“İletişim Benim İşim Diyen” 5 Burç!

Merkür retrosu devam ederken hepimizin gündeminde olan konu, tabii ki iletişim! İnsan ilişkilerinde çok önemli bir yeri olan doğru iletişimi, bazı burçlar doğası gereği iyi becerir. Sosyal çevreleri geniş olur ve herkesle bir şeyler paylaşabilirler. E tabii bunun kaymağını da çeşitli şekillerde yerler! İkna yetenekleriyle istediklerine daha kolay ulaşır, açılması zor kapıları açabilirler. Bakalım kimler bu burçları doğru tahmin etmiş?

İkizler

Yönetici Gezegeni Merkür olan İkizler’in akıcı bir iletişimi olması kaçınılmaz bir durum! Esnek fikirlerin insanı İkizler’in hitabet yeteneği çok gelişmiş olmasına karşın, hızlı düşünen bir yapıda olduğu için kafası dağılabilir. Dil konusunda çok yeteneklidir ve onunla sohbet ederken konu konuyu açar. Ayrıca entelektüel anlamda gelişmiştir ve zekice paylaşımlarda bulunmak onu mutlu eder. Çok yönlü doğalarını birden fazla konu başlığıyla aynı anda ilgilenerek göstermek, en sevdikleri aktivitelerdendir!

Terazi

Yine hava grubundan, uyum timsali bir burç olan Terazi, zodyağın fahri ara bulucusudur! Kimi zaman ilişkilerde bir diplomat edasıyla hareket eder. Bu özelliği onu bir toplulukta aranan kişi haline getirir. Zaten çevresi oldukça geniştir. Her konuda söyleyebilecek bir sözü vardır. Huzur isteyen yapısı ince düşünceliliği de beraberinde getirir. Ses tonu genellikle yumuşaktır ve güler yüzlüdür. İşbirlikçi tutumları ‘mantığın sesi’ halleriyle birleşince iletişimde su gibi akışkan bir duruma gelirler.

Kova

Zodyağın en orijinal burcu Kova, tabii ki iletişimi en başarılı burçlar arasında! Hümanist ve insancıl bir burç olan Kova, kolektif olarak iyilik düşünen bir yapıya sahiptir. Bu yüzden başarılı arkadaşlık ilişkileri kurmaları çok mümkündür. Arkadaşlarıyla planlar yapmaktan, grup halinde hareket etmekten büyük keyif duyarlar. Özgür ruhlu ve açık sözlü kişiler oluşları, onları eğlenceli takım arkadaşları yapar!

Aslan

Ormanların kralı Aslan, kendiyle barışık ve müthiş özgüvenli haliyle ortamların aranan insanı olmaya adaydır! Hatta adaylığı es geçip “o kişi” oluverir birdenbire! Yeni insanlar tanımaya bayılır ve cana yakın enerjisiyle ortamı ısıtıverir. Sosyal yaşamına çok önem verir. Olayları oyunlaştırmaya yatkındır. Bu da onu daha da eğlenceli ve etkileyici kılar. Yaşamdan keyif almayı en iyi bilen burçlardandır.

Yay

Hayat Yay için bir oyun alanıdır ve o kendini maceralar ülkesinde gören bir kahramandır! Büyük resme odaklanan yapısı onu anlayışlı kılar. Kendini bir sistem içinde aşırı belirgin bir rolde görmeyi sevmez. Kendi şansını yaratır ve iyimserliğini çevresine yansıtarak etrafındakilere mutluluk verir. Deneyim olarak görmesi ve olayların arkasındaki felsefelerle ilgilenmesi onu iletişimde vazgeçilmez kılabilir. Bağlılıktan kaçan yapısı onu ilk aşamada zor biri gibi gösterse de, hayatı çok ciddiye almaması kısa sürede yakınındakilere de optimizm bulaştırır! Enerjik ve dobra oluşuyla aranan insan olması işten bile değildir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir