri aldıklarında bunu ciddiye alırlar ve eylemlerine dahil etmeye çalışırlar. Mükemmele ulaşma aşkıyla yanıp tutuşan Başak sırf iş yapmak için iş yapmaz, bütün varını yoğunu ortaya koyarak çalışır ve sonuç olarak ortaya sadece günü kurtaran değil gerçekten hakkıyla yapılmış kaliteli bir iş çıkar. Başak insanı da iş dünyasında sözü geçenler kervanında yerini almış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir