Kambersiz Düğün İkizler’siz Ortam Olmaz!

Zekası kulaklarından taşar, bilgisi ezber bozar! Bakış açısının tek yönüyle yetinmez, ruhunda bin bir çeşit saklar. Merakı taze, değişime kapısı her daim açıktır! Zihnine, kalbine, karar merciine ne el uzanır ne dil! Ağızları paylamaya hazır, bir tek özgürlüğüne tutsaktır! Arkadaşı bol, keyfi gıcırında, neşesi baki olan İkizler, bazenleri hüzünlense de çabuk toparlar! İkizler zihninden tanınır, gözlerinden okunur!

Hayatını bir duygu içinde tüketeceğine, varsın hisleri değişsin ortalığı sel alsın!

İkizler yaşamında tembelliğe yer yok! Seviyor diye aynı şeyi yapmayı sürdüremezsiniz! İkizler yaşamında aklı sandıkta tutmaya, her günü aynı yaşamaya, asırlık bilgileri sorgulamadan yaşamaya müsaade yok! Zihin çalışacak ki pas tutmayacak! İlgi istiyorum diye olduğu yerde tepinir, ilgisiz kaldığında göz yaşlarının seline kapılır, ilgi görünce sıkılır, fazlasından bunalır! İkizler’in ne istediğini asla net olarak bilip, ezberini tam yapamazsın! Hep değişim, daima gelişim! Malum dünya dönüyor, çağlar geçiyor, zaman dediğin şey hızla akıyor, biz yerimizde mi sayalım?

Ellerin yanında sessizliği bozacağım diye tere karışırsın, İkizler ile sohbetin tadını çıkarırsın!

Neymiş efendim çok konuşuyormuş! Buluştun biriyle, gittin tatlı bir kafeye, havanın nemini tartıştınız, esmiyor diye dert yandınız, suların da maşallahı var, hükümet desen şikayet de şikayet, e bitti! O sana bakıyor sen ona, otur otur beliniz de koptu, aksiyon da çoktan son buldu! Neyse ki İkizler var da sohbetin keyfine doyulmaz, kimse birbirinin suratına öyle uzun uzun bakmaz! Özel dersine dünya para versen bulamayacağın bilgiler de bonus! İkizler sohbetinin her dakikası dolu geçer, her anı heyecanlı! Dinlemesi ayrı keyif, katılıp konuşması ayrı!

Çok okudum yeter, biraz da gezeyim der! Dünyanın dört yanını hatmeder!

İkizler yaşamında bilmenin sınırı da kapasite aşımı da yoktur! Öğren öğrenebildiğin kadar! Oku öğren, duy öğren, gez öğren ama yeter ki öğren! Merakına zaten diyecek yok, öğrendiğini kullanacak zekası da çok, o zaman ver elini kültür turları, entelektüel buluşmaları! Gün doğar, geceler gelir, saatler nasıl geçer anlaşılmaz, İkizler’in bilgi açlığı ömrünce doymaz!

İkizler’in gözü fel fecir, flörtü bol, ruhu çeşit çeşittir!

Ayağı durmaz, neticesi yer görmez! Gözü fıldır fıldır döner, güzeli fena keser! Kadını erkeği fark etmez, bağlı başlara hiçbiri dayanmaz, sıcak basar, gına gelir! Dilini çözer, bakışını süzer, gönlüne hoş, gözüne güzel gelenin ardına düşer, sohbetin keyfini sürer! Aman yanlış anlaşılmasın İkizler zihinsel hazzı sever! Zeki biriyle yaptığı unutulmaz akıl yürütme şölenini hiçbir şeye değişmez!

Test edilmiş, onaylanmış şeytan tüyü nasıl bir şey merak edenler, buyurun İkizler burcuna!

Her şey bir yana İkizler’e “Şeytan tüyü var bunda!” demeyen öte yana! İlginç bir şekilde insanları sempatilerinden yakalar! Dili tatlı, kelamı büyülüdür! Konuşarak insanları hipnoz altına alıp, sözünün ardına takabilir! Bunu nasıl yaptığını kendi de pek bilmez ama gücünün farkındadır, konu tavlama sanatı, flört avı olunca, İkizler üç cümleyle işi bitirir! Kalabalık dağılır, baş başa sohbet baştan çıkarır!

Ne hançer yarası ne bıçak kesiği, yaşadığınız acı İkizler laf sokması!

Ne boş gedik bırakır ne içinde zehir! Aklına geleni içinde tutup uykularından olmaz, kendine zulmedip huzurunu kaçırmaz! Madem canı yandı, öyle merhemle, pansumanla geçmeyecek kalp yarası açar, onu da hak edene yapar! Dili sivri, cevabı çoktan hazırdır! Rakibini beklemediği yerden vurup sallar, sona sakladığı en vurucu cümlesiyle yere serer! Şık bir alt etme öyküsü de böylece sona erer!

Arkadaşın tatlısı, özgürlüğün açık bahtlısı!

İkizler, en arkadaş canlısı, evlere girmez gezme meraklısıdır! Hem enerjisi hem hayat veren sohbeti hem de pratik problem çözme yetenekleri sayesinde ilişkilerin aranan kanı, eğlencenin dibine vuranıdır! Herkesi bir göz tanıyan, daha önce bir yerlerden muhakkak karşılaşan, zamanın birinde aynı masada bulunmuş olan İkizler gecesine yalnız başlasa da orduyla kapatır, adım attığı yerde çevresinde insan çoğalır! Öyle de sosyal, böyle de sevilen bir arkadaşımızdır!

Biz sağlam network diyoruz! Siz işinize gelmeyince dedikodu, lazım olunca “Canım!”

Dedikoduyu çok severmiş, onu buna, şunu sana çekiştirirmiş! Sohbet konusu bulamadığınızda dedikoduya düşüyor kafa göz yarıp, kendinizi de çevrenizi de bir güzel dolduruyorsunuz anladık! Ama insanların sohbet konuları, kültürel merakları, entelektüel bilgi birikimleri var, her konuşulan yerden dedikodu çıkar sananlar, kendinizden bilmeyiniz! İkizler ya bilgi paylaşımda bulunuyordur ya karışık kafalara medet oluyordur! Arkadaşı bol diye gıybet kaçınılmaz sanmayınız! Kararsızların yön tabelası, problemlerin çözüm odağı İkizler arkadaşlarının “Çok kötüyüm, seninle konuşmaya ihtiyacım var!” nidalı acil durum çekicidir, bu da böyle biline!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.