İlişki Öncesi Burçları Anlama Rehberi!

Aşk strateji gerektiren bir oyun! İlk etapta karşı tarafın dikkatini çekecek bir hamle yapılmalı, kartları doğru oynayarak gerektiği yerde gerektiği şekilde davranılmalı, hatta eğer gerekirse kişi kedinin fareyle oynadığı gibi partnerine oyunlar oynamalı… Adı aşk bunun, her yol mübah! Bilinmesi gerekense karşı tarafın da benzer bir yol izleyebileceği. Soğuk bir yüzle maskelediği hisleri için belki de blöf yapıyor, kim bilebilir? Dememiz o ki aşk oyununu kazanmak zor. Karşı tarafın hislerini ele veren ip uçlarını görebilmek ise imkansız değil. Flört aşamasını ilişki evresine taşımak isteyenlerin partnerlerinin burçlarını bilmesi, bu konuda onlara yol gösterebilir.

Zoru Oynamayı Seven Koç

Koçları dürüst ve dobra kişilikleriyle tanısak da söz konusu aşk olduğunda herkes gibi birtakım oyunlara başvurabileceklerini akılda tutmak gerek. En çok kullandıkları taktik ise zoru oynamaları. Karşılarındaki kişinin sahiden onu sevip sevmediğini anlaması için yılıp usanmadan peşinden koşturması şart. Yoksa nasıl kendilerini hak edecek çapta biriyle birlikte olduklarına kanaat getirebilir ki? Koçlar için eğlenceli partnerler içinse zorlu bu maratonda bitiş çizgisi, uzun ömürlü bir aşkın başlangıcı olabilir.

İlk Adımı Karşı Taraftan Bekleyen Boğa

Boğaların flört evresinde takılı kalması görülmüş şey değil! Mutlaka bir yerden sonra ilişkiyi ciddiye bindirmeyi ve ayakları yere sağlam basacak şekilde hayatını yürütmek için çaba gösterecektir. Tek bir şartla! Karşısındakine gerçekten güvenebiliyorsa… İlk teklifin karşı taraftan gelmesini beklemesinin ya da buluşmanın ardından mesaj atan taraf olmaktan çekinmesinin sebebi tam da bu. İlişkiyi bir sonraki aşamaya taşımak isteyen partnerinin hislerini açıkça belirtip, ilk adımı atması süreci bir hayli hızlandırabilir.

Karşı Tarafın Sabrını Sınayan İkizler

Flörtözlük konusunda kimselerin eline su dökemediği İkizler, ilişkide yarın bir gün başlarına ne geleceği noktasında fazlasıyla tecrübeli. Bunlardan ilki hızla değişen modlarına herkesin uyum sağlayamayacağını bilmeleri. İlişkide soruna dönüşmesindense daha yolun başındayken bir sıcak bir soğuk tavırlarıyla karşı tarafı şaşkına çevirebilir. Gerçi bu bir tür oyun değil, ilerleyen zamanlarda gerçekleşeceklerin bir tık daha erken perdelenmesi. Partnerinin ilgisinde ve sevgisinde en ufak bir değişim bile yaratmadıysa artık ilişkiye hazır demektir.

Küçük Adımlarla Büyük Sonuçlar Bekleyen Yengeç

Her şeyin başında Yengeçler kendilerini uzun uzadıya anlatmaktansa doğrudan anlaşılmayı bekleyen karakterler. Hisleri konusunda karşı tarafa ne kadar sinyal verirler ya da anlaşılırlar, orası muamma. Flörtleri sırasında dudaklarından istemsizce dökülen bir sevgi sözcüğü, küçük bir dokunuş ya da içten bir gülüş çoğu zaman onların nazarında “Seni seviyorum” demek yerine yolladıkları küçük mesajlar olabilir. Karşısındaki de onun dilini çözmeyi ve büyük jestlerle kalbini kazanmayı bilmeli. Romantik ideallerine ulaşabildiyse ancak o noktada ilişkiye start verir.

Ulaşılmaz Rolüne Bürünen Aslan

Bir Aslanın istedikten sonra elde edemeyeceği hiç kimse yok. Yanına yakışanı bulması ise bir hayli zor. Belki de bu yüzden daima kovalayan değil kaçan tarafta. İlişkileri öncesinde ulaşılmazı oynamalarına kanmamak şart. Bu noktada flörtlerinin ilişki aşamasına geçebilmesi için de yapılması gerekenler belli. Sözlerine değer verilmeli, sevgiden ilgiden yana hiçbir şeyi eksik edilmemeli. Dışarıdan her ne kadar burnu kaf dağında gibi bir izlenim verse de ardında delicesine sevilme isteği gizli.

