İkizler İle Terazi Kol Kola, Kararsızlıkları Başa Bela!

İkizler coşup eğlenmek, vaktinin çoğunu sosyal ortamlarda keyifle doldurmak ister. Terazi de ona seve seve eşlik eder! Bu ikili birlikte vitrin vitrin gezer, dansa gider, nerede yeni bir eğlence aracı görse koşar adım dener, okur, yazar, konuşur, tartışır, birbirlerini hayranlıkla dinlerler! Ancak İkizler ile Terazi çifti aşktan ölmez, “ilk görüşte vurulduk, aşkın girdabına tutulduk” gibi laflar etmez, zaten etmek de istemez! Yoğun ve tutkulu bir ilişkidense, keyifli zaman geçirmek üzerine kurulu, çoğunlukla arkadaşlıktan yetişme bir ilişki yaşarlar!

Birbirlerine uyum sağlar, sohbete bir düşerlerse bir daha kalkamazlar ancak birbirlerine bakınca dalıp gitmez, çocuk yapmak peşine düşmezler! Nice aşıkların birbirini yediği çağımız ilişkilerinin arasında açık ara farkla mutlu olan bu ikiliyi herkes parmakla gösterir. Fazla film izleyip pembe hayaller kurmuyor, kör gözlü aşkın yolunu şaşırıp kapınızı çalmasını düşlemiyor, tutku diye ölmüyorsanız, bundan ala ilişki bulamayabilirsiniz ki Terazi ve İkizler rasyonel olmayan sularda beyhude yere boğulmaz!

İkizler de Terazi de konuşarak anlaşan, farklı insanlarla ilişkide olmaya bayılan, çabuk sıkılan, yalnız kalmaktan korkan insanlardır. Fazla bağlanmak derdine düşmez, boyundan büyük planlar yapıp hüsrana uğramaz, derinlere dalıp kaybolmazlar! Habire yenilik arar, durmadan değişir, sadece anı yaşamaya odaklanırlar! Bu yüzden sorunları abartmaz, içlerine atıp dert kuyusu yaratmaz, nadiren yapılacaklar listesi hazırlamaya kalkışırlar! Ondan da tez sıkılıp ilk partiye katılırlar. Entelektüel anlamda birbirlerini besleyen ikili, birlikte okur, eğitimlere katılır, yaşam boyu öğrenmeyi sürdürüp hep güncel kalırlar! Birbirlerinden kolay kolay sıkılmaz, birlikte gelişirler!

İkizler konuşmayı sever, yanında yöresinde zeki insanlar görmek ister! Terazi önce adalet peşine düşer, nerede nasıl konuşacağını bilen, giyim kuşamına dikkat eden bir sevgili ister! Terazi İkizler’in aceleyle giyip çekiştirdiği kıyafetlerine burun kıvırabilir, İkizler de Terazi’den daha kıvrak cevaplar bekleyebilir ama bunlar mesele değil, birlikte büyüyen, kendilerini durmaksızın geliştiren ikili yeni uğraşlara dalınca sorunlarını unuturlar! İkisinin de gözü birazcık dışarıdadır, ellerle selamı bol tutar, ufak tefek flörtlere de göz yumarlar! Nasılda bunlar minik tatminlerdir, ilişki dinamiklerini sarsacak bir mesele görmezler!

İkizler’in de Terazi’nin de iletişim kabiliyeti oldukça güçlüdür. Hava grubunun üyesi olan İkili, bilgiyi edinmeye, taşımaya, yaymaya bayılırlar! Haliyle dedikodusuz yapamaz, cadı kazanını birlikte kaynatırlar! Elbette sorunları olur ama kimse ani öfkesinin kurbanı olmaz, konuşarak çözülmeyen soruna nadiren rastlansa da biraz fazla mesaiyle gün yüzü gören dert kalmaz! Adil sularda yüzer, birbirlerinin sınırlarını ihlal etmezler. Zihinsel olarak da ruhsal olarak da birbirlerini beslerler! Çok okur, çok konuşur, çok gezer, çok yorulurlar! Keşfetmeyi sever, değişime ayak diremek şöyle dursun derhal adapte olurlar!

Gel gelelim yoğurt yeme hızları farklı olan, kararsızlıklarıyla nam salan efsane ikili mesele harekete geçmek olunca sınıfta kalırlar. İkizler çok hareketlidir, hızlı düşünür, çabuk karar verir hemen pişman olur! Terazi karar verene kadar asırlar devrilir, çağlar açılıp kapanır, İkizler sekizinci yanılgısını yaşayıp dokuzuncu tercihine geçmiş olur! Bu çekimserlik zamanın akışını durdurur, İkizler’in atılgan tarafı bu işe çok bozulur! Başlarda “en kötü karar kararsızlıktan iyidir” sözüne aldanıp itirazlarını saklayan Terazi, İkizler’in peşinde perişanlık da çekse, itiraza kalkmaz! Terazi eşlik etmekte sakınca görmediği sevgilisinin yanlışlarında boğulunca sıkılmaya başlar, gözleri daha makul kararlar veren birini arar! İkizler de onu kapıda ağaç etmeyecek, süsüne püsüne düşmeyecek, daha çok macera isteyip, temposuna uyacak birini aramaktan geri durmaz! İkizler ve Terazi kimi zaman arkadaşlıktan elde ettikleri ilişkilerini, arkadaş olarak sürdürmekte sakınca görmez. Denemiş olmaktan zarar gelmez, yanılmak da dünyanın sonunu getirmez. Taraflar birbirini yıpratmadan yollarını ayırır, farklı adaylarla görüşmenin heyecanlı yolunu tutturur!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.