İlk Buluşmada Hangi Burcu Nasıl Kendinden Soğutursun?

Bir arkadaşlık uygulaması karşındaki kişi için çok şey söyler: Dış görünümü, yaşı, nerede yaşadığı, hangi eğitimi aldığı, ne iş yaptığı… Hepsi de bir ilişki için ilk kıvılcımı çakmak için yeterli. Biraz zaman geçer taraflar iyice birbirini tanır, sohbetin kıvamı koyulaşır. Çok geçmeden de ilk buluşma ayarlanır. İlk buluşma deyip geçmemek gerek tabii. İlişkinin geleceğini belirleyen tamam mı, devam mı sorusunun yanıtı doğrudan bu buluşmada gizli. Yapılan çok sayıda araştırma da kadınların ilk 1 saat, erkeklerinse ilk 15 dakika içinde karşısındaki kişinin kendine uygun olup olmadığına karar verdiğini ortaya koyuyor. Kimyalar tuttuysa, ne âlâ! Yok elektrik alınamadıysa yandı gülüm keten helva. Sevgisi gözlerinden okunan birine evlilik programlarındaki gibi “Senden pek elektrik alamadım” diyecek halin yok sonuçta. Korkma, burcuna uygun olarak ilk buluşmada suçlu taraf olmadan ipleri nasıl koparabileceğine dair tüyolar yeni yazımızda.

Koç: Yalanlarınla Sabrını Taşır, Keçilerini Kaçır

Her şeyin başında Koçlar, ilişki kurması kolay kimseler. Samimiyetiyle anında dikkatleri üzerine çeker, sıcakkanlı davranışlarıyla karşısındakini muhakkak etkiler. Benzer şekilde kendisini aşkın rüzgarına kaptırabilmesi için de karşısındakinin doğal ve içten davranmasını bekler. Tahammül edemedikleri tek bir şey varsa o da yalan! İlk buluşmada bir Koçu kendinden soğutmak isteyenlerin yapması gereken belli, o güne dek söyledikleri her şeyin yalandan ibaret olduğunu göstermeleri.

Boğa: Telefonunla İlgilen, Gerekirse Oyna

Arkadaşlık uygulamalarına girip birilerini düşürmek, keyifli vakit geçirmek ya da insanlarla gönül eğlendirmek pek Boğaların işi değil. Birileriyle tanışıp, işi buluşmaya kadar getirdiyse niyeti mutlaka ciddidir. Kalplerine girmek isteyenlerin içten bir şekilde iltifatlarla gönüllerini okşaması yeterli. İlk buluşmada umduğunu bulamayıp, Boğayı elinden kaçırmak isteyenlere tavsiyemiz ise onları göz ardı etmeleri. Telefonuyla ilgilenen, Twitter’daki bir espriye gülen ya da oyun oynayan birine anlayış gösterebilmeleri asla mümkün değil.

İkizler: Konuşmasına Müsaade Etme, Onu Dinleme

İkizler, arkadaşlık uygulamalarında eşleştikten sonra ilk mesajı atan, karşı tarafın ilgisini çekecek sohbet konularını ustalıkla bulan ve gerektiğinde saatlerce konuşan burçlardan biri. İlk buluşmada da farklı bir senaryo uygulamaya koyacak değil. Karşısındakinin ağzını açmasına fırsat tanımadan onun adına söylenmesi gerekenleri bile söyleyebilir. Konuşmasına fırsat vermemek ya da söylediklerine kulak asmamak buluşmadan paçayı kurtarmak için en çıkar yol. Bizden söylemesi.

Yengeç: Düşüncesiz Ol, Ayarı Kaçır, Kaba Davran

İlk buluşmaya midesinde kelebekler uçuşa uçuşa giden burçlardan biri Yengeçler. Buluştukları kişi belki de bir ömür boyu mutlu olacakları kişi, kim bilir? Böylesi bir beklentiyle partnerinin gözlerinin içine bakan kişiye daha ilk buluşmadan kimyamız tutmadı nasıl denir? Bizden bir tavsiye. Düşüncesiz ve kaba davranışlar onların gözünde her daim eksi puan demek. Karşısındaki garsona kötü davranıyorsa buluşma daha orada bitmiştir mesela.

Aslan: Her Şeyine Bir Kulp Bul, Eleştiri Oklarını Savur

Bir Aslanla arkadaşlık uygulamalarında eşleşmek, ilk buluşmaya ikna etmek öyle her baba yiğidin harcı değil. Eğer kabul edip buluşmaya geldiyse yüksek özgüveni karşısında kimyaların uyuşmadığını söyleyebilmek baya baya cesaret işi. İpleri koparmak için ondan medet umanların yapmaları gerekense basit. Kendine güvenen yapılarına nişan alıp, eleştiri oklarını savurmak. Masadan bir hışımla kalkıp, arkasına bile bakmadan çekip gidecektir.

