İnsanların En Fazla Çekindiği Burçlar

Zodyakta iki burç vardır ki bir takım olumsuz yönlerinden dolayı karşılarındaki insanlar onlardan uzak durur ve çekinirler. Gelin, bu herkesin korktuğu burçları ve onlardan neden çekinildiğini hep birlikte inceleyelim.

Karanlık Akrepler

Zodyak’ta insanların en fazla çekindiği burç Akreplerdir. Bunun en büyük sebebi kindarlığı ve intikam hırsıdır. Ortamlarda “Burcun ne?” sorusuna verilen “Akrep” cevabıyla birlikte korku rüzgarları esmeye başlayabilir. İnsanlar eninde sonunda intikamını alır kaygısıyla Akrep burcuna mensup kişilerle ters düşmemeye, onlara yanlış yapmamaya özen gösterirler. Modern astrolojide Mars’la birlikte Akrep’in yöneticisi olarak kabul edilen ve yaşamın karanlık yönlerini temsil eden Plüton Akreplere metafizik, gizem ve cinsellik takıntısı gibi korkutucu özellikleri kazandırmıştır. Her şeyi doruklarda, tutkulu bir şekilde yaşayan bu insanların sınırsız gidişatının varacağı nokta çevresindekileri tedirgin eder.

Aslında Akreplere karşı olan bu çekince hayranlığı da beraberinde getirir. Mesela aştaki tutkuları, vurucu bakışları, keskin zekâları onlara, karşı konulması güç bir çekicilik kazandırmıştır. Herkes onların zodyağın en ateşli burçlarından biri olduğunu düşünür, haksız da sayılmazlar. Akrepler içinde tutku olan hiçbir konudan geri kalmazlar. İlişkinizde onları terk edip geri dönerseniz artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını unutmayın. Sizi sevseler bile intikam hırsı içlerini kemirir durur. Soğuk bir atmosferdeki ateş gibidirler. Etrafa yaydıkları ısının sıcaklığıyla yaklaşıp ellerinizi uzatırken yanma riskinin tedirginliği de duyarsınız. Kesinlikle yüzeysel değil, derin ve özel insanlardır.

Değişken İkizler

Astroloji dünyasında Akrep burçlarından sonra insanların en fazla çekindiği burç İkizlerdir. Bunun temel sebebi değişken ruh halleri ve dengesiz davranışlarıdır. İkizler burcunun yönetici gezegeni olan Merkür bilgiyi, iletişimi, zekayı sembolize eder. Oldukça zeki, becerikli, entelektüel ve sosyal olan İkizler bu özellikleri göz ardı edilerek olumsuz yönleriyle daha çok anılır. İnsanlarla ilişkilerinde farklı tutumlar sergileyen bu burç, bir bedende birden fazla insan barındırır. Partnerini bugün sevgisi ve şefkatiyle göklere çıkarırken yarın ilgisizliğiyle hayal kırıklığına sebep olabilir. Aşkından, duygularından, kafasındakilerden şüphe edersiniz. Sevgisi bile düzenli bir şefkatin garantisi değildir.

İkizler burcunun rahatsızlık duyulan bir diğer özelliği de çabuk sıkılması ve ikili ilişkilerine bunu yansıtmasıdır. Çok beğendiği ve ciddi bir aşka yelken açtığı sevgilisine karşı bir süre sonra soğuma belirtileri gösterebilir. Gözü başkalarına kaymaya başlar ve sadakatsizlik baş gösterir. Oldukça çekici ve hoş olan ikizler burcunu unutmak kolay değildir. Dolayısıyla yukarıdaki özelliklerini iyi bilenler daha en başta onlarla ilişkiye kapılarını kapatırlar.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.