İlk Görüşte Aşka İnanmayan Burçlar!

Metroda, okulda, barda ya da sokak ortasında. Önce kalbinin ritmi artar, sonra midene doğru tarif edemediğin bir his başlar. Gözlerini kaçırırsın, yüzün kızarır, adımların karışır. İki saniye içinde vücudunda olan biten değişimleri çaktırmamaya çalışırsın. Bulunduğun ortamda kalmakla çıkıp gitmek arasında kalırsın. İlk görüşte aşka inanır mısın? Yoksa Oğlak ve Başak burçları gibi bu görüşe katılmayanlardan mısın?

Rasyonel Başaklar

Mantığıyla hareket eden Başak insanı için ilk görüşte aşk yoktur, mükemmel uyum vardır. Pembe hayaller kurmaz, helyum doldurduğu balonlarla imkansız aşklara yelken açmaz. Gerçekçi davranır, atacağı adımın sonrasını görür. Hoşlandığı biri olursa şöyle bir göz ucuyla bakar, mikroskop gözleriyle tepeden tırnağa kılı kırk yarar. Kontrollüdür. Fevri davranmaz, duygusal davranıp kendini kandırmaz. Zaman, mekan, içinde bulunduğu ruh hali gibi her faktör onun için önemlidir. Belki de tüm bunların nedeni duygularını açığa vuramadığı içindir.

Ölçülü Oğlaklar

Oğlak burcu sürprizleri, anlık gelişmeleri, duygusal değişimleri sevmez. İlk görüşte aşkmış kafalarına hiç gelemez. Olgundur, ölçülüdür, kontrollüdür. Davul bile dengi dengine çalar görüşündedir. Sokak ortasında gördüğü insana aşkını ilan etmez, yoluna güller dökmez. Kalbi küt küt atmakmış, midesinde kelebekler uçuşmakmış pek bilmez. Standartları vardır, kendisinden taviz vermez, kimse için ölüp bitmez. Hayatına biri girecekse eğer yanına yakışmalı, ailesine karşı yüzünü kara çıkartmamalı. Ve tabii her şeyiyle onun hayat tarzına uyum sağlamalı.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.