Instagram Delisi Burçlara Doğru Fotoğraf İçin İpuçları!

Artık ne için yaşadığımızı unuttuk, değil mi? Tek hayat gayemiz yediğimiz içtiğimiz şeylerin gezdiğimiz gördüğümüz yerlerin fotoğrafını çekip sosyal medya hesaplarımızda, özellikle Instagram’da paylaşmak. Ha tabii bir de selfielerin! Amaç bazen, dost düşman çatlatmak, bazen kaynananın, görümcenin gazını almak ya da eski sevgilisi kıskançlığından çatır çatır çatlatmak. “Yediğin içtiğin senin olsun, bana gördüğünü anlat” lafını bile tedavülden kalktı, “Bana bir şey anlatma, zaten Instagram story’lerinden, canlı yayınlarından her an ne yaptığını biliyorum” sözü yerini aldı.

Öyle bir dünya işte. Neyse durum böyle bir hal almışken, biz de işinize yarayacak, arkadaşlarınıza, yakın çevrenize fark atmanızı sağlayacak, güzel güzel fotoğraflar çekip Instagram’ı kasıp kavuracak püf noktaları verelim. Öncelikle flaş out, gün ışığı in. Doğal olanı makbul değil miydi her şeyin? Evet, iyi fotoğraf için belki de en önemli etken ışık! Tabii malzemenin de güzel olduğunu varsayıyoruz. Işığınız iyi değil ise ya açınızı değiştirin ya da bir süre bekleyin. Instagram kaçmıyor sonuçta!

Poz vermeyin! Gözünüzü seveyim, “bakmıyormuşum gibi çek panpa” hallerinden sıyrılın, az biraz kendiniz olun. Görün bakın profiliniz like yağmuruna tutulacak, düşmanınız bile kalpli, çiçekli yorumlar atacak. Hayır, herkes bilmiyor mu en yakın arkadaşınızı yanınızda tripot niyetine gezdirdiğinizi. Saatlerce filtresiydi, etiketiydi, altına yazacağınız anlamlı sözdü derken tatilinizi çar çur ettiğinizi. Bırakın canım artık tecahül-i arifi! Egosunu beğenilerde tatmin eden Aslanlar gibi dikkat çekmek istemeyi; başkasının ne düşündüğünü kendisinden fazla önemseyen Teraziler gibi en iyi kareyi yakalamak için çektiğiniz çileyi. Görün bakın hayat daha stressiz olacak!

Instagram Delisi Burçlara Doğru Fotoğraf İçin İpuçları!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.