İlişkilerdeki En Tatsız Tartışmayı En Çok Hangi Burç Tetikliyor?

Nasıl başladığını hatırlıyor musunuz? Arkadaş ortamındaki kaçamak bir bakışla ya da flört etmek için birini aradığınız bir zamanda cep telefonunuzdaki uygulamada. Küçük bir ihtimalle metroda, uçakta ya da köşedeki küçük kahve dükkanında. Belki başlarda hoşlanmadınız, belki bir gece takılıp arkanıza bakmadan kaçacaktınız. Belki de ilk görüşte aşık oldunuz, kendinizi kaptırdınız. Daha ilk görüşte gelinlik giyeceğiniz, çocuğunuzu kucağınıza alacağınız günlerin hayallerini kurdunuz. Mutlu da oldunuz, hüsrana da uğradınız. Çabaladınız durdunuz, kaçmak istediğiniz anlarda bir an düşünüp duruldunuz. Yeri geldi büyük kavgaların ortasında kendinizi buldunuz, yeri geldi birlikte savaşıp mücadeleye koyuldunuz. Öyle böyle derken kendinizi en sonunda duruşma salonunda buldunuz.

İlişkilerde En Kavgacı Burçlar Hangileridir?

Peki ya sorun neydi? Onca yaşanmışlığı silip atacak sadece tek bir sebep miydi? Belki de kıvılcımı çıkaran sorun başka bir şeydi. Aslında problemin sinyali ilk buluşmada verişmişti. Geçici bir şey de olabilirdi, yıllar sonra hiç beklemediğiniz anda ortaya da çıkabilirdi. Vesselam öyle de oldu. Günümüz dünyasındaki en büyük güç haline gelen para, ilişkiniz üzerinde de artık söz sahibi olmuştu. Yıllarca emek vererek büyük bir sabırla suladığınız çiçek boynu bükük bir şekilde solmuştu.

İlişkilerdeki Tatsız Tartışmayı Hangi Burç Tetikliyor?

Konu uzun mu uzun. Nereye çeksen oraya gelecek kıvamda. Biz yine ilk buluşma kısmına dönelim. Hatırlıyor musunuz, masaya hesabı istediniz, anlık da olsa karşınızdaki kişiyle göz göze geldiniz. Acaba Alman usulü mü yapılacak yoksa karşı taraf centilmen bir erkek gibi mi davranacak? Elinizi cebinize götürmeseniz yanlış mı anlaşılacak? Şeytan ayrıntıda gizli! Bu kadar küçük detaylar ilişkiler üzerinde etkili mi etkili.

Tartışmayı En Çok Hangi Burç Tetikliyor?

Zamanı biraz ileriye saralım. İşler biraz ciddileşti. Nişan kız tarafının, düğün erkeğin diye yine bir para muhabbeti geçti. Beyaz eşyası, çeyizi, perdesi derken olay resmen alacak verecek ilişkisine döndü. Hele araya bir de aileler girdi mi! Siz zaten sonrasını daha iyi biliyorsunuz. Konuyu o kadar detaylandırmaya gerek yok. Hadi bunu da atlattık diyelim. İş geldi kiraya, faturalara, ortak harcamalara. Hayat gerçekten müşterek miydi? Yoksa evlilikler, ilişkiler duygusallıktan çıkıp geçim derdi nedeniyle pek mi profesyonelleşti?

Dedik ya her taşın altından çıkan bir konu! Biraz da ev içindeki durumlara göz atalım. Maaş eşitsizliği, gelir dengesizliği, kariyer hedefleri. Çoluk çocuk derken ekonomik özgürlüğün kuş gibi uçup gitmesi. Eşinizin yaptığınız alışveriş sonrası fişleri, faturaları didik didik etmesi, sonra karşınıza geçip oturup dudaklarını büzmesi. Konu uzar gider. Peki hangi burçlar ilişkilerdeki en tatsız tartışmayı tetikler, durmadan maddi konulardan bahseder?

Kalplerini kırmak istemeyiz ancak bu sorunun karşılığında sadece iki burcun ismi yer alıyor. Kendilerini her an güvende hissetmek istediği için maddiyata fazla önem vermesiyle bilinen Boğalar, zor zamanda kıt kaynakları yöneteceğim diye cimrilikte sınır tanımayan Oğlaklar. Her ikisi de para muhabbeti yapmaya bayılır, maddi konular arasında kaybolurlar. Garantici yanları, temkinli tavırları ilişkilerini rüzgar gibi savurur, kendilerini en sonunda hakimin karşısında bulurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.