Başak: Olabildiğince Abartılı Davran, Kahkahalar At

İlk buluşmaya ikna edilmesi en güç burçlardan biri pek tabii Başaklar. O aşamaya gelene dek doğru kişiyle birlikte olduğuna inanmalı, yarın bir gün bir aksilikle karşılaşmayacağına kanaat getirmeli ve mükemmel tercihi yaptığına güvenmeli. Olası bir hayal kırıklığında dünyaları başına yıkılacakmış gibi davranabilir. Bu yüzden, ilişkiye devam etmeme kararı ona bırakılmalı. İnsanların dönüp bakmasını gerektirecek ölçüde yüksek sesle konuşmak, onu spot ışıkları altına koymak ilişkiyi başlamadan bitirmesini sağlamak için yeterli.

Terazi: Burnunu Karıştır ve Konuyu Sonsuz Dek Kapat

İlk buluşmalar Terazilerin uzmanlık alanı. İlk kez çıkacağı kişinin karşısında ne giyeceğini, nereye gideceğini, nasıl davranacağını herkesten iyi bilir. Yakınlarının tavsiye için başvurduğu yegane kişi de kendisi. İlk buluşmadaki nezaketlerine karşı olumsuz bir şey söyleyebilmek güç olsa da onları her şeyi bitirme noktasına getirmek oldukça kolay. Kıroluk düzeyinde davranışlarla onu utandırarak ya da burun karıştırmak gibi midesini kaldıracak davranışlarla!

Akrep: Tuvalete Gittiğinde Telefonunu Kurcala ve Tabii Ki Yakalan

Akreplerin çekici aurasının yanında korkutucu bir havasının da olduğunu kimse inkar edemez. İlk buluşmaya kadar getirip, “Yok, istediğim kişi sen diyebilmek” neredeyse imkansız. Yarın bir gün yaptığına pişman olmak istemeyen herkes ayrılık kararını ondan duymak için çaba harcamalı. Nasıl mı? Özel hayatına bodoslama dalarak! Buluşma sırasında telefonuna el atmak, mesajlarını okumak ya da fotoğraflarına izinsiz bir şekilde bakmak kesin sonuç sağlayan yollardan başlıcaları.

Yay: Kişisel Sorunlarından Bahset, Kasvetinle Boğ

Keyifli flörtlerin insanı Yaylar, öyle kriter falan sunmaksızın hoşuna giden herkesle buluşabilir. Her şeyi oluruna bırakma ve anın tadını çıkarma modunda yaşadığından hayatına soktuğu kişiler konusunda pek seçici değil. Beklentisi, partnerinin yanında keyifli zaman geçirebilmesi. İçi sıkılıyorsa ya da gözlerini devirmeye başladıysa buluşmanın ardından bir mesaj bile atmayacağı garanti edilebilir. Daha ilk buluşmada her şeyi bitirmek isteyenlerin dikkatine!

Oğlak: Laubali Davran, Hatta Yanağından Makas Al

İşin doğrusu Oğlaklar öyle arkadaşlık uygulamalarından ya da sosyal medyadan insanlarla tanışıp, buluşmalar ayarlayacak karakterde biri değil. Eğer işler farklı gelişti ve sanal sohbet yüz yüze tanışmaya evirildiyse bile mutlaka niyetleri ciddidir. İlk buluşmadan sonra aileleri tanıştırmak için gün kollayabilir. Geç olmadan her şeyi bitirmek isteyenlerin ise laubali ve ciddiyetsiz tavırlara başvurmaları defterden silinmek için en geçerli sebeplerden biri olabilir.

Kova: Ona Sevgi Sözcükleri Söyle, İşini Garantiye Al, Aşkım De

Gereksiz samimiyetlere gelemeyen Kovalar, arkadaşlık uygulamalarında genelde bir profili arar. Zaman geçirmesi keyifli, biz şimdi neyiz moduna girmeyecek kadar açık fikirli ve sıkboğaz etmeyecek kadar da bağımsız karakterde bir kişi… Nitekim kendisi de öyle biri. İlk buluşmada kimyalar tutmadıysa ayrılık isteyen taraf Kovaların kişisel alanlarına doğrudan hücum ederek istediğini elde edebilir. Yaşamlarında izi bile kalsın istemeyenlere açık bir reçete: Elini tutmaya çalış, fotoğraf çekilip altına kalp koyarak paylaş, arkadaşlarına sevgilim diye tanıt…

Balık: Anlayışsız Ol, Gerçekleri Dank Diye Yüzüne Vur

Balıkların arkadaşlık uygulamalarında da ilk buluşmalarında da beklentileri her daim büyük. Hatta buluşmadan bile doğru kişiyle birlikte olduğuna kendini inandırabilir. Aksini düşünse zaten hiç iletişime bile geçmeyecektir. İlk buluşma anı gelip çatmış ancak arada en ufak bir kıvılcım bile yoksa Balıkları üzmeden bu işten sıyrılmanın formülü belli: Anlayışsız ve kaba davranmak, kırıcı sözlerle doğrudan ipleri koparmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir