Instagram’da Takipçi Kasan, Like Aldığında Havalara Uçan Burçlar!

Ayranı yok içmeye, tahtırevanla gider lansmanlara, partilere. Sonra bir güzel fotoğraf çekilir, Instagram’a yükler, her saniye kaç like geldiğini kontrol eder. Her beğenide egosu biraz daha şişer. Saat 12’yi vurduğunda ise tıpış tıpış külkedisine döner. Show dünyası işte. Herkes blogger, Youtuber, Instagrammer. Peki ya kendini bu duruma biraz fazla kaptıran, hayatını telefonunun ekranında yaşayan, sosyal medyada fenomen olma işini abartanlar? Popülarite uğruna taklacı güvercin gibi akrobasi yapan burçlar?

Sosyal Medyanın Kralı Aslanlar

Ego kelimesinin Zodyak’taki karşılığı, burçların piri, şahı. Dikkat çekmeyi sever, girdiği her ortamda ilgiyi üzerinde ister. Kendini beğenir, öz güvenlidir. Sürekli şişirilmek, pohpohlanmak ister. Zaafları ise onu sosyal medya batağına sürekler. Giydiğini, yediğini, içtiğini paylaşır, eğlenmek konusunda Şeyma Subaşı’na taş çıkartır. Her gece soluğu başka mekanda alır, storyleriyle evde oturanların ahını sıcak servis yaptırır. Yüklediği her fotoğrafla takipçi sayısını arttırır, yetmediği zamanlar para verip satın alır. Aldığı her like egosunu kabartır, gerçek hayatlar bağlantılarını bir bir kopartır.

Like Peşine Düşen Teraziler

“Hangi burç bir işi sadece başkasına beğendirmek için yapar” sorusunun yanıtı Terazi burcunu işaret ediyor. “Bu tişörtü alayım, Instagram’da kafadan bin beğeni alır”, “Şu mekana gidelim, şöyle en güzelinden birkaç fotoğraf çekinelim”, “Dur tabağı sakın bozma, önce sosyal medyaya yüklemeliyim”. Peki biraz da derine inelim. Sevgili Terazi neden böyle davranıyor, internetteki bir like’ın peşine düşüyor? Acaba çevresini geniş tutmak mı istiyor? Her daim beğenilmeyi, göz önünde olmayı mı hedefliyor? Belki de farkında değil fakat hayatını paylaşırken “an”ı yaşamayı unutup kendinden geçiyor.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.