Flörtünü Teste Tabii Tutan Başak

Başkaları inanmayabilir ama mükemmel aşk diye bir gerçek var. Başaklar, bunu bilir bunu söyler. Hele ki baş rolde kendileri varsa! Hayatına dahil edeceği kişiler için ince eler sık dokur ama adına ilişki denecekse bundan çok daha fazlası gerekir. Her şeyi kendi başına yapacak değil, zaman zaman ipleri karşı tarafın eline verebilir. Kendisi geri planda kalıp bir süre sessizliğe gömülürken, sadece sevgisini hak ettiğini kanıtlayanlar kalbinde yer edinebilir.

İkna Edilmeye İhtiyaç Duyan Terazi

Flörtözlük alanında tez yazmış bir burç varsa o da Terazi! Öyle ki adına aşk densin denmesin, bir gün olsun yalnız görünmediler. Her daim çevrelerinde pervane oldu birileri. Kaçı aşka dönüştü ya da kalplerine girdi orası bilinmez tabii. Nedeni çoğu kez kendilerini aşkın rüzgarına kaptırmaya ikna edecek kimseyle karşılaşmamaları. Karşısındakinin beyaz atlı prens olmasına gerek yok, biraz içtenlik biraz romantiklik yeter de artar halbuki.

Sınırları Zorlamayı Seven Akrep

Bir Akrebin belki de en tehlikeli olduğu zaman dilimi, ilişki öncesi! Karşısındakini tanımak, gerektiğinde neleri göze alabileceğini ya da neye nasıl tepki vereceğini ölçmek için türlü aşk oyunlarına başvurabilir. Sınırlarını bilmediği bir ilişkide varlık gösterebilmesi mümkün değil. Yer yer aşırıya kaçan tavırları yer yer içlerine kapanmamaları yer yerse flörtlerini başkalarıyla kıskandırmaları bu oyunun bir parçası. Yalnızca güvenini kazanabilen onunla bir ilişkiyi hak eder!

Bağımsızlık Bayrağını Erkenden Açan Yay

Yaylarla tanışmak, sohbet etmek, flört etmek ve hatta küçük kaçamaklar yaşamak öyle kolay ki… Asıl zor olan onları bir ilişkiye ikna etmek! Kimseyle büyük bağlılıklar kurmaya yanaşmayan, bütün ömrünü tek bir insana adamaya pek sıcak bakmayan kimseler ne nihayetinde. Flört dönemlerinde de partnerine bu mesajı mutlaka verir. İlişkiye ikna olsa bile özgürlüğünden taviz vermeyeceğini umursamaz tavırlarıyla gösterir. Onunla bir gelecek hayal eden herkesin en önce bağımsızlığına saygı duyması şart!

Uzatmalı Flörtlerin İnsanı Oğlak

Günümüzde flörtler her ne kadar salt eğlenme ve zaman geçirme işlevi görse de kimileri için uzun soluklu ilişkilere adım atmadan önce bir tür hazırlık evresi. Oğlakların düşündüğü gibi! Bir ömür aynı yastığa baş koymayı düşündüğü insanları tanıyabilmek için uzun flört dönemleri onun izin vazgeçilmezdir. Adına ilişki demeden önce şüphelerini karşısındakine yansıtması, flört dönemini olabildiğince uzatması bundan. Sahiden onun hayatına girmek isteyen kişi biraz olsun sabretmeyi bilmeli.

Flörtleri İlişkilere Tercih Eden Kova

Kovalar flörtleriyle keyifli vakit geçirseler de çevrede sarmaş dolaş çiftler gördüklerinde gözlerini devirenlerden biri. Flörtünün alması gereken mesaj aslında tam da bu, herkes yerini bilmeli! Nefes alabileceği bir alan ve sıkboğaz edilmeyeceklerini bildikleri bir ilişki Kovaların her zaman ilk tercihi. İki kişinin birbirinin hayatına müdahale edip de adına aşk demesi onların kabul edebileceği bir şey değil. Hatta böyle bir ilişkinin içerisinde yer almaktansa yalnızları oynamayı tercih edebilir.

Kalbinin Götürdüğü Yere Giden Balık

Balıklara göre çağın en büyük problemlerinden biri aşk kavramının içinin boşaltılması. Bir uygulamada biriyle eşleşmek, sohbetinden keyif almak ya da dış görünümünden etkilenmek sahiden bir ilişki için yeterli mi? Kalbini kazanmak isteyen herkesin en başta dürüst bir şekilde duygularına hitap etmesi gerekir. O an iç sesi doğru kişiyle olduğunu söylüyorsa, nikah masasına bile gözü kapalı gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.