Instagram’ı Filtresiz Kullanan vs. Fotoğraf Koyarken Referandum Yapan Burçlar

Sosyal medya platformları arasında emin adımlarla zirveye yürüyen Instagram, dünya genelinde 800 milyonu aşkın kullanıcıyı elinde tutuyor. Uygulamaya günlük 95 milyon fotoğraf yüklenirken, kalp simgesine 4,2 milyar kere dokunuluyor. “Telefonda var ama pek bakmıyorum ya” diyenler bile günlük en az 15 dakikasını Instagram’da geçiriyor. Özetle azımsanmayacak bir kitle uygulamayı kullanıyor ve yüksek beğeni sayısının peşine düşüyor. Pek tabii türlü türlü insana ev sahipliği yaptığından farklı özelliklere sahip bir ton kullanıcı bulunuyor. Kimileri çektiği bir fotoğrafı doğrudan paylaşıyor, kimileri en iyi fotoğrafı seçebilmiş olmak için yakınlarını darlıyor. Hangi burç hangi tarafta, yeni yazımızda seni bekliyor!

Star Işığına Güvenen Koç

Kendinden emin bir pozla objektife baktıysa bir Koç, tekrar tekrar düşünmez bir daha. Alır eline telefonunu, paylaşır hemen Instagram’da. Aman şu filtreyi kullanayım, aman şu kısmı shoplayayım, aman şu hashtagi kullanayım da beğeni gelsin diye kendini kasmaz asla. Beğenip paylaştıktan sonra milletin ne düşündüğünü mü takacak Allah aşkına? Hiçbir zaman kendini filtrelerin ardına gizlemez ya da başka bir kimliğe bürünmez, olduğu gibi çıkar herkesin karşısına.

Doğru Fotoğraf İçin Saatlerini Veren İkizler

İkizlerin Instagram profili çoğu zaman hangi burçtan olduğunu kolayca ele verir. Kısa sürede değişen tarzlar, bambaşka renkler, farklı düzenlemeler… Çeşitlilik onların kanında var. Daha fotoğraf çekilirken bile bambaşka pozlar yakalar. Telefonu eline aldığında ise hangisinin en iyisi olduğuna dair kendine kendine bocalar. Doğru seçenekten emin olamadıysa yakın arkadaşlarına mutlaka sorar. Gelen yanıtlar içine sinerse ne âlâ, yok düşündüğünden farklıysa o zaman kendi bildiğini okur sonunda. Beğeni sayısının beklentisini karşılaması şart tabii, doğru seçimi yaptığından emin olamaz yoksa.

Arkadaşlarının Onayını Almadan Adım Atmayan Terazi

Teraziler başkaları gibi gezdikleri yerlerde sıradan bir selfie çekilip, Instagram profilinde paylaşmaz asla. Gezerken fotoğraf çekmez, fotoğraf çekmek için gezer hatta. En şık kıyafetlerini alır yanına, nasıl poz vereceğini bile tutar aklında. Birbiri ardına çekildiği fotoğraflardan hangisini paylaşması gerektiğini ise arkadaşlarına danışır mutlaka. Yakın çevresinin onayını almadan story paylaşmak bile yakışmaz ona. Birbiriyle uyumlu fotoğraflardan oluşan estetik Instagram profillerinin sırrı işte tam olarak bunda.

Kimsenin Ne Düşündüğünü Kafaya Takmayan Kova

Dünyada düşünecek onca mesele varken insanların Instagram fotoğraflarına takılmış olmasına anlam veremez bir Kova. Sahiden neden bunca tantana? Ona göre fotoğraf paylaşmak, dijital günlüğüne bırakılmış bir not olsa olsa. Doğallıktan eser bırakmayan filtreleri kullanmayı aklından bile geçirmez. Beğenmeyen de beğenmesin zaten, herkesin zevkine hitap etmek için kendi tarzından ödün verecek değil ya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir