Burcuna Göre İlişkide Olmanın Hangi Yanı Seni Korkutuyor?

İster kabul edin ister etmeyin herkes hayatında birinin olmasını, ona kendisini biricik hissettirmesini arzular. Âşık olduğunuz biriyle olmak mükemmel olmasına mükemmeldir ama ah o ilişkiyi mahveden korkular yok mu? Burcuna göre ilişkide olmanın seni en çok korkutan yanını açıklıyoruz.

Koç Burcu;

Hayatını hız şeridindeymişçesine yaşamayı seven sevgili Koç seni şu hayatta en çok korkutan şeylerden biri sevgilin ya da ilişkin yüzünden hızını düşürme fikri olabilir. Sana göre hayat hareket demektir, macera demektir. Hele bunları sevdiğin kişiyle yapmak o kadar güzel ki. Peki ya hızına yetişemeyen bir sevgilin varsa? İşte bu düşünce bile tek başına seni korkutmaya yetiyor.

Boğa Burcu;

Senin için bir ilişkide başına gelebilecek en kötü şey tüm benliğinle sadık olduğun ve güvendiğin kişinin sana ihanet etmesi. Güvenini ve saygını kazanmak öyle iki dakikada gerçekleşecek bir şey değil. Üstüne bir inatçı oluşun ve her elini kolunu sallayanı hayatına almayışın eklenince, biri hayatına girdiğinde hep orada kalsın istiyorsun. Sen sadakat yemini ettiğin o kişi için dünyanın öbür ucuna bile gidebilecekken, onu sana ihanet etmesi canını bu yüzden bu kadar acıtıyor.

İkizler Burcu;

Zodyak aleminin neşeli ve haylaz çocuğu. İkizler olarak kişiliğini kimle olduğuna, nerede olduğuna göre ayarlamaya o kadar alışmışsındır ki derinlerde bir yerde kim olduğunla yüzleşmekten korkuyorsun, hatta belki bu konu üzerinde düşünmedin bile. Ama kötü bir haber bir ilişkideyken eninde sonunda kendin olmak zorunda kalacaksın ve bunun senin için ne anlama geldiğini öğrenmekten korkuyorsun.

Yengeç Burcu;

Hassaslığınla hatırı sayılır bir üne sahip olan Yengeç burcu ilişkide yara almaktan ölüm gibi korkuyorsun. Acıyı çok yoğun bir şekilde hissettiğin için, kendini aşkın seni savunmasız bırakan kollarına atmaktan korkuyorsun. Duygularını çoğunlukla içinde yaşamayı tercih ediyorsun, mahremiyet senin için hala önemli bir kavram. İşte bu yüzden bir ilişkideyken karşındaki kişinin senin derinliklerine ne kadar sızabileceği konusunda ister istemez bir telaşa kapılıyorsun.

Aslan Burcu;

Gelelim burçların assolisti olan Aslan burcuna! Bir ilişkide olmanın seni en çok korkutan yanı tabi ki de seni gölgede bırakan bir sevgili olsa gerek. Bir Aslan olarak her zaman sahne ışıklarının en çok aydınlattığı kişi olmak istiyorsun. Peki ya kendini seni ışığıyla gölgede bırakan biriyle bir ilişkide bulduysan ne yapacaksın? Bu durumu göz ardı edip aşkına sahip mi çıkacaksın yoksa sevgiline her seferinde kimin daha üstün olduğunu mu göstermeye çalışacaksın? İşte bu korkunç ikilem seni bir kuyudan bir başkasına atıyor.

Başak Burcu;

Bir Başak olarak en çok korktuğun şey, ilmek ilmek ördüğün mükemmel planlarının ilişkin ya da o harika sevgilin tarafından bozulması fikri. Doğuştan mükemmeliyetçi bir yapıya sahipsin ve sana göre her işi yapmanın bir adabı var. Bir ilişkide olduğun zaman ne yazık ki o planlı hayatını ilişkine göre yeniden ve yeniden ayarlamak durumunda kalacaksın. İşte bu fikir seni senden almaya yetiyor da artıyor.

Terazi Burcu;

Herkesin sevgilisi bir burç olma yolunda birinciliğe aday olan Teraziyi bir ilişkide en çok korkutan şey sevgilisinin ona olan aşkının bir balon gibi sönüp gitmesi. Sen sanki çevrendeki herkesi mutlu etme misyonuyla dünyaya gelmiş gibisin. Bu yüzden bir kere birinin kalbine girdiğinde oradan ömür billah çıkmak istemiyorsun. Hayat sevince güzel mottosuyla yaşadığın için, herkes herkesi sevsin ama en çok da seni sevsinler istiyorsun. O yüzden sevgilinin sana olan sevgisinin tükenmesi mi evlerden ırak!

Akrep Burcu;

Gizemin ve tutkunun vücut bulduğu burç olan Akrepler için ilişkide olmanın en çok korkutan yanı kendilerini ne kadar açmak zorunda kalacakları düşüncesi. Doğuştan çok iyi bir gözlemcisin evet ama konu paylaşmaya gelince o kadar da istekli biri olduğun söylenemez. Çevrende neler olup bitiyor, kim aslında ne düşünüyor ne hissediyor bunları incelemeye bayılıyorsun ama sana “hadi biraz daha senden bahsedelim” denildiğinde ketum kişiliğinle karşındakini daha da meraklandırıyorsun. Ama bir ilişkinin içindesin ve el mecbur kendinden bahsedeceksin.

Yay Burcu;

Ben özgürüm sadece özgürüm diye gezen Yay burcu için en korkuncu sevdiği kişi tarafından özgürlüğünün kısıtlanması, onu yapma bunu deme diye üstüne üstüne gelinmesi olabilir. Sen bir Yaysın bu hayata dünyaya çılgınlar gibi gezmek ve içinden nasıl geliyorsa öyle yaşamak için geldin. Buna kimsenin bir itirazı olamaz. İçinden bir ses sana evcilleşmeye başladığını ya da birine biraz fazla bağlandığını söylediğinde çanlar amansızca senin için çalmaya başlamıştır bile. Evet bir ilişkide olmanın seni en çok korkutan yanı olduğun kişi olmaktan çıkma düşüncesidir.

Oğlak Burcu;

Zodyak aleminin en çalışkan çocuğu. Her zaman için hayata geçirilmeyi bekleyen bir projen var. “Aman Allah’ım bu kadar işin içinde bir ilişki mi?” Sen hayallerini hayata geçirmek için delice yaptığın işe odaklanmak isterken, sevgilinin çıkıp dikkatini dağıtması fikri seni ürkütmeye yetiyor ve içinden bu ilişkinin seni ne dereceye kadar önemsiz işlerle uğraştıracağını tartıyorsun. İşin çok zor.

Kova Burcu;

Duygularınla yüzleşmek ve bunu sevgilinle paylaşmak mı? Bir Kova olarak duygusallığın doruklarında yaşadığını söyleyemeyiz. Hayatını akıllıca ve mantık prensiplerine göre yaşamak senin için yapılabilecek en iyi şey. Ama şöyle bir şey var ki, aşk bir oyun ve duygular bu oyunun en önemli unsurlarından, öyle ya da böyle onları öğrenmek zorunda kalacaksın.

Balık Burcu;

Bir Balık olarak ilişkide olma fikrinin seni en çok korkutan yanı hayallerindeki aşkı yaşayamamak olabilir. Kendi hayal dünyanda aşkla ilgili o kadar fazla düşüncen ve senaryon var ki, beklentilerin adeta Everest’in zirvesine göz kırpıyor. Ama hayat bu ilişkide dibe batmak da var zirveye çıkmak da. Kurduğun hayallerin paramparça olma fikri seni gerçekten korkutuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.