İngiliz Kraliyet Ailesi Üyeleri Hangi Burçtan?

Birbiri ardına gelen dizi ve filmler, evlilikler, bebekler… İngiliz Kraliyet Ailesi şüphesiz son dönemin en ilgi çeken ailesi. Öyle ki attıkları en ufak adım bile magazincilerin dikkatinden kaçmıyor. Aile üyelerinin giydikleri kıyafetlerden, birbirilerine karşı tavırlarına kadar her şey ertesi gün gazetelerde kendine yer buluyor. Tabii bunda aile üyelerinin karakterlerinin payının olduğunu es geçmemek gerek. Kimileri en sert kuralların uygulanmasında diretiyor kimileri modası geçmiş kuralların esnetilmesinden yana tavır koyuyor. Burçlarının etkisi de genelde bu noktada açığa çıkıyor. Peki, aile üyeleri hangi burçlardan oluşuyor?

Kraliçe Elizabeth – Boğa

Babası Kral VI. George’un ölümünün ardından 6 Şubat 1952’de 25 yaşındayken tahta geçen Kraliçe II. Elizabeth Britanya’nın en uzun süre tahtta kalan hükümdarı ve tarihin en uzun süre hüküm süren kraliçesi. 92. yaşına basan kraliçe ayrıca dünyanın en yaşlı hükümdarı unvanının da sahibi. Kurallara riayet edilmesi konusundaki katı tutumu, çarpıcı ve tek renkten oluşan giyim tarzıyla kendi stilini yaratması ve kraliyete duyduğu büyük saygı onun ayırt edici özellikleri. 21 Nisan 1926’da dünyaya gelen Kraliçe II. Elizabeth, bir Boğa tabii ki.

Prenses Margaret – Aslan 

Kraliçe II. Elizabeth’in tek kardeşi ve Kral VI. George ve Kraliçe Elizabeth’in küçük kızları olan Prenses Margaret, yaşamı boyunca en çok konuşulan kraliyet ailesi üyelerinden biriydi. Yasak aşkları, uçarı tavrı, başına buyrukluğu ile sıkça magazin gazetelerinin manşetlerindeydi. Kraliyet değerleriyle arası iyi olmayan ve kendi kurallarına göre yaşamaya çalışan prenses, sigara ve alkole olan düşkünlüğü nedeniyle 2002 yılında 71 yaşındayken hayata veda etti. Cesaret dolu ve sansasyon dolu yaşamından da anlaşılacağı üzere 21 Ağustos 1930 doğumlu bir Aslandı kendisi.

Prenses Diana – Yengeç

Galler Prensi Charles’ın ilk eşi olan Prenses Diana, kraliyet ailesinin belki de gelmiş geçmiş en magazinel karakteri. Tüm istediği sevilmek iken evliliğinin ardından öğrendiği Charles’ın yasak ilişkisi, uzun yıllar sürecek çalkantılı sürecin ilk fitilini ateşledi. Cana yakın tavırları ve samimiyeti ile insanların kalbine dokunmayı başarsa da kraliyet çevresinde ne yazık ki sevilmedi. Yasak aşkları, olaylı boşanması ve trajik bir şekilde sonlanan hayatı ile gazete manşetlerinden hiç inmedi. 31 Ağustos 1997’de yürekleri burkan trafik kazası sonucu henüz 36 yaşında hayatını kaybeden Prenses Diana, sevmeye ve sevilmeye duyduğu açlıkla tipik bir Yengeçti.

Prens Charles – Akrep

Kraliçe II. Elizabeth’in en büyük oğlu Galler Prensi Charles, İngiliz Kraliyet Tahtı’nın en büyük varisi. O da çok sayıda kraliyet üyesi gibi görevleri ile değil aşk hayatı ile manşetleri süsledi. Özellikle izin verilmeyen aşkını gizlilikle sürdürürken yaptığı evliliği ve sonraki çalkantılı dönemi, uzun bir süre magazin haberlerinin baş köşesindeydi. Prenses Diana’nın ölümünün ardından yasak aşkıyla yaptığı evliliği de onun için gecikmiş bir zaferdi. Aşkı için dünyayı karşısına alan Prens Charles, Akrep burcunun bir temsilcisi.

Prens William – Yengeç

Prens Charles ve Prenses Diana’nın en büyük çocuğu olarak dünyaya gelen Prens William, babasının ardından İngiliz Kraliyet Tahtı’nın ikinci varisi. İskoçya’daki Saint Andrews Üniversitesi’nde sanat tarihi öğrenimi gören ve Kraliyet Hava Donanması’nda eğitim alan Prens William, 2011 yılında Kate Middleton ile dünya evine girdi. 3 de çocuk dünyaya getiren ikili, Kraliyet çevrelerinin en sevilen çifti. Mutlu aile tablosundan da anlaşılabileceği üzere genç prens, bir Yengeç tabii ki.

Cambridge Düşesi Catherine – Oğlak

Asıl adı Catherine Elizabeth Middleton olsa da Kate Middleton ismiyle anılan Cambridge Düşesi, ilerleyen yıllarda İngiliz tahtına oturacak çocukların annesi. Prens William’la yolları üniversite yıllarındayken kesişen ve uzun bir sürenin ardından ilişkileri evliliğe giden Middleton, şıklığı ve düzgün tavırları ile kraliyet ailesi üyelerinin en sevilenlerinden bir tanesi. Kuralları yerine getirme noktasında ısrarcı ve geleneklere sıkı sıkıya bağlı Middleton, dünyanın en asil Oğlak burçlarından biri.

Prens Harry – Başak

Prens Charles ve Prenses Diana’nın ikinci çocuğu olan Sussex Dükü Prens Harry, ailenin küçük ve yaramaz üyesi olarak akıllarda yer etti. Gençlik yıllarında uyuşturucu nedeniyle rehabilitasyona girmesi, çıplak görüntülerinin magazin basınına servis edilmesi ve bir partide Nazi kostümü giymesi ile uzunca bir süre ailesinin tepkisini çekti. Hayırsever tavırları ve yaptığı yardımlarla gönüllere giren asi prens, geçmişinin üzerine sünger çekerek geçtiğimiz aylarda ünlü aktris Meghan Markle ile evlendi. Hatalarından ders alan ve aile babası olmaya hazırlanan Prens Harry, bir Başak.

Sussex Düşesi Meghan – Aslan

Kraliyet Ailesi’nin çiçeği burnunda gelini Amerikalı oyuncu ve model Meghan Markle, Suits ve Fringe gibi ünlü yapımlardaki rolleriyle hafızalarda yer etti. 2011 yılında başarısız bir evlilik yaşayan Markle, sosyal yardım çalışmalarıyla adından sıkça söz ettirdi. Ortak arkadaşları aracılığıyla bir araya gelen çift, bir yardım projesinde ilişkilerinin startını verdi. Kraliyet protokollerini bir hayli ihlal etseler de evliliklerine izin çıkmasıyla geçtiğimiz Mayıs ayında evlendi. Şimdilerde ilk çocuğunu dünyaya getirme heyecanını yaşayan Markle, aşkı için kraliyeti dize getirecek kadar güçlü bir Aslandan başka kim olabilirdi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.