İlişkinin İpini Kendi Ellerinle Çekme! Bu İki Kelimenin Yakınından Bile Geçme!

İlişkinizde yaşadığınız sorunların üzerine gidiyor, altında yatan gerçekleri sorguluyor musunuz? Yoksa üstünü kapatıyor, uzunca bir süre konunun kapanmasını bekliyor, fırtına öncesi sessizliği mi oynuyorsunuz? Bazen birlikteliğinizi zedeleyen, ilişkinizi ayrılığa götüren nedenlerin altında küçük şeyler yatabiliyor, erken farkına vardığınız durumda partnerinizle aranızı düzeltme şansı yakalayabiliyorsunuz. İşte o minik detaylardan, aslında “normal” görünen kelimelerden sadece ikisi: Hep ve hiç!

Tek başına pek bir anlam ifade etmeyen bu iki sözcüğün cümle içlerindeki etkisini düşündünüz mü hiç? Hep geç kalıyorsun! Hiç aramıyorsun! Hep aynı şeyi yapıyorsun! Hiç özen göstermiyorsun! Hep bencil davranıyorsun! Hiç beni umursamıyorsun! Belki şimdi biraz daha anlaşılabilir hale gelmiştir bahsettiğimiz durum. Evet, hep ve hiç kelimeleri eylemlere sadece süreklilik sağlamıyor, aynı zamanda karşı tarafı suçlama görevi de görüyor. Kontrol mekanizması oluşturan partneriniz de gün geçtikçe sizden soğumaya başlıyor. İlişkisine olan umudunu kaybediyor. Peki hangi burçlar bu iki kelimeyi kullanmadan yapamıyor? Olayları biraz abartıp, karşı tarafı günah keçisi ilan ediyor?

Her konuyu abartmayı seven, dilinin kemiği olmayan Yaylar, bir kere yaşanmış bir şeyi bile hep ve hiç kelimeleriyle destekler, en az elli kere yaşanmış gibi lanse eder. Eleştirmeye doyamayan Başaklar ise sorunu kendinde aramaz, büyük resmi görmek için zamanını harcamaz. Sadece detaylara takılır, partnerini suçlamaya bayılır. Ve gelelim Oğlaklara. Kendinden taviz vermeyi sevmeyen, prensiplerinden vazgeçmeyen, kısıtlama konusunda ilk sıraya yerleşen bu arkadaşlar, hep ve hiçi sıkça kullanır, aynı zamanda yaptığınız şeyi tekrarlamamanız için bir güzel uyarır. Acaba sevgilisinin giderek uzaklaştığının da farkında mıdır? Bir sormak lazım, öyle değil mi?

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir