Selfitise Tehlikesi: Story’si Boş Kalmayan Burçlar Dikkat!

Malum bir kendini gösterme merakıdır aldı başını gidiyor. Acaba aplikasyonlar böyle yaşamamız için diretiyor, hayatın akışı bu yönde mi ilerliyor? Yoksa gerçekten ihtiyacımız olanı, yıllardan beklediğimiz hayat tarzını akıllı telefonlar mı bize veriyor? Artık neredeyse her anımızı sosyal medyada paylaşıyor, nerede olursak olalım anında canlı yayına bağlanıyoruz. Yediğimizden içtiğimize, gittiğimiz yerden, aldığımız 300 liralık rimele… Çekil çekil doyamadık selfielere! Olduğumuzu değil, hep olmak istediğimizi gösterdik Instagram’daki sanal izleyicilerimize.

Fakat işte her şeyin fazlasının zarar olduğu bir kez daha gözümüzün önüne çıkıyor. Amerikan Psikologlar Derneği’nin yaptığı araştırmalar sürekli selfie çeken insanların aslında psikolojik olarak rahatsız olduklarını ortaya koyuyor. Hastalığın isminin de selfitis olduğunu belirterek bulaşıcı olduğunun altını çiziyor. Teşhisi koymak içinse telefonunuzdaki fotoğraf galerisine girip günde kaç selfie çektiğinize bakmanız yeterli.

Biz gelelim selfitis olma potansiyeli taşıyan burçlara! Kendini göstermeyi pek bir seven, artan takipçi sayısıyla ile kasılıp gerilen Aslanlara, sosyal medya denince akan suları durduran İkizler burcuna ve paylaştığı fotoğrafa gelen beğenilerle tatmin olan, hayat yaşam faaliyeti göstermesi için buna ihtiyaç duyan Terazi burcu insanlarına! Gözünüzü korkutmak gibi olmasın ancak selfilisin henüz bir tedavisi yok, siz pek fark etmeseniz de dolaylı yoldan zararları çok mu çok! Üstüne biraz kafa yormayı deneyin, konuyu altlı üstlü iyice bir irdeleyin. Kendinizi her an internet zorunda paylaşmak olmadığınızın, mutluluğun tek bir tuşa  bağlı olmadığının farkına varın! Kaldırın kafayı canım, biraz gözünüzü açın, farklı şeylere odaklanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.