İlk Buluşmada Çuvallayan Burçların Yaptığı Gaflar

“Hayattaki en önemli altın kural nedir?” diye sorarsanız, bu soruyu kesinlikle “denge” diye cevaplarız. Dozajı ayarlamak, sınırları korumak, karşınızdaki insanı ilk buluşmada kaçırmamak gerek. Eğer ki tekrar görmeye niyetiniz varsa tabii. Fazla mı üstüne düştünüz? Yoksa cool olacağım derken buz dağına mı döndünüz? Tamam belki kendiniz gibiydiniz ancak kontrol duvarını darmaduman ettiniz. Dilinize hakim olamayıp karşınızdaki insanı bezdirdiniz. Sonra kendinizi yiyip bitirdiniz. Peki neler söylediniz? Hangi burca aitsiniz? İlk buluşmada hata yapmama şansına sahip misiniz?

“Ne Kadar Maaş Alıyorsun” Diye Soran Oğlaklar

İsterseniz kimlik numarasını da sorun, banka hesaplarına el koyun. Destur arkadaş! Bak Burcu Esmersoy olayı daha yeni patlak vermiş, siz hala adamın cüzdanının ne kadar kabarık olduğunu görmek için deveye hendek atlatmaya, cambaz olup ip üstünde zıplamaya mı çalışıyorsunuz? Biz söyleyelim, karşınızdaki insanın arkasına bile bakmadan kaçmasına neden oluyorsunuz. Sanki bütün planlar yapılmış, imzalar atılmış, masanın altından kocanızın ayağına basmaya çalışıyorsunuz. Her şeyin bir yeri ve zamanı olduğunu söyler, ilk buluşmadan maddi konulara girmemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Zengin koca arayan kadın damgası yemek istemezsiniz değil mi?

“Hep Senin Gibi Birini Aradım” Diyen Yengeçler

“Kaçan kovalanır” diye bir şeyin olduğunu biliyorsunuz. Tamam, taktik yapmayın fakat ilk görüşte karşınızdakinin üstüne de atlamayın. Biraz sakin olun, fare kapanınızı sonraki buluşmalara saklayın. Ayrıca 7 milyarlık dünyada bu kadar arayıp da bulamamışsanız, sorunu biraz da kendinizde arayın. Aceleci davranmayın, üstünde herhangi bir baskı kurmayın. Akışına bırakın, anı yaşayın.

10 Dakikada Bütün Hayatını Anlatan İkizler

Bir insanla iletişim kurabilmek, sohbet edebilmek sizi gecenin sonunun nerede biteceğini gösteren en büyük sinyaldir. Ama abartmanın alemi yok, bütün sırlarınızı ilk 10 dakikada masaya dökmenin bir manası da! Bir şeyler anlatırken aralara bir boşluk bırakın, tabi bir de derin derin nefes alın! Liseden beri kırdığınız cevizleri anlatmayı kesip, biraz karşınızdakinin sizi dinlerken verdiği tepkileri anlamayın.

“Yalnız Kalmayı Seviyorum” Diyen Akrepler

Cool olmanın ayarını kaçırdınız, yalnız kalabildiğinizi anlatayım derken karşı tarafı kırdınız. Tabii haklısınız, her insan yalnız kalabilmeli, ayakları üstünde durabilmeli. Fakat karşısındaki insanla ne amaçla buluştuğunun da fark etmeli! Madem yalnız kalmaktan mutlusun, keyfin yerinde, otur evinde televizyon izle. Abartmayalım. Merak etmeyin, karşınızdaki insanla konuşmaktan, görüşmekten keyif aldığınızı ifade ederseniz, nikah masasına oturmak zorunda değilsiniz.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.